• Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki

     • Nowa galeria Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki została dodana do albumu fotograficznego

      30 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, a twórczość naszego Patrona „od mrówki, ważki, biedronki”  jest chętnie prezentowana przez dzieci i nastolatków. Wiersze łączą humor z powagą, rzeczom małym, szczegółom nadają rangę wielkości, uczą zachwytu nad światem i wielkiej miłości do ludzi. Niepowtarzalność poezji ks. Jana Twardowskiego polega na doskonałym połączeniu klimatu ciepła i pełnej humoru obserwacji świata i człowieka.

      W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich etapów edukacyjnych, a do zmagań szkolnych przystąpiło 46 osób. Jury po owocnych naradach wytypowało laureatów i wyróżnionych.

      Kategoria I - klasy 0-3 SP

      1 miejsce - Zofia Wiśniewska, kl.IIb i Michał Smokowski, kl. IIb
      2 miejsce - Oliwier Marciniak, kl. IIa i Zofia Wysocka, kl. Oc
      3 miejsce - Nikodem Kuczykowski, kl.Ib i Bartosz Kawałko, kl.IIIb

      Wyróżnienia - Barbara Skowrońka, kl.IIIb i Marcel Chlebus, kl.IIIb, Natalia Sawicka, kl.Ib, Beniamin Sadowski, kl. Ib, Antoni Stachowicz, kl.Oa

      Kategoria II- klasy 4-8 SP

      1 miejsce - Maja Wsilewska, kl.VIb i Alicja Konopko, kl.5b
      2 miejsce - Anna Stefanowska, kl.Vb
      3 miejsce - Dominika Marcinkiewicz, kl.IVb i Lena Grześ, kl.Vb

      Wyróżnienia - Martyna Mackun, kl.IVb, Julia Gałgowska, kl.IVb, Nikola Korejwo, kl.VII, Rafał Smokowski, kl. VII i Julia Mrciniak, kl.VIIIb

      Laureaci etapu szkolnego będą reprezentować naszą szkołę 6 czerwca w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Muzycznym Poezji Jana od Biedronki w sali AGT w Olecku. Życzymy powodzenia!

      Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy, a nominowanym życzymy sukcesów na wyższych szczeblach.

      Dziękujemy także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla recytatorów.

      Karolina Szyłkiewicz

     • Wizyta w schronisku

     • Nowa galeria Wizyta w schronisku została dodana do albumu fotograficznego

      10 maja nasz szkolny wolontariat wziął udział w pomocy dla stowarzyszenia "Cztery Łapy" w Olecku. Przed rozpoczęciem pracy zostaliśmy poinformowani, w jaki sposób mamy postępować z pieskami.  Czworonogi zostały nam krótko przedstawione i rozdzielone pomiędzy grupy. Wybraliśmy się z nimi na krótki spacer. Nakarmiliśmy je smakołykami i pobawiliśmy się z nimi. Pamiętając, że psy są po przejściach i mają różne dolegliwości, postępowaliśmy łagodnie. 

      Każdemu z nas ta wizyta sprawiła wiele przyjemności i dużo radości, a świadomość, co się dzieje z pieskami, które w przeszłości nie miały odpowiedniej opieki, sprawiła, że poczuliśmy szczerą potrzebę niesienia pomocy tym stworzeniom.

      Cieszymy się, że istnieją takie miejsca, które będą stanowić dom i schronienie dla poszkodowanych zwierząt.

      Julia Marciniak 
      Amelia Maksimowicz

     • Warsztaty pszczelarskie w grupie 0b

     • Nowa galeria Warsztaty pszczelarskie w grupie 0b została dodana do albumu fotograficznego

      Łąka i jej mieszkańcy jako jeden z majowych tematów tygodnia w grupie 0b były doskonałym pretekstem do spotkania z pszczelarzem. Nasze zaproszenie przyjął pan Mateusz Kalejta. Odwiedził zeróweczkę 17 maja, by opowiedzieć o tym, czym zajmuje się na co dzień, czyli o pszczołach i wszystkim, co jest z nimi związane.

      Podczas tych zajęć dzieci zobaczyły ul, niezbędne akcesoria do pracy z owadami oraz wytwory ich pracy. Ponadto przymierzyły profesjonalny strój pszczelarski w wersji dla dzieci oraz samodzielnie wykonały świecę z prawdziwego pszczelego wosku. Nie zabrakło też degustacji złotego miodu z pasieki pana Mateusza.

      Dziękujemy za niezwykle pouczające i równie ciekawe zajęcia panu Mateuszowi oraz pani Kamili Czernieckiej za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

       

     • Zajęcia integracyjne grupy 0b w WTZ w Olecku

     • Nowa galeria Zajęcia integracyjne grupy 0b w WTZ w Olecku została dodana do albumu fotograficznego

      10 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy 0b udały się do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku. Dzięki gościnności pani dyrektor WTZ, pani Marty Romotowskiej, oraz zaangażowaniu pani Małgorzaty Kwiecień, mamy Antosia, nasze dzieciaki mogły przeżyć wspaniałe chwile w niezwykłym miejscu z wyjątkowymi ludźmi.

      W ramach zajęć integracyjnych dzieci uczestniczyły w warsztatach pracy z gliną w pracowni rękodzieła artystycznego, gdzie wykonały niespodzianki dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. W pracowni plastycznej zaś powstały przepiękne laurki. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w drużynowych zawodach sportowych na świeżym powietrzu oraz w kolejnej sesji zajęć z jogopedii. Dziękujemy wszystkim pracownikom i podopiecznym za fantastyczne zajęcia i miłe przyjęcie.

      W drodze powrotnej do domu przedszkolaki wybrały się jeszcze na najpyszniejsze lody w Olecku. To był wyjątkowy dzień pod wieloma względami, z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

     • Zeróweczka 0b poznaje przyrodę na spacerze alejkami Olecka

     • Nowa galeria Zeróweczka 0b poznaje przyrodę na spacerze alejkami Olecka została dodana do albumu fotograficznego

      Ciepłe majowe dni są doskonałą okazją do spacerów i przyglądania się z bliska wciąż budzącej się po zimie do życia przyrodzie. W tym też celu przedszkolaki z 0b wybrały się ze swoimi nauczycielkami na małą wycieczkę ścieżkami Olecka, by obserwować owady, ptaki i inne zwierzęta, przyglądać się tutejszej roślinności, zgłębić historię miasta, spacerować Wiewiórczą Ścieżką i korzystać z tablic informacyjnych z opisami wybranych okazów zwierzęt czy drzew, ale także by eksplorować miejskie place zabaw.

      To był dzień bogaty w nowe doświadczenia, bardzo pouczający i inspirujący. Dał dzieciom możliwość nauki, zabawy i integracji.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

     • Gala sportu województwa warmińsko - mazurskiego

     • Nowa galeria Gala sportowców Warmii i Mazur została dodana do albumu fotograficznego

      Uczennica Naszej szkoły Maja Dziubińska została wyróżniona wśród najlepszych sportowców Warmii i Mazur.

      Maja otrzymała wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa – Gustawa Marka Brzezina, za wybitne osiągnięcia sportowe.

      Gala odbyła się w Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

      Nasza szkolna koleżanka jest czołową zawodniczką Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin, a trenuje Ją pan Wojciech Rejterada.

      Gratulujemy ogromnego sukcesu Mai, Jej rodzicom i trenerowi.

     • Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza - Olecko 2023

     • Nowa galeria Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza - Olecko 2023 została dodana do albumu fotograficznego

      26 kwietnia 2023 r. na pływalni Hali Lega w Olecku po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych oraz podopiecznych Domu im. J. Korczaka w Olecku. Organizatorem zawodów były: Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku, Dom im. J. Korczaka w Olecku oraz współorganizatorzy: Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Olecku, Stowarzyszenie „Pomarańcza” i MOSiR w Olecku.

      W Zawodach Pływackich wzięło udział blisko stu zawodników i zawodniczek z 14 placówek z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Chęć udziału w naszych zawodach zgłosili m.in.: Dom im. J. Korczaka w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, WTZ Ogrodniczki, ŚDS „Aktywni tak samo” Suwałki, DPS Węgorzewo, ŚDS Sejny, WTZ w Olecku, Centrum Edukacji Terapeutycznej w Olecku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Olecku, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku, „Bajka” i „Prolog” Suwałki, ŚDS Suwałki, oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olecku.

      Zawody otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Olecku – Stanisław Kopycki. W ceremonii otwarcia uczestniczyli również zaproszeni goście :
      Pani Sylwia Wieloch – z-ca Burmistrza Olecka,
      Pani Ewa Kleszczewska – Sekretarz Powiatu Oleckiego,
      Pani Marta Romotowska – Kierownik WTZ Olecko,
      Pani Wiesława Szymczyk – dyrektor PCPR w Olecku,
      Pan Michał Ptaszyński – dyrektor MOSiR w Olecku.

      Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (25m,50m) oraz w sztafecie (4 x 25 m). Wszystkim zawodnikom i kibicom towarzyszyły wielki emocje. Doping był głośny, a walka odbywała się w duchu fair play. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali swoje placówki i wywalczyli medale w konkurencjach indywidualnych. Nowością w tegorocznych zawodach był wyścig na 25 metrów dla osób nie do końca dobrze pływających, które mogły wspomagać się przyrządem(deska, makaron, rękawki) lub opiekunem podczas płynięcia.

      Wyniki zawodników naszej szkoły w poszczególnych kategoriach:

      Kat. I dziewczynki – rocznik 2013 i młodsi – dystans 25 m
      1m. Gabriela Drabik

      Kat. II chłopcy – rocznik 2013 i młodsi – dystans 25 m
      1m. Adam Żukowski
      3m. Adam Kubiak

      Kat. IV chłopcy – rocznik 2012 – 2010 – dystans 25 m
      1m. Marcel Buraczewski
      2m. Adam Jańczuk
      3m. Jakub Maksimowicz

      Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz medale wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku. Wszystkich pływaków dekorowali obecni goście. Podczas turnieju ciężko pracowali sędziowie: Robert Markowski, Robert Jankowski, Paweł Maksimowicz, Krystyna Matwiejczyk, Małgorzata Michałowska oraz sędziowie na mecie. Zawody były okazją do integracji osób niepełnosprawnych, podopiecznych Domu im. J. Korczaka oraz do popularyzacji pływania w środowisku tych osób , propagowania bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Frekwencja i czasy osiągnięte przez poszczególnych zawodników w naszym turnieju dały wyraz temu, że pływać każdy może i to na bardzo dobrym poziomie. Organizatorzy myślą już o kolejnych zawodach. Zawodników zachęcamy do trenowania i wzięcia udziału w zawodach w przyszłym roku.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom i darczyńcom, za okazaną pomoc w zorganizowaniu tych zawodów pływackich.

      Jarosław Bagieński

    • Patriotyczny wieczór filmowy
     • Patriotyczny wieczór filmowy

     • W czwartek 27 kwietnia w naszej szkole odbył się patriotyczny wieczór filmowy, w którym wzięli udział uczniowie klas VIII.  Pod opieką pomysłodawczyni – nauczycielki historii- pani Anny Karoliny Szyłkiewicz i wychowawczyni kl. VIII c- pani Małgorzaty Grzyb ósmoklasiści obejrzeli film „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

       
     • Czekolada na stołach Europy

     • Nowa galeria Czekolada na stołach Europy została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 27 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się konkurs kulinarny pt. „Czekolada na stołach Europy”. Uczennice naszej szkoły – Lena Czaplejewicz i Hanna Miłun przygotowały w ramach wyzwania kulinarnego słodki fondant czekoladowy. Deser uczennic zachwycił smakiem komisję konkursową i uzyskał I miejsce. Gratulujemy!

      J. Zdanowska

     • Wokalna Gratka

     • Nowa galeria Wokalna Gratka została dodana do albumu fotograficznego

      6 maja w budynku Teatru AGT w Olecku odbył się 26. Finał Konkursu Piosenki „Wokalna Gratka". III miejsce wyśpiewała Weronika Skowerenda wykonując utwór Anny Jantar pt.: „Tyle słońca w całym mieście”.

      K.F.