• SZLACHETNA PACZKA

W tym roku szkolnym po raz czwarty uczniowie naszej  Szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami dołączyli do  akcji „Szlachetna Paczka”. Koordynacją akcji w szkole zajęły się nauczycielki – p. Karolina Wróblewska oraz Anna Stasiak. Z internetowej bazy danych została wybrana najbardziej potrzebująca rodzina z Olecka. W akcję pomocy włączyło się wielu uczniów i ich rodziców. Z dnia na dzień przybywało prezentów, środków czystości, artykułów spożywczych, przyborów szkolnych. Zaangażowanie rodziców, uczniów i nauczycieli pozwoliło na spełnienie marzeń wybranej rodziny. Udało się zebrać wszystkie potrzebne dary oraz zakupić upragnione przez członków rodzinny przedmioty.

Z relacji wolontariusza ze spotkania z rodziną wiemy, że nie spodziewała się otrzymania aż tak dużej liczby paczek i cieszyła się z każdej podarowanej im rzeczy. Rodzina prosi, by podziękować każdej osobie, która włączyła się w przygotowanie paczek, każdemu, kto o nich pomyślał.

Jesteśmy szczęśliwi, że po raz czwarty mogliśmy przyłączyć się do tej szlachetnej akcji pomocy potrzebującym. Dzięki współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli mogliśmy podarować wybranej rodzinie trochę szczęścia i sprawić, że Święta Bożego Narodzenia przepełnione będą magią i nadzieją.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc osobom: Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom. Tylko dzięki współpracy tak wielu osób mogliśmy spełnić czyjeś marzenia!

Karolina Wróblewska
        Anna Stasiak

więcej zdjęć

Zabiegając o to, by święta były obfite, nie zapominamy o ludziach, którym wiedzie się gorzej, są ubożsi, chorzy lub starzy. Stowarzyszenia i fundacje starają się urządzić swoim członkom wigilijne spotkania i wręczyć drobne upominki. W takiej akcji w  dniach 30.11.2018-01.12.2018roku brali udział  uczniowie ze szkolnego klubu wolontariuszy, którzy uczestniczyli w zbiórce żywności w markecie Biedronka” Dzięki ofiarności mieszkańców oraz godnej postawie naszych pomocników zebrana żywność trafi do rodzin najbardziej potrzebujących pomocy - niedożywionym dzieciom, osobom starszym czy chorym oraz zapełni niejeden pusty talerz wigilijny. Młodzież szkolna  poświęciła swój wolny czas, aby pomóc nieznanym sobie ludziom, dlatego warto podziękować im imiennie:  Dziękujemy raz jeszcze!!!  Taka postawa na pewno sprawi, że zbliżające się święta będą magiczne i niepowtarzalne.

więciej zdjęć

Mikołajkowa zbiórka zabawek, słodyczy oraz artykułów szkolnych.

Szlachetna Paczka 2018