• Rok szkolny 2023/2024

• W dn. 16.04.2024 reprezentacja Naszej szkoły brała udział w Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora MOSiR w Olecku. W gronie trzech drużyn uczniowie klas VII zajęli drugie miejsce i wrócili do szkoły z okazałym pucharem oraz dyplomem. Skład drużyny stanowili:
          Jakub Kułak, Alan Dubicki, Dawid Sienkiewicz, Dominik Szlaszyński, Benjamin Sawicki, Kornel Kołodziński, Hubert Suchocki i Konrad Ruszewski.

Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Michał Wasilewski.

zdjęcia z zawodów

____________________________________________________________

Zawodnicy UKS Amfiprion Olecko w dniach 9-10.03.2024r. rywalizowali w zawodach pływackich w pletwach podczas I Rundy Klubowego Pucharu Polski w Kościerzynie. O walkę na podium zgłosiło się rekordowe 273 zawodników z 14 klubów, wśród nich trzy dziewczynki ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olecku: Julia Gniedziejko z klasy 5a, Maja Borys oraz Natasza Borys z klasy 4b. Zawodniczki ciężką pracą oraz duchem walki pokonały swoje rówieśniczki i zdobyły złoty medal w kategorii sztafeta Junior dziewcząt 4x50m BF. Należą im się słowa pochwały oraz wielkie brawa za zaangażowanie, wysiłek, silną wolę i poprawę swoich życiowych rekordów.

Następne zawody już niebawem. W dniach 11-12.05.24r. odbędą się Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach w Gliwicach. Trzymamy kciuki i życzymy udanego startu.

____________________________________________________________

W dn. 18.12.2023 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w mistrzostwach powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. Nasi uczniowie tylko raz schodzili z boiska pokonani, a do drugiego miejsca zabrakło im jedynie jednej bramki. Ostatecznie drużyna zajęła najniższe miejsce na podium.

Reprezentację szkoły stanowili: Mikołaj Jaszczanin, Filip Bednarek, Damian Parfieniuk, Błażej Żarnoch, Fabian Żarnoch, Bartosz Leszczyński oraz Jan Saulewicz.

Michał Wasilewski

zdjęcia z zawodów
          __________________________________________________________

Sukcesy sportowe SP4w Olecku w Finale Wojewódzkim SZS w jeździe na rolkach i wrotkach Igrzyska Dzieci:
          Liwia Dudanowicz I miejsce (3 okrążenia ),
          Bartosz Szejda I miejce (3 okrążenia),
          Bartosz Szejda III miejce (5 okrążeń),
          Mateusz Bojarski II miejsce (5 okrążeń),
          Mateusz Bojarski III miejsce (3 okrążenia),
          Alicja Konopko III miejsce (5 okrążeń),
          Maja Borys III miejsce (2 okrążenia).

___________________________________________________________

Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klas VI A i VI B, wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Siatkówce, które odbyły się w Wieliczkach. Nasi chłopcy zajęli 3. miejsce, ulegając gospodarzom oraz SP1, wygrywając jednocześnie ze Szkołą Podstawową nr 2.

W skład naszej drużyny wchodzili:
          Filip Bednarek, Antek Chmielewski, Bartek Leszczyński, Michał Wiśniewski, Fabian Żarnoch, Błażej Żarnoch, Damian Parfieniuk i Jan Saulewicz.

Michał Wasilewski

„Bawmy się Lekką”

W dniu 19.09.2023 reprezentacja 28 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi  im ks. Jana Twardowskiego w Olecku na stadionie miejskim rywalizowała w  zawodach Lekkoatletycznych ,,Nadzieje Olimpijskie”. Trener Marcin Brynda zmobilizował ponad 100 młodych lekkoatletów z oleckich szkół, którzy rywalizowali w biegach na 60, 100, 300 i 600 metrów, w skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową. Reprezentację szkoły stanowili: Hubert Suchocki, Łukasz Wiński, Oliwia Wasilewska, Jakub Kułak, Kacper Domitrz, Bartosz Leszczyński, Artur Łozowski, Oliwier Olędzki,  Amelia Jabłońska, Dominik Szlaszyński, Maja Jagłowska, Błażej Żarnoch, Michał Wiśniewski, Suchocka Amelia, Fabian Żarnoch, Julia Gałkowska, Julia Naruszewicz, Kornel Kulaszewicz, Karol Bielecki, Mikołaj Jaszczanin, Mateusz Żukowski, Alan Krzewicki, Amelia Chalecka, Marcel Konopko, Pola Dunaj, Łukasz Zaręba.

Dziękujemy za udział w zawodach. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal i koszulkę.

___________________________________________________________

XXX Otwarte Oleckie Biegi dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

W dn. 16.09.2023 r. na stadionie miejskim w Olecku odbyły się XXX Otwarte Oleckie Biegi dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w ramach obchodów Narodowego Dnia Sportu. Wszystko zaczęło się od nowości w programie, czyli tzw. testu Coopera. 12-minutowy bieg ciągły pozwala na podstawie osiągniętego w tym czasie dystansu na sprawdzenie według specjalnie przygotowanych tabel swojej formy w zależności od płci i wieku. Kolejnym punktem były rywalizacje w kategoriach wiekowych na poszczególnych dystansach. Dzieci biegały na 100, 200, 300, 400, 600, 800 i 100 metrów – oddzielnie chłopcy i dziewczęta.

Naszą szkołę reprezentowało liczne grono uczniów, którzy osiągnęli znakomite rezultaty w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Chłopcy - 100 m (rocznik 2019 i młodsze)
          2. Tomasz Sanurło (SP 4 Olecko)

Dziewczęta - 200 m (rocznik 2017-2018)
          2. Zofia Krzywicka (SP 4 Olecko)