• Świetlica szkolna 2022/2023

• 23.10.2022 22:32
        • Świetlica szkolna
          czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach

6:30 - 9:40
          9:40 - 11:30 przerwa
          11:30 - 16:30

Wychowawcy świetlicy szkolnej:  Wioletta Czaplejewicz, Żaneta Milewska, Jolanta Zdanowska

ŚWIETLICA SZKOLNA

aut. M. Czoik-Nowicka
          Jest w naszej szkole niezwykłe miejsce,
          w którym jak w domu poczujesz się.
          Tym miejscem jest nasza świetlica szkolna,
          - Jeszcze nie byłeś? Idź i przywitaj się.
          Tam nigdy nikt, na nudę nie narzeka,
          przed lekcjami, lub po, niecierpliwie czeka,
          by wspólnie świat odkrywać,
          coś narysować,
          rzeczy w plecaku uporządkować.
          Jeśli masz problem, to zrobisz zadanie,
          nigdy nikt bez pomocy nie zostanie.
          Lubię to miejsce, bo się wszyscy znamy,
          w miłej atmosferze czas tam spędzamy.
        • Witamy w świetlicy

• 29.09.2022 22:46
        • Rok szkolny 2022/2023 w świetlicy szkolnej zapowiada się fantastycznie, mamy zaplanowane ciekawe imprezy, konkursy i uroczystości, z których będziemy zdawać relacje. Raz, dwa trzy … ZACZYNAMY!
        • Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 28.11.2022 23:15
        • Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Wychowankowie naszej świetlicy również włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W czasie zajęć edukacyjnych zapoznaliśmy się z historią tego święta oraz zrobiliśmy sobie misiowe zdjęcia. Każdy uczeń tego dnia miał okazję stać się misiem. Zobacz jak to się stało i obejrzyj naszą galerię. Ten dzień był wyjątkowy.

• Jesienny deszcz

• 28.11.2022 23:13
        • Jesienna szaruga dopiada nas wszystkich, ale naszych świetliczaków dopadł kolorowy jesienny deszcz.
          W trakcie zajęć plastycznych poświęconych jesieni dzieci wykonały ,,jesienny deszcz”. Każda praca to indywidualna wizja jesiennego deszczu. Ten motyw stał się okazją do malowania farbami, a powstałe dzieła ozdabiają świetlicę szkolną. Zapraszamy na naszą wystawę.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 13.11.2022 17:21
        • Polska w 1918 roku po 123 latach odzyskała niepodległość czyli znowu pojawiła się na mapie świata jako wolny kraj. Niestety utraciła wolność poprzez rozbiory, w roku 1795 trzy kraje Rosja, Austria i Prusy odebrali nam polską ziemię rozdzielając ją pośród swoje kraje.

Niepodległość oznacza, że możemy chodzić do polskich szkół, urzędów, mówić swobodnie w polskim języku, uczestniczyć w życiu kulturalnym czyli chodzić do kina, teatru, opery. Te wszystkie czynności podczas, gdy zabrano nam wolność zostały utracone.

Ojczyzna to miejsce, gdzie się urodziłeś i wychowałeś. Zazwyczaj to kraj z którego pochodzą twoi rodzice. W tym miejscu dobrze się czujesz i bardzo dobrze go znasz.