• Gala sportu województwa warmińsko - mazurskiego

          • Nowa galeria Gala sportowców Warmii i Mazur została dodana do albumu fotograficznego

            Uczennica Naszej szkoły Maja Dziubińska została wyróżniona wśród najlepszych sportowców Warmii i Mazur.

            Maja otrzymała wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa – Gustawa Marka Brzezina, za wybitne osiągnięcia sportowe.

            Gala odbyła się w Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

            Nasza szkolna koleżanka jest czołową zawodniczką Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin, a trenuje Ją pan Wojciech Rejterada.

            Gratulujemy ogromnego sukcesu Mai, Jej rodzicom i trenerowi.

          • Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza - Olecko 2023

          • Nowa galeria Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza - Olecko 2023 została dodana do albumu fotograficznego

            26 kwietnia 2023 r. na pływalni Hali Lega w Olecku po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych oraz podopiecznych Domu im. J. Korczaka w Olecku. Organizatorem zawodów były: Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku, Dom im. J. Korczaka w Olecku oraz współorganizatorzy: Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Olecku, Stowarzyszenie „Pomarańcza” i MOSiR w Olecku.

            W Zawodach Pływackich wzięło udział blisko stu zawodników i zawodniczek z 14 placówek z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Chęć udziału w naszych zawodach zgłosili m.in.: Dom im. J. Korczaka w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, WTZ Ogrodniczki, ŚDS „Aktywni tak samo” Suwałki, DPS Węgorzewo, ŚDS Sejny, WTZ w Olecku, Centrum Edukacji Terapeutycznej w Olecku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Olecku, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku, „Bajka” i „Prolog” Suwałki, ŚDS Suwałki, oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olecku.

            Zawody otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Olecku – Stanisław Kopycki. W ceremonii otwarcia uczestniczyli również zaproszeni goście :
            Pani Sylwia Wieloch – z-ca Burmistrza Olecka,
            Pani Ewa Kleszczewska – Sekretarz Powiatu Oleckiego,
            Pani Marta Romotowska – Kierownik WTZ Olecko,
            Pani Wiesława Szymczyk – dyrektor PCPR w Olecku,
            Pan Michał Ptaszyński – dyrektor MOSiR w Olecku.

            Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (25m,50m) oraz w sztafecie (4 x 25 m). Wszystkim zawodnikom i kibicom towarzyszyły wielki emocje. Doping był głośny, a walka odbywała się w duchu fair play. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali swoje placówki i wywalczyli medale w konkurencjach indywidualnych. Nowością w tegorocznych zawodach był wyścig na 25 metrów dla osób nie do końca dobrze pływających, które mogły wspomagać się przyrządem(deska, makaron, rękawki) lub opiekunem podczas płynięcia.

            Wyniki zawodników naszej szkoły w poszczególnych kategoriach:

            Kat. I dziewczynki – rocznik 2013 i młodsi – dystans 25 m
            1m. Gabriela Drabik

            Kat. II chłopcy – rocznik 2013 i młodsi – dystans 25 m
            1m. Adam Żukowski
            3m. Adam Kubiak

            Kat. IV chłopcy – rocznik 2012 – 2010 – dystans 25 m
            1m. Marcel Buraczewski
            2m. Adam Jańczuk
            3m. Jakub Maksimowicz

            Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz medale wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku. Wszystkich pływaków dekorowali obecni goście. Podczas turnieju ciężko pracowali sędziowie: Robert Markowski, Robert Jankowski, Paweł Maksimowicz, Krystyna Matwiejczyk, Małgorzata Michałowska oraz sędziowie na mecie. Zawody były okazją do integracji osób niepełnosprawnych, podopiecznych Domu im. J. Korczaka oraz do popularyzacji pływania w środowisku tych osób , propagowania bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Frekwencja i czasy osiągnięte przez poszczególnych zawodników w naszym turnieju dały wyraz temu, że pływać każdy może i to na bardzo dobrym poziomie. Organizatorzy myślą już o kolejnych zawodach. Zawodników zachęcamy do trenowania i wzięcia udziału w zawodach w przyszłym roku.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom i darczyńcom, za okazaną pomoc w zorganizowaniu tych zawodów pływackich.

            Jarosław Bagieński

        • Patriotyczny wieczór filmowy
          • Patriotyczny wieczór filmowy

          • W czwartek 27 kwietnia w naszej szkole odbył się patriotyczny wieczór filmowy, w którym wzięli udział uczniowie klas VIII.  Pod opieką pomysłodawczyni – nauczycielki historii- pani Anny Karoliny Szyłkiewicz i wychowawczyni kl. VIII c- pani Małgorzaty Grzyb ósmoklasiści obejrzeli film „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

             
          • Czekolada na stołach Europy

          • Nowa galeria Czekolada na stołach Europy została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 27 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się konkurs kulinarny pt. „Czekolada na stołach Europy”. Uczennice naszej szkoły – Lena Czaplejewicz i Hanna Miłun przygotowały w ramach wyzwania kulinarnego słodki fondant czekoladowy. Deser uczennic zachwycił smakiem komisję konkursową i uzyskał I miejsce. Gratulujemy!

            J. Zdanowska

          • Wokalna Gratka

          • Nowa galeria Wokalna Gratka została dodana do albumu fotograficznego

            6 maja w budynku Teatru AGT w Olecku odbył się 26. Finał Konkursu Piosenki „Wokalna Gratka". III miejsce wyśpiewała Weronika Skowerenda wykonując utwór Anny Jantar pt.: „Tyle słońca w całym mieście”.

            K.F.

          • Lekcja języka migowego w 0b

          • Nowa galeria Lekcja języka migowego w 0b została dodana do albumu fotograficznego

            Przedszkolaki z grupy 0b po raz kolejny gościły w swojej klasie wyjątkową osobę. Tym razem była to pani Renata Maciąg – nauczycielka biologii i matematyki w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych w Olecku. Jej wyjątkową umiejętnością jest posługiwanie się językiem migowym, używanym do porozumiewania się przez osoby niesłyszące. Pani Renata zna język migowy od ponad 30 lat i jeszcze do niedawna posługiwała się nim na każdej lekcji. Teraz już rzadziej.

            Oddział integracyjny 0b, do którego uczęszczają dzieci z wadami słuchu, pani Renata odwiedziła w czwartek 13 kwietnia. Głównym tematem spotkania był oczywiście język migowy, język rąk, gestów, mimiki i ciała, którym na co dzień posługują się osoby niesłyszące. Przedszkolaki mogły go zobaczyć, spróbować się nim posłużyć, przyswoić sobie kilka podstawowych słów, takich jak: proszę, przepraszam, dziękuję, mama, tata, pani, pan.

            To było naprawdę pouczające spotkanie. Dziękujemy pani Renacie Maciąg za fantastyczną lekcję, a pani Wioli Czaplejewicz za pomoc w organizacji spotkania.

            Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
            Agnieszka Krassowska

          • Jogopedia w 0b

          • Nowa galeria Jogopedia w 0b została dodana do albumu fotograficznego

            Przedszkolaki z 0b oraz ich panie poznały nową formę ćwiczeń ruchowych – jogopedię. Brzmi dziwnie? Otóż są to zajęcia łączące elementy jogi oraz logopedii. Niezwykłe zaskakujące połączenie.

            Fantastycznie zajęcia te poprowadziła w naszej grupie pani Małgorzata, mama Antosia Kwietnia. Dzieci były ogromnie zainteresowane tego typu ćwiczeniami ruchowymi i chętnie w nich uczestniczyły. Proste rozciągające ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia artykulacyjne wybranych głosek oraz opowieść o tolerancji to niezwykłe połączenie wielu elementów edukacyjnych i przez to dla dzieci bardzo interesujące.

            Dziękujemy pani Małgosi, że znalazła czas i chęci, by odkryć przed nami tajniki jogopedii.

          • Biała dama i inne legendy... - zajęcia grupy 0b w bibliotece pedagogicznej

          • Nowa galeria Biała dama i inne legendy... - zajęcia grupy 0b w bibliotece pedagogicznej została dodana do albumu fotograficznego

            W środę 5 kwietnia 2023 r. przedszkolaki z oddziału 0b po raz drugi wzięły udział w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku. Tym razem tematem spotkania były "Legendy mazurskie".

            Zeróweczka z ogromnym zaciekawieniem wysłuchała kilku historii związanych z oleckim jeziorem, zamkiem i dawnymi mieszkańcami naszej miejscowości. Dzieci mieszkające w okolicy zamku i jeziora dziwiły się, że jeszcze nigdy nie było im dane zobaczyć białej damy, syreny klaszczącej w dłonie czy kuferka pełnego złota. Ponadto przedszkolaki miały okazję usłyszeć wersję bajki o Czerwonym Kapturku w mazurskiej gwarze. Wzięły też udział w zabawie, która polegała na przeszukiwaniu bibliotecznych półek z książkami w celu znalezienia ukrytych elementów mapy Mazur. Nie mogło też zabraknąć kontynuacji bajki koordynacyjnej, która podobnie jak ostatnio dostarczyła dzieciom dużo radości. Zresztą jak całe spotkanie.

            Sześciolatki wyszły z biblioteki pedagogicznej bardzo zadowolone, bogatsze o nową wiedzę i poznane legendy mazurskie. Kolejny raz zostały pochwalone za zaangażowanie, uważne słuchanie oraz bardzo dobre zachowanie.

            Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
            Agnieszka Krassowska

          • Konkurs Ładnego Pisania

          • Nowa galeria Konkurs Ładnego Pisania została dodana do albumu fotograficznego

            Nasza szkoła po raz szósty zaprosiła uczniów szkół podstawowych z powiatu oleckiego do udziału w Powiatowym Konkursie Ładnego Pisania. Konkurs  odbył się 18 kwietnia 2023r., a motywem przewodnim było hasło Rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

            Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do  doskonalenia umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania, a tym samym motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma. Zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej, ortograficznej i interpunkcyjnej.

            Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

            • kategoria I - uczniowie klas II-IV, 
            • kategoria II - uczniowie klas V-VIII.

            W szranki o tytuł Mistrza Kaligrafii stanęło 21 uczestników z 6 szkół. Zadanie uczestników polegało na przepisaniu odręcznie długopisem utworu Aleksandra Fredry pt. „Wiatr i noc” (kat. I) oraz „Paweł i Gaweł” (kat. II).

            Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Krystyna Karczewska - przewodnicząca, p. Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska oraz p. Krzysztof Krajewski – członkowie, która po dokładnym sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła listę laureatów:

            • kategoria I

            1 miejsce - Nadia Stasiak kl. II b SP4 Olecko – podopieczna p. Anety Skrzypiec;                                              

            2 miejsce -  Zofia Wiśniewska kl. II b SP4Olecko – podopieczna p. Anety Skrzypiec;                                                     

            3 miejsce - Hanna Jeglińska kl. IV b SP2 Olecko – podopieczna p. Renaty Kołdys;                                                

            • kategoria II

            1 miejsce - Anna Bielawska kl. VIII A SP3 Olecko –  podopieczna p. Jolanty Gierak;                                                                          

            2 miejsce  - Edyta Sienkiewicz kl. VIII A SP4 Olecko – podopieczna p. Marioli Zdancewicz;

            3 miejsce - Maja Sztelmach  kl. VIII A SP4 Olecko-  podopieczna p. Marioli Zdancewicz.

            Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

            Organizatorzy konkursu szczególne podziękowania kierują do uczennicy klasy VII, Leny Czaplejewicz, za przygotowanie prezentacji multimedialnej i  przybliżenie wszystkim obecnym na konkursie postaci Aleksandra Fredry oraz do pań Wioletty Czaplejewicz i Żanety Milewskiej za przygotowanie okolicznościowej tablicy.

            Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!  

                                                                                                                 

                                                                                                                 Organizatorzy:

            Małgorzata Marcinkiewicz

              Małgorzata Truchan

            Emilia Stasiak

          • Wizyta rolnika

          • Nowa galeria Wizyta rolnika została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 19.04.2023 r. klasie 2a trafiła się nie lada  gratka. Dzieci mogły wysłuchać jak wygląda praca rolnika. Tę niewątpliwie ciekawą opowieść przedstawił nam Pan Konrad Krupiński, tata jednej z uczennic – Agatki.  Byliśmy niezwykle zaskoczeni, gdy na drugiej lekcji do klasy zajrzał Pan Konrad, który został zasypany lawiną pytań: Ile posiada pól? Jakie rodzaje zboża sieje? Jakiej marki kombajny używa? Ile litrów mleka dają krowy? Opowieść o życiu i pracy rolnika wzbogacił pokaz slajdów ze zdjęciami gospodarstwa naszego Gościa. Mogliśmy zobaczyć tatę Agatki podczas pracy za równo w polu jak i w oborze. Gospodarstwo bowiem nastawione jest na produkcję mleka, obecnie liczy około 100 krów. Każda krowa ma swoje imię, które nadają wszyscy członkowie rodziny.  Dowiedzieliśmy się również, że mama Agatki zajmuje się ogrodem – sieje i sadzi wiele warzyw oraz, że wypieka swój chleb. Pan Konrad przygotował również konkurs wiedzy rolniczej. Wygrani otrzymali książeczki o krowach i maskotkę krowy. Zostaliśmy również zaproszeni do gospodarstwa, aby na żywo przyjrzeć się pracy rolnika, a we wrześniu pomóc zebrać ziemniaki z pola. Od dziś już każdy uczeń klasy drugiej będzie wiedział, co to są wymiona, strzyki, racice, zboże ozime i jare. Serdecznie dziękujemy za tę wizytę.

          • Konkurs czytania legend o Olecku i okolicy

          • Nowa galeria Konkurs czytania legend o Olecku i okolicy została dodana do albumu fotograficznego

             17.04.2023 r. na piątej godzinie lekcyjnej trzynaścioro uczniów z klas: IV a i IV b wzięło udział w Konkursie czytania legend o Olecku i okolicy. Był to jeden z elementów realizowanej w szkole Innowacji regionalnej „Olecko - moja mała Ojczyzna” i miał na celu przybliżenie legend naszego regionu oraz promowanie czytelnictwa i samej techniki pięknego czytania.  W rozgrywkach I miejsce zajął Bartosz Szejda z kl. IV b, II miejsce przypadło w udziale  Krzysztofowi Sienkiewiczowi z kl. IV a, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Gałgowska z kl. IV b. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki z legendami. Konkurs zorganizowały panie: Emilia Stasiak i Agnieszka Anna Kopycka.

            Agnieszka Anna Kopycka,
            Emilia Stasiak

        • Pamiętamy – 80. rocznica ujawnienia Zbrodni Katyńskiej
          • Pamiętamy – 80. rocznica ujawnienia Zbrodni Katyńskiej

          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest świętem obchodzonym co roku 13 kwietnia.
            Uczniowie naszej szkoły również oddali cześć ofiarom Zbrodni Katyńskiej w 80. rocznicę ujawnienia tych wydarzeń, nie zapomnieli o polskich oficerach, przedstawicielach polskich elit, którzy zostali bestialsko zamordowani. Przedstawiciele  klas szóstych i ósmych, w  imieniu całej społeczności szkolnej,  upamiętnili zamordowanego w Katyniu porucznika 5 Pułku Piechoty Legionów – Wincentego Butkiewicza. Zapalili symboliczny znicz i złożyli wiązankę przy obelisku i posadzonym przy szkole Dębie Katyńskim upamiętniającym  zamordowanego  w Katyniu Polaka. Uczcili pamięć o wszystkich poległych  rodakach minutą ciszy.

             
          • Wiosenne przebudzenie

          • Nowa galeria Wiosenne przebudzenie została dodana do albumu fotograficznego

            29.03.2023r. grupa Stokrotki reprezentująca dzieci klasy 0A i 0C brała udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest przegląd twórczości wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olecku.

            Zostaliśmy zaproszeni do występu w kinie na uroczystość, która odbywała się po raz dwudziesty. Grupa taneczna Stokrotki tańczyła do muzyki walca wiosennego. Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem wykonały  wiosenny układ taneczny, który współgrał z tematyką przeglądu „Wiosenne przebudzenie”. Występ był akcentem pozytywnej energii budzącej się do życia przyrody.

          • Ognisko zeróweczek

          • Nowa galeria Ognisko zeróweczek została dodana do albumu fotograficznego

            Jest wiele sposobów na świętowanie pierwszego dnia wiosny. Można topić Marzannę, pójść na wagary, zorganizować festyn lub zrobić wiosenne porządki. Jednak przedszkolaki uczęszczające do zerówek w Szkole Podstawowej Nr 4 w Olecku przywitały wiosnę wspólnym ogniskiem.

            Kolejny raz rodzice dzieci z grupy 0b zaangażowali się w życie szkoły. Tym razem inicjatywę przejęły mamy Marcela oraz Zuzi i z pomocą mężów z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowały wszystkim zerówkowiczom ognisko. Dzięki temu był to wyjątkowy, radosny dzień. Około południa dzieci z oddziałów: 0a, 0b i 0c wyszły na plac za szkołę, by spędzić ze sobą czas przy ognisku. A ognisko było ogromne. Wszystkie dzieci upiekły na patykach kiełbaski i zjadły je z naprawdę dużym apetytem. Pogoda nie była iście wiosenna, ale dzieciom to nie przeszkadzało. Pieczone kiełbaski, śpiew i żar bijący od ogniska skutecznie ogrzewały przedszkolaków. Dla niektórych było to pierwsze ognisko w życiu.

            Dzieci z oddziału 0b zjadły dodatkowo deser – pianki pieczone na ognisku. To z kolei był pomysł Marysi i jej mamy.

            Wszystkim zaangażowanym rodzicom, panom konserwatorom i paniom z kuchni bardzo dziękujemy za pomoc i liczymy na więcej takich inicjatyw. To buduje pozytywną atmosferę i integruje zespoły klasowe.

            Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska

          • Dzień Świętego Patryka oraz I Dzień Wiosny

          • Nowa galeria Dzień Świętego Patryka oraz I Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 17.03.2023 nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Świętego Patryka oraz I Dzień Wiosny. W prawdzie nie zabarwiliśmy rzeki Lega kolorem zielonym jak to ma miejsce w Chicago, ale mimo  tego  poczuliśmy się nieco irlandzcy…  Królował kolor zielony. Nauczyciele języka angielskiego ogłosili konkurs „ Give the green light”.  Wszyscy uczniowie mieli za zadanie być ubrani na zielono, ponadto  typowa „shamrock” gościła na  piersi uczniów.

            2 tygodnie wcześniej został ogłoszony konkurs na „ Irlandzka Shamrock”. Odzew był ogromny, a prace zostały wykonane ze szczególna dokładnością i starannością. To kolejny raz w tym roku kiedy uczniowie tak miło zaskoczyli swoimi pracami.

            Jury przyznało następujące miejsca:
            I miejsce- Oliwia Gwiazdowska
            II miejsce- Barbara Skowrońska i Gustaw Zdan
            III  miejsce - Maria  Miłun

            Wyróżnienia:
            Jagna Zdan
            Antoni Stachowicz
            Maciej Subocz
            Antoni Kwiecień

            Przygotowania do obchodów tychże Świąt zaczęły się już tydzień wcześniej. Uczniowie przygotowywali gadżety do fotobudki, uczyli się tańca irlandzkiego, zostały także przeprowadzone lekcje z tematyką i genezą Dnia Świętego Patryka, które miały na celu zapoznanie uczniów z historią Święta i przygotowanie do quizu wiedzy o irlandzkim Świętym, który także odbył się w tym dniu a nagrodą był garnek złota !!! Starsi uczniowie prowadzili zajęcia kulturowe dla klas 0-III.

            Największymi atrakcjami okazały się  kram  malowaniem twarzy i fotobudka z ogromną ilością gadżetów do wykorzystania podczas robienia zdjęć. Powiem szczerze, ze nie było ani chwili przerwy. Uczniowie stali w długich kolejkach, aby móc skorzystać z jak największej ilości atrakcji. 

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień był wesoły i bogaty w pozytywne emocje. Dziękujemy starszym uczniom za pomoc w realizacji obchodów, gdyby nie oni nie uzyskalibyśmy takiego efektu.

            Do zobaczenia za rok.

            E. Iwanowska

          • Żywa lekcja historii

          • Nowa galeria Żywa lekcja historii została dodana do albumu fotograficznego

            30 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję spotkać się z grupą miłośników historii p. Jacentego Ordowskiego , która tym razem zapoznała ich z niezwykle barwnym i jakże niebezpiecznym żywotem i obyczajami średniowiecza.  Podczas spotkania goście przenieśli nas w czasy wieków średnich, rycerzy i dam dworu.

            Dowcipnym opowieściom towarzyszył pokaz uzbrojenia czy tańca dworskiego. Można było zobaczyć zbroje rycerza, strój giermka i dwórki. Goście próbowali zaciekawić widzów nie tylko żywym dialogiem, lecz aktywnym włączeniem uczniów w przebieg inscenizacji. Do udziału w zabawie rwał się każdy, kto tylko mógł, ku ogólnej uciesze pozostałych, bowiem można było spróbować swych sił w  sztuce władania mieczem czy przymierzyć zbroję rycerską. Kilkoro uczniów zostało zaproszonych do odgrywania ról bohaterów.  Publiczność często wybuchała śmiechem i nagradzała aktorów gromkimi brawami. Chętnych do odgrywania ról było jak zawsze bardzo wielu. Reakcje dzieci i młodzieży na prezentowane treści były nad wyraz żywe i spontaniczne.

            W atmosferze dobrej zabawy, ilustrowanej rekwizytami z epoki średniowiecza, uczniowie utrwalili wiedzę historyczną na temat czasów miecza i krzyża. Występ udowodnił, że historia nie musi być nudna, wystarczy ją przekazać w interesujący sposób. Mam nadzieję, że ta nietypowa lekcja historii rozbudziła wyobraźnię dzieci i młodzieży oraz zachęciła do zgłębiania wiedzy.

            Anna Karolina Szyłkiewicz