• Policjanci edukują najmłodszych - „Bezpieczna droga do szkoły”

     • Nowa galeria Policjanci edukują najmłodszych - „Bezpieczna droga do szkoły” została dodana do albumu fotograficznego

      Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego oleccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja trwa przez cały wrzesień i ma na celu dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do i ze szkoły oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa drogowego wśród dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku odwiedził nas dzielnicowy Pan Łukasz Ratuszny. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 0-III. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Przypomniał również o zasadach przechodzenia przez ulicę.

      J. Zdanowska

     • Ognisko klas czwartych

     • Nowa galeria Ognisko klas czwartych została dodana do albumu fotograficznego

      8 września 2022 r. klasa 4a i 4b wybrały się na ognisko do obozowiska MOSiR. Wyjście miało na celu integrację uczniów, którzy weszli w nowy etap edukacyjny, z nowymi wychowawcami: Magdaleną Stachowicz - wychowawczyni klasy 4a i Jarosławem Bagieńskim - wychowawcą klasy 4b. Dzielni uczniowie pokonali pieszo 7 kilometrów podziwiając uroki naszej ,,małej ojczyzny”. Klasy, w niezwykle miłej atmosferze, aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu umacniając więzi koleżeńskie.

      Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23 życzymy wszystkim Uczniom wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy, a Nauczycielom satysfakcji płynącej z pracy z Młodzieżą.

      M. Stachowicz i J. Bagieński

     • NARODOWE CZYTANIE 2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

     • Nowa galeria NARODOWE CZYTANIE 2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza została dodana do albumu fotograficznego

      W sobotę, 3 września, odbyła się 11. edycja akcji Narodowe Czytanie. W tym roku miłośnicy literatury polskiej mieli okazję czytać „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

      „– Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane <<Ballady i romanse>> Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą.”  – Prezydent RP Andrzej Duda.

      źródło:https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/narodowe-czytanie/aktualnosci/-ballady-i-romanse-a-mickiewicza-w-11-edycji-narodowego-czytania)  

      W Olecku czytanie utworów Mickiewicza odbyło się na polanie przy skateparku. Wspólnie z olecczanami utwór czytali między innymi: starosta olecki - pani Marzanna Pojawa Grajewska, dyrektorzy oleckich szkół, instytucji, placówek, nauczyciele oraz uczniowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V b: Anna Stefanowska (matka), Lena Grześ, Lena Stasiak, Agata Szóstkiewicz (dziatki), Antonina Wysocka (ojciec/kupiec), Anastazja Korejwo (zbójca), Alicja Konopko (herszt bandy) oraz uczennice z klas: VII
      Hanna Miłun i VI b Maja Wasilewska (narratorki).  Wszystkie dziewczynki  swoją interpretacją doskonale przedstawiły wydarzenia z ballady naszego wieszcza. Uczennice zostały przygotowane przez panie polonistki: Agnieszkę Kopycką, Emilię Stasiak i Mariolę Zdancewicz. Warto dodać, że w spotkanie – muzycznie – wprowadzili nas utalentowani chłopcy, jednym z nich był absolwent naszej szkoły – Eryk Czaplejewicz (zagrał na saksofonie). 

      Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a jej główny cel stanowi popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej  literatury. Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. 

      Serdeczne podziękowania składamy również Rodzicom naszych uczennic, którzy towarzyszyli swoim córkom podczas tegorocznego wydarzenia.

       

      Mariola Zdancewicz

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego

      Pierwszy września to data, która porządkuje kalendarz w wielu domach – nie tylko w Polsce, a to za sprawą kończących się wakacji.

      W Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbyła się punktualnie o godzinie 9.00. Po dwumiesięcznym wypoczynku, po wielu dniach wypełnionych radością, nadszedł dzień, w którym powitaliśmy nowy rok szkolny.

      Wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor Stanisław Kopycki. W swym wystąpieniu zarysował szkic tego, co przed nami w dwóch słowach: „wyzwania” i „nadziei”. Nakreślił perspektywę rozpoczynającego się roku szkolnego, jako roku pełnego możliwości, perspektyw i wyzwań. Roku, który ma nas uczynić lepszymi
      i mądrzejszymi. Krzewienie idei dobra i mądrości jest ogromnie ważne, zwłaszcza w kontekście 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Cała społeczność szkolna uczciła minutą ciszy poległych, którzy  walczyli za naszą wolność. Jak przypomniał Pan Dyrektor, należy pamiętać, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje – w każdym aspekcie naszego życia – tym globalnym, czego doświadczamy już ponad pół roku za naszą wschodnią granicą, ale również tym lokalnym, najbliższym.

      Po wystąpieniu dyrektora – pana Stanisława Kopyckiego – jeszcze raz wróciliśmy pamięcią do mijających wakacji. Dzięki uczniom z klas trzecich i szóstych odliczyliśmy bardzo dokładnie czas, jaki pozostał do kolejnej przerwy wakacyjnej. Wsłuchując się w słowa znanej wszystkim piosenki „Wakacje” kabaretu OTTO, zgodnie uznaliśmy, że z pewnością minie on szybko. Uczniowie również przywitali najmłodszych, którzy dziś pierwszy raz przekroczyli próg naszej szkoły i wszystkim złożyli wierszowane życzenia. Zwrócili uwagę, by fascynująca przygoda z nauką trwała cały rok.

      Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas trzecich i szóstych wraz z wychowawczyniami: p. Katarzyną Fiećko, p. Anną Stasiak, p. Angeliką Fiećko i p. Małgorzatą Marcinkiewicz. Organizatorki dziękują również pani Magdalenie Stachowicz za przygotowanie występu Szkolnego Zespołu Muzycznego.

      MariolaZdancewicz

     • Mistrzostwa Województwa SZS w Tenisie Ziemnym

     • Nowa galeria Mistrzostwa Województwa SZS w Tenisie Ziemnym została dodana do albumu fotograficznego

      14 czerwca w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS w Tenisie Ziemnym. Naszą szkołę reprezentowała Lena Czaplejewicz, która pokonała wszystkie przeciwniczki w swojej grupie wiekowej i zdobyła mistrzostwo województwa. Opiekunem Leny była pani Marzena Jasińska.

      Lenie życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     • Wycieczka do Ściborek

     • Nowa galeria Wycieczka do Ściborek została dodana do albumu fotograficznego

      9.06.202r. klasy Ia i IIb wyruszyły na spotkanie z Biegnącym Wilkiem – Darkiem Morsztynem do Republiki Ściborskiej.  Republika Ściborska jest położona w samym centrum Obszaru Dzikich Mazur (najbardziej dzikim rejonie Mazur). To autentyczne odludzie, kilometr od malutkiej wioski Ściborki, na skraju Lasów Skaliskich i Gór Klewińskich. To rejon Polski o najczystszym powietrzu, ”polski biegun zimna”, o naturalnym krajobrazie, niezmienionej starej zabudowie wsi.

      W osadzie uczniowie zwiedzili muzeum kultury indiańskiej i eskimoskiej i Muzeum Marii Rodziewiczówny autorki książki pt.: „Lato Leśnych Ludzi”. W galerii „U Olesia” dzieci  kupiły pamiątki z Republiki Ściborskiej. Później zwiedziły skansen chat traperskich, wioskę indiańską i chatę maszera. Byli także w największej w regionie hodowli psów zaprzęgowych. Zobaczyli hodowlę koników polskich i zabytkową pasiekę pszczół.

      Niesamowite były zabawy indiańskie (tańce indiańskie, strzelanie z łuku, zabawy zręcznościowe). Na koniec pobytu każdy upiekł samodzielnie podpłomyki popijając pyszną herbatką miętową osłodzoną miodem.

      W drodze powrotnej wszyscy kosztowali tradycyjnych lodów z Bań Mazurskich.

     • Wycieczka do Warszawy z projektu "Poznaj Polskę"

     • Nowa galeria Wycieczka do Warszawy z projektu "Poznaj Polskę" została dodana do albumu fotograficznego

      22 czerwca 2022 r. uczniowie klasy I b i klasy II b uczestniczyli w  edukacyjnej wycieczce do Warszawy, zorganizowanej  już po raz drugi w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Uczniowie poznawali, doświadczali i eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z dźwiękiem, wodą i wiatrem. Nie zabrakło również chwil grozy w pomieszczeniu znikającej sylwetki w lustrze, czy „leżakowaniu” na gwoździach. Najbardziej jednak zachwycił najmłodszych uczniów seans w Planetarium, podczas którego widzowie wybrali się w kosmiczną podróż do jednej ze stacji badawczej, poznali planety i układy gwiazd. Po tak dużych przeżyciach udali się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie w promieniach słońca wygrzewały się m. in. lwy i hipopotamy. Dopełnieniem wycieczki stał się spacer Ogrodami Łazienek Królewskich oraz zwiedzanie stolicy z okien autokaru. Jest tyle pięknych i ciekawych miejsc w Warszawie, że być może tam powrócimy. Stolica spodobała się  bardzo najmłodszym uczniom.

        AS

     • Konkursu z języka angielskiego dla klas II i III

     • Nowa galeria Konkursu z języka angielskiego dla klas II i III została dodana do albumu fotograficznego

      10 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu z języka angielskiego dla klas II i III szkoły podstawowej pod nazwą Macmillan Primary School Tournament przy współpracy z wydawnictwem Macmillan. Uczniowie szkół z powiatu oleckiego konkurowali ze sobą sprawdzając swoje umiejętności z zakresu reagowania językowego, odbioru tekstu słuchanego oraz stawili czoło gramatyce i leksyce. Treści znacznie wykraczały poza podstawę programową klas 1 - 3.

      Po sprawdzeniu testów i policzeniu punktów przyznano następujące miejsca:

      I miejsce- Fabian Borowski,

      II miejsce - Maja Jurewicz,

      III miejsce-  Bartosz Szejda.

      Nikt z naszej szkoły nie wyszedł bez upominku i słodkiego poczęstunku. Bardzo cieszymy się z przybycia uczniów z innych szkół. Jest nam niezmiernie miło, że nasz konkurs został wznowiony po ponad 2 latach przerwy.

      E. Iwanowska

     • Wycieczka klas 8 do Trójmiasta w ramach projektu "Poznaj Polskę"

     • Nowa galeria Wycieczka klas 8 do Trójmiasta w ramach projektu "Poznaj Polskę" została dodana do albumu fotograficznego

      7 i 8 czerwca 2022 r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli  w wycieczce do Trójmiasta. Przedsięwzięcie współorganizowane zostało przez Ministra Edukacji i Nauki z projektu  Poznaj Polskę.

      Z Olecka wyjechaliśmy o godz. 3.00. Na miejscu byliśmy około godziny 9:00, a zwiedzania zaczęliśmy od Gdańska. Pierwszą atrakcją było Hevelianum, w którym mieliśmy okazję pobudzić umysł oraz rozwinąć umiejętność twórczego myślenia. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie starego miasta w Gdańsku. Podziwialiśmy piękną architekturę, zobaczyliśmy m.in. Drogę Królewską, fontannę Neptuna, Kościół oraz ulicę Mariacką, przeszliśmy Długim Targiem oraz po starówce. Mieliśmy okazję ujrzeć również Stocznię Gdańską i Westerplatte. W Sopocie zobaczyliśmy malownicze molo. W hotelu “Klipper” zakwaterowaliśmy się około godziny 20:00 i zjedliśmy obiadokolację. Po posiłku poszliśmy nad morze, aby podziwiać zachód słońca oraz spędzić miło czas i zintegrować się z grupą.

      Następnego dnia o 7:30 zjedliśmy śniadanie i wykwaterowaliśmy się z hotelu, po czym udaliśmy się do Gdyni. Podczas spaceru po  Skwerze Kościuszki ujrzeliśmy Dar Pomorza i zakupiliśmy pamiątki. Kolejną atrakcją była godzina spędzona w Jump City pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Po obiedzie, o godz. 14:00 odwiedziliśmy Centrum Nauki Experyment. Interaktywne wystawy zachęcały nas do działania i do poznawania przez doświadczanie. Przy stanowiskach prowadzona była aktywna edukacja. Mogliśmy  zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata.

      Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

      Michalina Kalinowska i Antonina Sołtysiak

     • Egzaminy ósmoklasisty

     • Nowa galeria Egzaminy ósmoklasisty została dodana do albumu fotograficznego

      24, 25 i 26 maja uczniowie dwóch klas ósmych przystąpili do egzaminów z języka polskiego,  matematyki i języka obcego nowożytnego – 42 osoby pisały język angielski, 1 - język niemiecki. Uczniowie poznają wyniki 1 lipca, a 8 lipca otrzymają zaświadczenia. Zdaniem uczniów i nauczycieli tegoroczny egzamin trudno zaliczyć do typowych.  Zdalne nauczanie towarzyszyło uczniom przez ostatnie dwa lata, co utrudniało na ostatniej prostej przyswojenie materiału. Jednak  nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

       Wychowawcy - Anetta Borawska i Fabian Szóstkiewicz wspierali na duchu swoich wychowanków i towarzyszyli przed wejściem do sal, w których czekali na nich członkowie komisji egzaminacyjnej. Wszystkim udzielił się przedegzaminacyjny stres, jednak większość stwierdziła, że egzamin był wyjątkowo prosty, dzięki czemu pisanie  pracy nie sprawiło im trudności. Oczywiście wyniki egzaminu zweryfikują tę opinię.

     • Wycieczka do Warszawy w ramach projektu "Poznaj Polskę"

     • Nowa galeria Wycieczka do Warszawy w ramach projektu "Poznaj Polskę" została dodana do albumu fotograficznego

      W poniedziałkowy poranek (13.06.2022r.) uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami: Wioletą Chmielewską, Jarosławem Bagieńskim, Agnieszką Nowakowską i Żanetą Milewską wyruszyli spod Szkoły Podstawowej Nr 4  do Warszawy.

      Naszą przygodę w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Neonów. Niepozorny, stary magazyn krył w środku zachwycający świat kolorowych świateł. Dzieci poznały dwa gazy szlachetne - neon i argon, dowiedziały się w jaki sposób formowane są neony i co sprawia, że świecą. Drugim punktem na mapie Warszawy było stare miasto. Odbyliśmy nietypową lekcję muzealną. Zamiast oglądać "starocie" w muzeum udaliśmy się tropem Warszawskich legend. Poznaliśmy historię gryfa zakochanego w syrence i z tym związaną legendę o narodzinach walecznej Warszawskiej Syrenki. Zaglądaliśmy do piwnic, w których niegdyś grasował Bazyliszek i poznaliśmy legendę o nieszczęśliwej miłości szewczyka, po której został tylko dzwon. Kierując się wiarą w przesądy i nadzieją, że nasze marzenia się spełnią okrążyliśmy go 3 razy. Kapryśną, deszczową pogodę zrekompensował nam pobyt w Manufakturze Cukierków. Proszę mi wierzyć, tam nawet powietrze jest słodkie. Dzieci poznały sekret wyrobu cukierków, same wykonały lizaki, które otrzymały jako "zapłatę" za naukę wraz z Dyplomem Małego Cukiernika. Następnie bezbłędnie odpowiedziały na pytania w konkursie i znowu otrzymały słodką niespodziankę- cukierki.  

      Warszawa - miasto, w którym wśród pędu codzienności można przeżyć niesamowitą podróż w przeszłość. Wszyscy wróciliśmy do domu zachwyceni pobytem w stolicy Polski. Na długo zapamiętają tę wycieczkę.

     • Wizyta klasy III B w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Erasmus+

     • Nowa galeria Wizyta klasy III B w Mobilnym Centrum Edukacyjnym Erasmus+ została dodana do albumu fotograficznego

      15 czerwca uczniowie klasy III B otrzymali zaproszenie do zwiedzenia Mobilnego Centrum Edukacyjnego Erasmus+.

      To tutaj podczas warsztatów i zajęć prezentujących m.in. nowinki technologiczne można było zanurzyć się w świecie wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. Multimedialna klaso -pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość oraz długopisy 3D, a także możliwość poznania najnowszych urządzeń, takich jak interaktywne tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO - LEARN oraz roboty do nauki programowania.

      Uczniowie mieli możliwość samodzielnego programowania robotów lub tworzenia własnego obrazka w formacie 3D.

      Dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziały w warsztatach.

      Uczniowie klasy III B

     • IV Powiatowy Konkurs Pięknego Pisania

     • Nowa galeria IV Powiatowy Konkurs Pięknego Pisania została dodana do albumu fotograficznego

      Nasza szkoła już po raz czwarty zaprosiła uczniów szkół podstawowych z powiatu oleckiego do udziału w Powiatowym Konkursie Pięknego Pisania. W tym roku  odbył się pod hasłem Rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

      Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, zachęcanie do dbania o estetykę i charakter pisania.

      Konkurs odbył się w trzech kategoriach: uczniowie klas I-II szkoły podstawowej, uczniowie klas III-IV szkoły podstawowej i klas V-VIII szkoły podstawowej.

      W szranki o tytuł Mistrza Kaligrafii stanęło 38 uczestników z 6 szkół.

      Zadanie uczestników polegało na przepisaniu odręcznie długopisem wybranego przez siebie tekstu (wiersza, fragmentu prozy) Marii Konopnickiej.

      Komisja oceniała staranność, płynność pisma i estetykę połączeń literowych, kompozycję pracy, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. 

      Wyniki konkursu zostały ogłoszone 1 czerwca 2022roku na stronie szkoły. Natomiast uroczyste wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 10 czerwca 2022 roku.

      Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

      Organizatorzy

     • Maja Dziubińska wicemistrzynią Europy w karate kyokushin!

     • Nowa galeria Maja Dziubińska wicemistrzynią Europy w karate kyokushin! została dodana do albumu fotograficznego

      W miniony weekend (11 – 12 czerwca) w bułgarskiej Warnie zostały rozegrane The 35th European Weight Category Karate Kyokushin Championships.

      Uczennica naszej szkoły i jednocześnie podopieczna Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin - Maja Dziubińska – reprezentowała w tych zawodach Polskę. Odniosła wielki sukces, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Europy Karate Kyokushin w kategorii kumite. W ćwierćfinale stoczyła zaciętą i zwycięską walkę z reprezentantką Ukrainy. Półfinał również okazał się zwycięski. Maja jednogłośnie pokonała swoją rywalkę. W wyrównanym pojedynku finałowym, po bardzo dobrej walce, w niezwykle wyczerpującej dogrywce uległa reprezentantce Rumunii.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Matki w 0a

     • Nowa galeria Dzień Matki w 0a została dodana do albumu fotograficznego

       „Kiedy byłam jak kropelka
      czułam serca Twego bicie
      i wiedziałam jak jest wielka
      miłość, która daje życie…”.

      Słowo mama brzmi podobnie na całym świecie… Po długi okresie pandemii przedszkolacy z grupy 0A miały możliwość zaprosić swoje Mamy z okazji ich święta do szkoły. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki, recytowały wiersze, składały życzenia, wręczały własnoręcznie wykonane prezenty wraz z bukiecikiem świeżych wiosennych kwiatów oraz częstowały się smakołykami. Wszystkim udzielił się uroczysty, podniosły nastrój.

      Wych. Zofia Sadłowska

     • XI Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji Jana od Biedronki

     • Nowa galeria XI Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji Jana od Biedronki została dodana do albumu fotograficznego

      We wtorek 7.06.2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Olecku odbył się po raz kolejny organizowany przez naszą szkołę Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Muzyczny Poezji Jana od Biedronki. Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie twórczości patrona szkoły oraz prezentacja umiejętności recytatorskich uczniów na szerszym forum. Ważnym zadaniem konkursu jest też integracja środowiska młodzieży szkolnej z terenu powiatu oleckiego.

      W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 33 uczniów, którzy wystąpili w dwóch grupach wiekowych i dwóch kategoriach – recytacja i poezja śpiewana.

      Tradycyjnie najwięcej uczestników wybrało do zmagań konkursowych recytację. Cieszy nas jednak fakt, że jest coraz więcej chętnych do śpiewania poezji.
      Młodych recytatorów oceniała komisja konkursowa w składzie:
      - p. Katarzyna Jeżewska (kierownik merytoryczny Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku);
      - p. Agnieszka Makarewicz (bibliotekarka, pracownik Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji w Olecku);
      - p. Agnieszka Lewandowska (instruktor teatralny z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku, współrealizatorka Wróbelka Literackiego);
      - p. Marek Borawski (redaktor, poeta, pomysłodawca i współorganizator Wróbelka Literackiego).

      Wyniki konkursu prezentujemy poniżej.

      Recytacja:
      Kategoria I - uczniowie kl.4-6-szkół podstawowych:

      I miejsce – Kamil Smokowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku (opiekun – p. Jolanta Gierak);
      II miejsce –  Filip Żurawlew ze  Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku (opiekun – p. Jolanta Gierak)
      III miejsce – Alicja Konopko i Antonina Wysocka  - obie uczennice ze  Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku (opiekun – p. Mariola Zdancewicz).

      Wyróżnienia:
      Wiktoria Bielska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku (opiekun – p. Jolanta Gierak);

      Lena Stasiak ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku (opiekun – p. Mariola Zdancewicz);

      Kornelia Woronko ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach (opiekun – p. Jolanta Motulewicz).

      Kategoria II - uczniowie kl.7- 8 szkoły podstawowej:

      I miejsce - Natalia Sadłowska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku (opiekun – p. Monika Kacprzyk);
      II miejsce – Jakub Kowalczyk  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku  (opiekun – p. Renata Kołdys) i Sylwester Bartnicki  ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku (opiekun – p. Justyna Waszkiewicz);
      III miejsce – Aleksandra Sojkowska ze  Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich (opiekun – p. Zbigniew Sieńko).

      Wyróżnienia:
      Karol Złotnik ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (opiekun – p. Renata Kołdys);
      Aleksandra Kubuj  ze  Szkoły Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach (opiekun – p. Agnieszka Poświata).

      Kategorii poezja śpiewana:
      I miejsce – grupa wokalno-muzyczna ze  Szkoły Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach w składzie: Roksana Krukowska, Jacek Malinowski i Tomasz Sertel (opiekun – p. Jacek Malinowski) oraz duet ze  Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku w składzie Hanna Cimochowska i Julia Milewska (opiekun – p. Anna Smokowska);
      II miejsce -  Zuzanna Pęcak -  solistka ze Szkoły Podstawowej w Judzikach (opiekun – p. Agnieszka Łaskowska).

      Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplomy a zwycięzcy -  nagrody książkowe. Oczekiwanie na wyniki osłodził poczęstunek przygotowany przez organizatorki. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla recytatorów.

      Organizatorki:
      Agnieszka Kopycka
      Karolina Szyłkiewicz

     • POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II „MISTRZ ZADAŃ TEKSTOWYCH”

     • Nowa galeria POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II „MISTRZ ZADAŃ TEKSTOWYCH” została dodana do albumu fotograficznego

      Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powracają rozgrywki matematyczne w powiecie oleckim. W dniu 3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku  odbyła się XXI edycja Konkursu Matematycznego klas II „Mistrz Zadań Tekstowych”. Tegoroczny konkurs zmagań matematycznych uroczyście rozpoczął dyrektor szkoły Stanisław Kopycki. Zadaniem startujących uczniów było samodzielne rozwiązanie sześciu trudnych zadań tekstowych. Do matematycznego pojedynku stanęło 20 przedstawicieli klas drugich z sześciu szkół podstawowych  powiatu oleckiego. 

      Mistrzem Zadań Tekstowych została Maja Borys, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.

      II  miejsce – ex aequo – zajęli uczniowie: Paweł Kulbacki (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku), Karol Skrzypiec (Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku) oraz Bartosz Kawałko (Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku).

      III miejsce wywalczyła Natasza Borys, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.

      IV miejsce przypadło Pawłowi Smokowskiemu, uczniowi Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku.

      V miejsce otrzymał Julian Rzodkiewicz, uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wieliczkach.

      Wyróżnienie w konkursie otrzymał Marcel Chlebus ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.

      Organizatorki  konkursu:  Joanna Cichanowicz, Małgorzata Grzyb i Wioleta Chmielewska serdecznie gratulują zwycięzcom oraz składają podziękowania sponsorom nagród: panu Dyrektorowi – Stanisławowi Kopyckiemu oraz właścicielom sklepu komputerowego – Ternet Olecko.

      Podziękowania należą się też nauczycielkom, które przygotowały uczniów do konkursu.

      Życzymy wszystkim dalszych sukcesów i zapraszamy młode umysły za rok.

     • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY „WIE HEIβT DAS WORT?”

     • Nowa galeria POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY „WIE HEIβT DAS WORT?” została dodana do albumu fotograficznego

      Na przełomie kwietnia i maja nauczycielki języka niemieckiego  Panie: Małgorzata Marcinkiewicz oraz Violetta Janczenia zorganizowały Powiatowy Konkurs Plastyczno - Językowego „Wie heiβt das Wort?”. Zamierzeniem konkursu było wzbudzenie zainteresowania nauką języka niemieckiego wśród uczniów, poszerzenie i utrwalenie słownictwa, kształtowanie kreatywności i twórczości u uczniów, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz zachęcanie do pozytywnej rywalizacji. Zadanie konkursowe polegało na graficznym przedstawieniu na kartce dowolnie wybranych dwóch słów w języku niemieckim tak, aby były one zrozumiałe nawet dla osób nieznających języka niemieckiego. Niestety oprócz uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie zgłosiła się tylko Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Pięcioosobowa komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach spośród 20 wspaniałych prac wyłoniła zwycięzców.  I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Maja Dziubińska. II miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1  Amelia Jarosz, a III miejsce przypadło również uczennicy naszej szkoły - Lenie Szyłkiewicz

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie  i wykazanie się wspaniałą inwencją twórczą. Zwycięzcom zaś gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Organizatorki konkursu

     • Bicie Rekordu w Największej lekcji uważności w Polsce

     • Nowa galeria Bicie Rekordu w Największej lekcji uważności w Polsce została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 7 czerwca o godzinie 10:00 odbyło się Bicie Rekordu w Największej lekcji uważności w Polsce. W lekcji wzięło udział 125 uczniów klas 0– 3. Żywię głęboką nadzieję, że zaproponowane ćwiczenia spodobały się uczestnikom i przez chwilę poczuli magię uważności. Celem programu "Kosmos i Kajo" jest wsparcie dzieci i dorosłych w dążeniu do zdrowia psychicznego i szeroko pojętego dobrostanu – tak cennych w zmiennej, nieprzewidywalnej rzeczywistości. Obserwatorem wydarzenia była Pani Agnieszka Krassowska.

      Wszystkim zaangażowanym nauczycielom serdecznie dziękuję.

      K. Rzodkiewicz