• Różowa skrzyneczka

     • Nowa galeria Różowa skrzyneczka została dodana do albumu fotograficznego

      Dziękujemy Pani wiceburmistrz Olecka Sylwii Wieloch za wsparcie i uzupełnienie naszych zapasów. Wspólnie możemy zadbać o to, by wszystkie dziewczynki w szkole czuły się bezpieczne. Dbamy o komfort psychiczny i menstruacyjny. Żywię głęboką nadzieję, że coraz więcej szkół będzie wspomagało swoje uczennice.

      Pamiętajmy, że działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Ogromnie cieszy mnie, gdy zauważam włożoną podpaskę do skrzyneczki. Serce rośnie, uczymy się wspólnie tego, by się dzielić tym, co mamy. Rozmawiamy na temat okresu, środków higieny menstruacyjnej i odczuciach związanych z menstruacją. Tematem interesują się już najmłodsze dzieci. Dbajmy o to, by menstruacja nie była tematem tabu.

      Zachęcamy rodziców i uczniów do wsparcia naszej akcji.

      Karolina Rzodkiewicz

     • IV Powiatowy Turniej Językoznawczy „Po prostu – po polsku!”

     • Nowa galeria IV Powiatowy Turniej Językoznawczy „Po prostu – po polsku!” została dodana do albumu fotograficznego

      Z pasją do języka polskiego

      Już po raz czwarty uczniowie ze szkół powiatu oleckiego spotkali się w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku na Powiatowym Turnieju Językoznawczym „Po prostu – po polsku!”. Do wspólnych zmagań zasiedli przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olecku, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olecku oraz Szkoły Podstawowej w Gąskach. Organizacyjnego, finansowego i promocyjnego wsparcia przedsięwzięciu udzielił, jak co roku, dyrektor szkoły – pan Stanisław Kopycki, a także wicedyrektor– pan Jarosław Kosakowski. Szczególną wartość i rangę turnieju po raz kolejny podniosło objęcie go honorowym patronatem przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty
      oraz Burmistrza Olecka. W związku z tym swoją obecnością i dobrym słowem wspierali uczestników turnieju pan Karol Sobczak – Burmistrz Olecka oraz pani Sylwia Wieloch – Zastępca Burmistrza Olecka.

      W tym roku uczniowie klas VII i VIII spotkali się 4 marca, by w trzyosobowych drużynach wykazać się swoją wiedzą z zakresu polszczyzny, sprawdzić swoje umiejętności językoznawcze, rozwijać sprawność wypowiadania się, ale również skutecznie komunikować się i współpracować w grupie, zmierzyć się z konkurencjami przeprowadzonymi w nowatorskiej formule, tak różnej od konwencjonalnych metod sprawdzania wiedzy i – oczywiście – powalczyć o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

      Konkurs obejmował zagadnienia z pięciu działów nauki o języku zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej z przedmiotu język polski. Zadania z zakresu leksykologii, fleksji, składni, słowotwórstwa i fonetyki skonstruowano tak, by w kreatywny i ciekawy sposób sprawdzały wiedzę oraz umiejętności młodzieży uzdolnionej humanistycznie, ale również integrowały, dając możliwość dobrej zabawy
      i zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

      Uczniowie oceniani byli przez Komisję Konkursową, w skład której wchodziły:
      – pani Małgorzata Burba – polonistka i pracownik Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie filia w Olecku;
      – pani Katarzyna Kamińska – polonistka i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku;
      pani Teresa Sulima – polonistka i kierownik Centrum Edukacyjno – Kulturalnego w Kijewie.

      Po wyrównanej i wykazującej duży poziom zaangażowania rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. Pierwsze miejsce (42 punkty) w IV Powiatowym Turnieju Językoznawczym „Po prostu – po polsku!” zajęły uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku: Aniela Żylińska, Julia Żementowska i Anna Bednarek przygotowywane przez panią Monikę Kacprzyk. Drugie miejsce (40 punktów) zajęła Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku reprezentowana przez: Izabelę Stefanowską, Maję Zwęglińską i Krzysztofa Skorupskiego, uczniów przygotowywanych przez panią Emilię Stasiak. Trzecie miejsce (30 punktów) wywalczyli uczniowie pani Agnieszki Poświaty ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach: Oliwia Golub, Maja Kaczanowska oraz Kacper Majewski. Uczennice pani Justyny Jeżewskiej: Nikola Drażba, Maja Muster i Weronika  Weisbrod godnie reprezentowały Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (29 punktów), choć tym razem zabrakło dla nich miejsca na podium.

      Wszystkim uczestnikom należą się wielkie gratulacje i wyrazy uznania za wytężoną pracę, odwagę dzielenia się swoją wiedzą, chęć zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Dlatego wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i upominkami z logo turnieju. Uczniowie zwycięskich drużyn ponadto otrzymali sprzęt elektroniczny i bony pieniężne do wykorzystania w popularnym salonie sprzedaży książek, wydawnictw muzycznych, filmów itp.

      Nad sprawnym przygotowaniem i przeprowadzeniem turnieju czuwały pomysłodawczynie przedsięwzięcia – nauczycielki języka polskiego: pani Mariola Zdancewicz oraz pani Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska. W kwestiach organizacyjnych były wspierane przez Dyrekcję i  nauczycieli: Angelikę Fiećko i Jarosława Bagieńskiego oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Niezastąpiona okazała się również pomoc uczniów. Szczególne podziękowania należą się: Wiktorii Bartoszewicz, Lidii Grześ, Michałowi Kawałko, Amelii Maksimowicz, Julii Marciniak, Paulinie Marcinkiewicz, Krzysztofowi Skorupskiemu, Edycie Sienkiewicz, Aleksandrze Skowrońskiej, Mai Sztelmach, Aleksandrze Wywiał.

      Hasłem przewodnim tegorocznego turnieju był cytat z wiersza Czesława Miłosza „(…) polszczyzna jest zobowiązaniem/ A dla niektórych pasją.” Wierzymy głęboko, że mimo trudności, jakich nastręcza swoim użytkownikom język polski, jest on przede wszystkim dla wielu pasją, którą podczas Powiatowego Turnieju Językoznawczego „Po prostu – po polsku!” mogą rozwijać.

       

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Mariola Zdancewicz

     • Sudoku - finał

     • Nowa galeria Sudoku - finał została dodana do albumu fotograficznego

      23 lutego 2022 r. odbył się finał szóstej edycji powiatowego konkursu „Sudoku – Lubię to!”. Organizatorem tego konkursu  jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku, a partnerami Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. Konkurs został objęty patronatem honorowym Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, Starosty Oleckiego i Burmistrza Olecka. Z uwagi na panującą pandemię, konkurs został przeprowadzony przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

      W ścisłym finale tegorocznej edycji uczestniczyło  105 zwolenników. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas I – VIII wyłonionych w etapie szkolnym: Liwia Dudanowicz  z klasy IIIb,  Wiktoria Kuczykowska - III a, Bartosz Kawałko z klasy II b, Lena Michniewicz - V b, Beniamin Sawicki – Va,  Hanna Miłun - VI a, Lidia Grześ  z kl. VII b oraz Gabriela Bogdańska z kl. VIIIa. W czasie 45 minut uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 4 diagramy o różnych stopniach trudności. W oczekiwaniu na wyniki finaliści, podzieleni na małe grupy, zostali zaproszeni do wspólnych gier i zabaw.

      W kategorii klas VII-VIII oraz klas I szkół ponadpodstawowych pierwsze  miejsce zajęła Lidia Grześ  z kl. 7 b, zaś Liwia Dudanowicz  z klasy IIIb oraz Lena Michniewicz  z klasy V b zajęły piąte miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

      Gratuluję wszystkim naszym uczniom udanego występu. Nauczycielom składam podziękowania za rozwijanie pasji sudoku u naszych uczniów.

      Małgorzata Grzyb - szkolny koordynator konkursu

     • Wizualnie o HIV/AIDS oraz STD

     • Mamy przyjemność poinformować, że praca uczennicy naszej szkoły – Mai Dziubińskiej (klasa 7C) nagrodzona w 2021 roku w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wizualnie o HIV/AIDS oraz STD” znalazła się na roll- upie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olecku. Roll-up oraz wizerunek pracy, zgodnie z regulaminem konkursu, będzie wykorzystywany podczas działań edukacyjnych i promocyjnych prowadzonych przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Olecku.

      Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wizyta strażaka

     • Nowa galeria Wizyta strażaka została dodana do albumu fotograficznego

      Klasa 3a poznała zasady udzielania pierwszej pomocy. W czwartek, 24 lutego 2022 r., klasa 3a gościła strażaka (tatę uczennicy) Łukasza Grzymkowskiego. Zaproszony gość przygotował dla uczniów pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego przybliżył podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zademonstrował prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie utrwalili numery telefonów ratunkowych oraz sposoby wzywania pomocy. Na zakończenie chętne dzieci mogły poćwiczyć resuscytację na fantomie. Wizyta bardzo spodobała się uczniom, którzy zaplanowali już kolejne spotkanie z Panem Łukaszem.

      Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Grzymkowskiemu za ciekawy i pouczający pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

     • Bohaterowie literaccy na Facebooku

     • Czytanie lektur nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków ucznia. Dlaczego młodzi ludzie nie czytają? Sami zainteresowani z pewnością znajdą mnóstwo argumentów, aby odpowiedzieć na to pytanie. Jednym z nich jest fakt, iż zdecydowana większość lektur porusza tematykę, która jest obca współczesnej młodzieży. Zagadnienia filozoficzne, patriotyczne, wojenne często nie mają nic wspólnego z codziennym życiem. Jak polubić bohatera i postawić go sobie za wzór, gdy ten nie ma telefonu komórkowego, nie nagrywa TikToków, nie ma konta na Instagramie, Facebooku? Nie możemy cofnąć się w czasie i uwspółcześnić wydarzeń ze świata przedstawionego lektury, ale możemy wprowadzić bohatera literackiego do współczesności.

      Uczniowie klas siódmych podjęli się niezwykle ciekawego i wymagającego zadania. Stworzyli profile facebookowe bohaterów poznanych lektur. Popularny  portal społecznościowy to platforma komunikacji, która służy między innymi do prezentowania swoich myśli, dyskusji online, dzielenia się interesującymi i wartościowymi treściami. Utworzone na nim konto ma zatem znamiona autocharakterystyki.  Dlatego chętnie skorzystaliśmy z tej formy do zbierania informacji o bohaterach literackich, a niebanalna forma spodobała się uczniom.

      Aby sprostać temu wyzwaniu, musieli dokładnie przestudiować treść lektury i dobrze poznać  życiorysy postaci. Dodatkowo konieczne było znalezienie zdjęć, które mogliby zamieścić na profilu.

      Do wykonania zadania moi uczniowie wykorzystali narzędzie FAKEBOOK (https://www.classtools.net/FB/home-page) z platformy edukacyjnej https://www.classtools.net/. Pozwala ono na stworzenie fikcyjnego konta facebookowego bez konieczności generowania go w realnym serwisie społecznościowym, zachowując  jednocześnie wszystkie jego funkcje.

      Efekty pracy nad profilem facebookwym postaci literackiej są naprawdę satysfakcjonujące. Z pewnością Mały Książę, Ebenezer Scrooge, Tadeusz Zawadzki, Maciej Aleksy Dawidowski oraz Jan Bytnar nie powstydziliby się takiego profilu w Internecie.

      Poniżej prezentujemy wybrane profile postaci literackich i zachęcamy do obejrzenia.

      Klasa 7a: „Kamienie na szaniec”, Aleksander Kamiński

      Klasa 7b: „Mały Książę”, Antoine de Saint-Exupéry

      Klasa 7c: „Opowieść wigilijna”, Charles Dickens

      Mariola Zdancewicz

     • Szkolne kolędowanie

     • Śpiewanie kolęd jest zwyczajem bożonarodzeniowym, który pielęgnujemy od długich lat. Pozwala nam stworzyć magiczny i ciepły klimat. Wspólne kolędowanie to wprowadzenie niepowtarzalnej atmosfery w naszą codzienność, a także możliwość odczuwania bliskości innych osób. Każda kolęda ma konkretne przesłanie - nawiązuje do jednego z najważniejszych wydarzeń w społeczności chrześcijańskiej, do narodzin Jezusa. W kolędach opisywany jest ten kluczowy moment, ale też inne towarzyszące mu wydarzenia. Poprzez śpiewanie kolęd wyrażamy swoją wdzięczność i radość z tego, co się wydarzyło ponad 2000 lat temu.

      Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku miała przyjemność zorganizować XV Powiatowy Konkurs Kolęd ,,Szkolne kolędowanie”. XV edycja odbyła się w formule online. ,,Szkolne kolędowanie” skierowane było do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych powiatu oleckiego.

      Komisja konkursowa w składzie:

      Elżbieta Koncewicz – przedstawiciel W-M Kuratora Oświaty,
      Marta Rózio – doskonalenie nauczycieli religii w W-M ODN Filia w Olecku,
      Jacek Rutkowski – ekspert MEN, doskonalenie nauczycieli historii, wiedzy i społeczeństwa, opiekunów samorządów uczniowskich w W-M ODN Filia w Olecku,

      spośród kilkudziesięciu zgłoszeń, wyłoniła 10 laureatów oraz przyznała 2 wyróżnienia.

      Kat. I przedszkola i klasy 0

      I miejsce: Liliana Grześ
      II miejsce: Róża Wijas
      III miejsce: Maria Drażba

      Kat. II klasy I – IV

      I miejsce: Julia Milewska
      II miejsce: Weronika Skowerenda
      III miejsce: Pola Paszkowska, Maria Zuzanna Woroniecka
      Wyróżnienie: Maria Nowik, Mikołaj Jamrozik

      Kat. III klasy V – VIII

      I miejsce: Amelia Chalecka
      II miejsce: Marcel Czapuryn
      III miejsce: Lidia Grześ

      Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy zwycięzców po odbiór dyplomów i nagród od 21 lutego 2022 r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olecku.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także rodzicom, nauczycielom i instruktorom za wspaniałe przygotowanie podopiecznych. Dyplom uczestnictwa do pobrania w załączeniu poniżej.

      Zapraszamy do wysłuchania wirtualnego koncertu laureatów.

      Magdalena Stachowicz i Anetta Borawska

     • Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu „Sudoku - lubię to!”

     • Nowa galeria Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu „Sudoku - lubię to!” została dodana do albumu fotograficznego

      12.01.2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu „Sudoku - lubię to!" Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące w Olecku we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Olecku oraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Olecku. Mimo pandemii,  diagramy Sudoku zdecydowało się rozwiązywać 82 uczniów naszej szkoły z klas I - VIII.

      W grupie klas I - III  startowało 35 zawodników. Najlepsze wyniki osiągnęli: Liwia Dudanowicz  z klasy IIIb, Wiktoria Kuczykowska z klasy III a oraz Bartosz Kawałko z klasy II b.  W grupie klas IV - VI startowało 23 uczniów. W powiatowym konkursie naszą szkołę reprezentować będą: Lena Michniewicz z kl. V b, Beniamin Sawicki z klasy Va oraz  Hanna Miłun - VI a. Grupę najstarszych uczniów z kl. VII - VIII będą reprezentowały: Lidia Grześ  z kl. VII b oraz Gabriela Bogdańska z kl. VIIIa. Nadmienię, że w tej grupie wiekowej startowało 24 uczniów.

      Przed naszymi uczniami najważniejsze starcie - 23 lutego 2022 o godz. 9.30 w Liceum Ogólnokształcącym w Olecku. Życzę sukcesów.

      Dziękuję wszystkim uczniom za udział w eliminacjach szkolnych oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu, czuwanie nad prawidłowym przebiegiem eliminacji szkolnych i sprawdzanie prac. Cieszę się, że Sudoku - forma rozwijania logicznego myślenia - jest popularne w naszej szkole.

      Małgorzata Grzyb - szkolny koordynator konkursu

     • Tydzień Bezpiecznego Internetu

     • Nowa galeria Tydzień Bezpiecznego Internetu została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach od 7 do 11 lutego po raz pierwszy szkoła obchodziła Tydzień Bezpiecznego Internetu. W ten sposób przyłączyliśmy się do międzynarodowych obchodów Bezpiecznego Internetu, który przypadł w tym roku 8 lutego 2022r. Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny o bezpieczeństwie w sieci. Rodzice otrzymali materiały informacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Nauczyciele przeprowadzili z klasami lekcje o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Poruszyli również kwestię niebezpieczeństw czyhających w sieci. Zwrócili również uwagę, w jaki sposób można miło spędzać czas, bez korzystania z mediów. Klasa 0B oglądała materiały filmowe z strony sieciaki.pl. Natomiast klasa 2B oglądnęła z uwagą film "Owce w sieci". Dzieci z oddziałów przedszkolnych aktywnie wzięły udział w dniach bezpiecznego Internetu. 10 lutego klasy 0B, 1A, 2B, 5 i 7 uczestniczyły w spektaklu online pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", który zorganizowany został przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Klasa 2B samodzielnie wpadła na wykorzystanie zabawy ze spektaklupodczas zajęć wychowania fizycznego. Świetnie bawili się wykonując śnieżne kule z papieru.

      Dziękujemy za zaangażowanie nauczycieli i uczniów.

      K.Rzodkiewicz

      J.Zdanowska

     • Wycieczka do parku trampolin

     • Nowa galeria Wycieczka do parku trampolin została dodana do albumu fotograficznego

      21 stycznia 2022 roku klasy 4a i 4b wraz z opiekunkami panią Karoliną Domel, Anetą Makowską, Magdaleną Siedlecką oraz Wiolettą Czaplejewicz udały się na zaplanowaną wcześniej wycieczkę do Ełku do Parku Trampolin i sali zabaw Hop.

      W dniu wyjazdu uczniowie zebrali się pod szkołą i po sprawdzeniu przez policję stanu technicznego autobusu wyruszyliśmy w drogę. Dopisywała nam  piękna, zimowa  pogoda, dzięki której mogliśmy podziwiać pokryte śniegiem krajobrazy. Gdy dotarliśmy na miejsce, spokojnie opuściliśmy autobus i udaliśmy się do tak długo wyczekiwanego miejsca zabaw. Pomieszczenie było podzielone na kilka stref, w których znajdowały się trampoliny, zjeżdżalnie, tory przeszkód oraz wyznaczone miejsce do relaksu i odpoczynku. Po przygotowaniu stroju, założeniu odpowiednich opasek oraz wymaganych skarpetek antypoślizgowych, udaliśmy się na spotkanie z panem instruktorem, który przeprowadził rozgrzewkę oraz udzielił instrukcji korzystania ze wszystkich atrakcji. Wreszcie pod baczną opieką opiekunów rozpoczęliśmy zabawy. Graliśmy w siatkówkę, koszykówkę, zjeżdżaliśmy z wysokiego wulkanu, pokonywaliśmy rozmaite przeszkody, wspinaliśmy się na ściankę oraz korzystaliśmy z tyrolki. Sportowe zmagania i moc atrakcji sprawiły, że część grupy poczuła zmęczenie, jednak po krótkim odpoczynku w wyznaczonym do tego miejscu, wszyscy wrócili do dalszej zabawy. Po dwugodzinnym pobycie w parku trampolin  Hop, panie oznajmiły, że pora sportowych zmagań dobiegła końca i musimy wracać. Podziękowaliśmy instruktorowi oraz paniom za opiekę, sprawdziliśmy, czy mamy wszystkie swoje rzeczy i udaliśmy się do autobusu. Harce i figle sprawiły, że poczuliśmy głód i na szczęście nasze panie zaplanowały posiłek w restauracji McDonald’s, co wszystkich bardzo ucieszyło. Z pomocą naszych pań składaliśmy zamówienia i każdy mógł wybrać zestaw, który najbardziej mu odpowiadał. Po posiłku udaliśmy się  w drogę powrotną, którą umilał piękny widok rozciągających się lasów i pagórków, pokrytych białym puchem. W autobusie rozmawialiśmy i wspominaliśmy nasze zabawy, każdy opowiadał o atrakcjach, które uważał za najciekawsze. Droga powrotna minęła bardzo szybko i o ustalonej godzinie, czyli 12.30 autokar podjechał pod szkołę. Podziękowaliśmy kierowcy za bezpieczny przejazd i  udaliśmy się pod naszą szkołę. Tam pożegnaliśmy się z paniami, życząc wesołych i spokojnych ferii. Uczniowie mieszkający na terenie osiedla mogli samodzielnie udać się do domu, a reszta klasy wraz z paniami udała się do świetlicy.

      Wycieczka do parku trampolin była pełna atrakcji i wspaniałej zabawy. Dzięki zorganizowaniu przez panie wyjazdu mogliśmy miło spędzić czas oraz po długim czasie nauczania zdalnego wspólnie bawić się, aktywnie i sportowo spędzić  miłe chwile, za co serdecznie dziękujemy naszym wychowawcom.

      Lena Stasia kl. IV b

      _____________________________________________________________

      Dnia 21 stycznia 2022 r. klasy 4a i 4b, korzystając z ostatniego dnia przed feriami zimowymi, wybrały się wspólnie do parku Trampolin.

      Na wycieczkę wybraliśmy się autobusem, którym wyjechaliśmy o godzinie 8:30. Gdy dotarliśmy na miejsce i przebraliśmy się, wykonaliśmy obowiązkową rozgrzewkę. Po skończeniu rozgrzewki nadszedł czas na zabawę. Rozpierzchliśmy się na wszystkiego strony. Na każdej trampolinie mogła być tylko jedna osoba, co stało się powodem konfliktów. Mieliśmy do wyboru siatkę do grania w skakaną siatkówkę i kosze do grania w skakaną koszykówkę oraz wulkan, czyli ogromną zjeżdżalnie, na którą można było można wejść po małych drewnianych stopniach. Była też zjeżdżalnia wyłącznie do zjazdów na piankowych pontonach, a także pofalowane zjeżdżalnie  i karuzela oraz piankowy kozioł, na który można było wejść lub go przeskoczyć.

      Na oklaski zasługuję wychowawczyni klasy 4a pani Aneta Makowska, która dzielnie próbowała dorównać uczniom w tych rozbrykanych zabawach, ale ku smutkowi wielu uczniów nie zrobiła salta.

      Na miejscu można było zjeść lody. Gdy minął wyznaczony czas zabawy pojechaliśmy na wspólny posiłek. Do Olecka wróciliśmy około godziny 13.

      Myślę, że wszystkim podobała się ta wycieczka.

      Uczennica klasy 4a Katarzyna Wiszniewska

     • Konkurs - kartka bożonarodzeniowa

     • Nowa galeria Konkurs - kartka bożonarodzeniowa została dodana do albumu fotograficznego

      W grudniu roku szkolnego 2021/2022 odbył się konkurs na najciekawszą kartkę bożonarodzeniową w języku obcym. Wśród 19 kartek w języku niemieckim, komisja konkursowa wyłoniła trzech zwycięzców:
      I miejsce - Amelia Gniedziejko kl. 8A
      II miejsce - Julia Jabłońska kl. 8A
      III miejsce - Paulina Marcinkiewicz kl. 7C
      Jednym z kryteriów oceny był obowiązkowy element ekologiczny.

      W języku angielskim wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach.

      W klasach 1 - 3 nagrodzonymi zostali:

      I miejsce – Nadia Stasiak kl. 1B
      II miejsce - Hania Szejda – kl. 1A
      III miejsce – Jakub Pachutko – kl. 1A

      W klasach 4 – 6 zwyciężyli:

      I miejsce – Maja Giedrojć – kl. VIA
      II miejsce – Lena Grześ – kl. IVA
      III miejsce – Marcin Jankowski – kl. IVA

      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Organizatorzy

     • Ferie zimowe na sportowo

     • Nowa galeria Ferie zimowe na sportowo została dodana do albumu fotograficznego

      W pierwszym tygodniu ferii zimowych (24 - 28.01.2022r.) na terenie naszej szkoły odbywały się zajęcia sportowe dla chętnych uczniów, którzy mieli ochotę spędzić czas aktywnie. Zajęcia odbywały się codziennie od godziny 9.00 do 14.00. Każdy uczestnik mógł wybrać dowolną aktywność z zakresu: tenis stołowy, piłkanożna, piłka siatkowa.  Najmłodsi uczestniczyli w zajęciach ogólnorozwojowych dostosowanych do indywidualnych możliwości.

      Jak co roku zainteresowanie zajęciami było duże. Nasi uczniowie chętnie spędzają czas na sportowo doskonaląc swoje umiejętności, bawiąc się i jednocześnie ucząc się zdrowej rywalizacji sportowej.

      Zajęcia zorganizowała i prowadziła Marzena Jasińska – nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole.

     • Wypożycz książkę w ferie, na ferie!

     • Ferie mogą być ciekawe i interesujące z …książką, a przerwa od nauki nie musi być przerwą od czytania, bo książka to relaks, odpoczynek, rozrywka intelektualna, a czas wolny to dobry moment na poszerzanie wyobraźni. Dzisiaj czytanie jest modne i popularne. Dlaczego więc nie spędzić ferii z książką? Przekonaj się, że to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki przybyło wiele nowych książek, które czekają tylko na wszystkich naszych młodych i starszych czytelników. Wystarczy tylko w ferie odwiedzić bibliotekę i wypożyczyć książkę. Zapraszamy!!!

     • Dzień Babci i Dziadka w 0a

     • "Kochana Babciu, Drogi Dziadziu... dzieci z klasy 0A uczciły zbliżające się święto Dziadków. Z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki dedykowane Babciom i Dziadkom. Wnuczęta wraz z wychowawczynią dziękują za troskę i cierpliwość, za ciepło, opiekę i ogromne serce, za poświęcony czas oraz życzą dużo zdrowia, samych słonecznych dni, miłości najbliższych i pogody ducha na każdy dzień.

      Zapraszamy do obejrzenia filmu.

                                         Zosia Sadłowska i dzieci z klasy 0A

     • Różowa Skrzyneczka

     • Różowa Skrzyneczka, to fundacja walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiega o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach znajdują się darmowe podpaski i tampony. Z inicjatywy Pani Karoliny Rzodkiewicz Różowa Skrzyneczka została zamontowana w naszej szkole. Projekt działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!.

      Z danych wynika, że 21% uczennic w Polsce musi opuścić zajęcia szkolne z powodu braku podpaski. Około 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu. Chcemy to zmienić udostępniając uczennicom środki higieny menstruacyjnej. Pragniemy zadbać o komfort psychiczny naszych uczennic. Jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła jako pierwsza w Olecku znalazła się na Różowej mapie Polski.

      Opiekunami Różowej Skrzyneczki w szkole są Karolina Rzodkiewicz oraz Angelika Fiećko.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 coraz bliżej

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku w 150 krajach. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

      W tym roku DBI obchodzimy 8 lutego 2022. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany jest konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Konkurs plastyczny polega na wykonaniu  dowolną techniką plakatu A4 na temat bezpieczeństwa w internecie. Prace należy dostarczyć Pani pedagog bądź wychowawcy do dnia 7.02.2022r. Zapraszamy do udziału w konkursie.

      Karolina Rzodkiewicz
      Jolanta Zdanowska

     • Kraina wyobraźni

     • "Kraina wyobraźni",  to drugi moduł zajęć w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego "Emocja" autorstwa Marzeny Dziadkowiec oraz Krystyny Grzegrzółki.  Dzieci z grupy OB przeniosły się w świat pełen marzeń i wyobraźni, w którym wszystko staje się możliwe. Kolejny moduł rozpoczęliśmy od przeczytania historii pt. "Żółty balonik". Dzieci otrzymały baloniki, które  dzięki wyobraźni zmieniały się w niesamowite zwierzęta i postacie. Taniec z balonami ożywił grupę, która bardzo dbała o swoich nowych przyjaciół. Podczas burzy mózgów zerówkowicze podawali wyrazy, które kojarzą im się ze słowem- wyobraźnia. Dzieci wyruszyły w świat wyobraźni dzięki masażykom autorstwa Natalii Martenki. Rysowali na plecach kolegów i koleżanek rysunki, które tworzyli dzięki wyobraźni. Dzięki aplikacji Quiver zerówkowicze narysowali prezenty, które otrzymali od Świętego Mikołaja. Ćwiczenie bardzo podobało się dzieciom, które z niecierpliwością czekały, aż ich prezenty ożyją. Ostatnią aktywnością w ramach modułu "Kraina wyobraźni" była relaksacja. Dzieci wybrały się w fascynujący "Lot balonem". Relaksacja dała dzieciom impuls do dalszych rozważań na temat osobistych odczuć i wyobrażeń.

      Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł pt. "Kraina mocy słów".

      Zapraszam do obejrzenia filmiku.

      Karolina Rzodkiewicz