• Wychodne w Dzień Dziecka

     • Nowa galeria Wychodne w Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

      W niedalekim sąsiedztwie Olecka, w miejscu otoczonym zielenią, polami i łąkami w miejscowości Wychodne koła Suwałk znajduje się Podlaska Toskania. To tam spędzili dzień 1 czerwca uczniowie klasy II b wraz z wychowawczyniami. W gospodarstwie hodują alpaki, kozy, lamy, daniele, osły, strusie, kangury….oraz wielbłądy, które wcześniej można było zobaczyć w cyrku. Podczas spaceru między zagrodami ze zwierzętami, dzieci mogły karmić zwierzęta słuchając ciekawostek o nich. Pobyt w gospodarstwie zakończył  posiłek  - kiełbaski z grilla. A w drodze powrotnej „lodowa niespodzianka”.

      Jak powiedział J. Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

       Tego dnia na pewno tak było. Wszystko to dzięki Rodzicom. To oni zadbali o organizację wycieczki i pozostałe atrakcje. Dziękujemy!

      AS

     • Dzień Dziecka 7a w "Stajni pod lasem"

     • Nowa galeria Dzień Dziecka 7a w "Stajni pod lasem" została dodana do albumu fotograficznego

      W.CZ.

      Uczniowie siódmej klasy Dzień Dziecka spędzili w „Stajni pod lasem”. Dzień ten obfitował w mnóstwo atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: skoki na trampolinie, grę w siatkówkę, koszykówkę ,czy odpoczynek na hamaku.

      Okazało się także, że wśród uczniów spora grupa to miłośnicy koni. Dzieci miały możliwość czyścić, siodłać i karmić konie, ale przede wszystkim spróbować jazdy konnej na pięknych klaczach Dixie i Cheers.  Dzień Dziecka nie mógł się też odbyć bez pieczenia kiełbasek na ognisku, lodów i gofrów z bitą śmietaną, które przygotowała nam gospodyni gospodarstwa Pani Beata. 

      Wszystkim dopisywał  świetny humor. Piękna pogoda, obcowanie ze zwierzętami oraz przyroda, wprawiły wszystkich w nastój odpoczynku, spokoju i relaksu.

      Składamy serdeczne podziękowania Mai oraz jej rodzicom za umożliwienie nam pobytu w gospodarstwie i wyjątkowy Dzień Dziecka.

      Krystyna Matwiejczyk
      Wioletta Czaplejewicz

     • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki

     • Nowa galeria Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki została dodana do albumu fotograficznego

      30 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, a twórczość naszego Patrona „od mrówki, ważki, biedronki”  jest chętnie prezentowana przez dzieci i nastolatków. Wiersze łączą humor z powagą, rzeczom małym, szczegółom nadają rangę wielkości, uczą zachwytu nad światem i wielkiej miłości do ludzi. Niepowtarzalność poezji ks. Jana Twardowskiego polega na doskonałym połączeniu klimatu ciepła i pełnej humoru obserwacji świata i człowieka.

      W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich etapów edukacyjnych, a do zmagań szkolnych przystąpiło 46 osób. Jury po owocnych naradach wytypowało laureatów i wyróżnionych.

      Kategoria I - klasy 0-3 SP

      1 miejsce - Zofia Wiśniewska, kl.IIb i Michał Smokowski, kl. IIb
      2 miejsce - Oliwier Marciniak, kl. IIa i Zofia Wysocka, kl. Oc
      3 miejsce - Nikodem Kuczykowski, kl.Ib i Bartosz Kawałko, kl.IIIb

      Wyróżnienia - Barbara Skowrońka, kl.IIIb i Marcel Chlebus, kl.IIIb, Natalia Sawicka, kl.Ib, Beniamin Sadowski, kl. Ib, Antoni Stachowicz, kl.Oa

      Kategoria II- klasy 4-8 SP

      1 miejsce - Maja Wsilewska, kl.VIb i Alicja Konopko, kl.5b
      2 miejsce - Anna Stefanowska, kl.Vb
      3 miejsce - Dominika Marcinkiewicz, kl.IVb i Lena Grześ, kl.Vb

      Wyróżnienia - Martyna Mackun, kl.IVb, Julia Gałgowska, kl.IVb, Nikola Korejwo, kl.VII, Rafał Smokowski, kl. VII i Julia Mrciniak, kl.VIIIb

      Laureaci etapu szkolnego będą reprezentować naszą szkołę 6 czerwca w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Muzycznym Poezji Jana od Biedronki w sali AGT w Olecku. Życzymy powodzenia!

      Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy, a nominowanym życzymy sukcesów na wyższych szczeblach.

      Dziękujemy także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla recytatorów.

      Karolina Szyłkiewicz

     • Wizyta w schronisku

     • Nowa galeria Wizyta w schronisku została dodana do albumu fotograficznego

      10 maja nasz szkolny wolontariat wziął udział w pomocy dla stowarzyszenia "Cztery Łapy" w Olecku. Przed rozpoczęciem pracy zostaliśmy poinformowani, w jaki sposób mamy postępować z pieskami.  Czworonogi zostały nam krótko przedstawione i rozdzielone pomiędzy grupy. Wybraliśmy się z nimi na krótki spacer. Nakarmiliśmy je smakołykami i pobawiliśmy się z nimi. Pamiętając, że psy są po przejściach i mają różne dolegliwości, postępowaliśmy łagodnie. 

      Każdemu z nas ta wizyta sprawiła wiele przyjemności i dużo radości, a świadomość, co się dzieje z pieskami, które w przeszłości nie miały odpowiedniej opieki, sprawiła, że poczuliśmy szczerą potrzebę niesienia pomocy tym stworzeniom.

      Cieszymy się, że istnieją takie miejsca, które będą stanowić dom i schronienie dla poszkodowanych zwierząt.

      Julia Marciniak 
      Amelia Maksimowicz

     • Warsztaty pszczelarskie w grupie 0b

     • Nowa galeria Warsztaty pszczelarskie w grupie 0b została dodana do albumu fotograficznego

      Łąka i jej mieszkańcy jako jeden z majowych tematów tygodnia w grupie 0b były doskonałym pretekstem do spotkania z pszczelarzem. Nasze zaproszenie przyjął pan Mateusz Kalejta. Odwiedził zeróweczkę 17 maja, by opowiedzieć o tym, czym zajmuje się na co dzień, czyli o pszczołach i wszystkim, co jest z nimi związane.

      Podczas tych zajęć dzieci zobaczyły ul, niezbędne akcesoria do pracy z owadami oraz wytwory ich pracy. Ponadto przymierzyły profesjonalny strój pszczelarski w wersji dla dzieci oraz samodzielnie wykonały świecę z prawdziwego pszczelego wosku. Nie zabrakło też degustacji złotego miodu z pasieki pana Mateusza.

      Dziękujemy za niezwykle pouczające i równie ciekawe zajęcia panu Mateuszowi oraz pani Kamili Czernieckiej za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

       

     • Zajęcia integracyjne grupy 0b w WTZ w Olecku

     • Nowa galeria Zajęcia integracyjne grupy 0b w WTZ w Olecku została dodana do albumu fotograficznego

      10 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy 0b udały się do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku. Dzięki gościnności pani dyrektor WTZ, pani Marty Romotowskiej, oraz zaangażowaniu pani Małgorzaty Kwiecień, mamy Antosia, nasze dzieciaki mogły przeżyć wspaniałe chwile w niezwykłym miejscu z wyjątkowymi ludźmi.

      W ramach zajęć integracyjnych dzieci uczestniczyły w warsztatach pracy z gliną w pracowni rękodzieła artystycznego, gdzie wykonały niespodzianki dla rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. W pracowni plastycznej zaś powstały przepiękne laurki. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w drużynowych zawodach sportowych na świeżym powietrzu oraz w kolejnej sesji zajęć z jogopedii. Dziękujemy wszystkim pracownikom i podopiecznym za fantastyczne zajęcia i miłe przyjęcie.

      W drodze powrotnej do domu przedszkolaki wybrały się jeszcze na najpyszniejsze lody w Olecku. To był wyjątkowy dzień pod wieloma względami, z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

     • Zeróweczka 0b poznaje przyrodę na spacerze alejkami Olecka

     • Nowa galeria Zeróweczka 0b poznaje przyrodę na spacerze alejkami Olecka została dodana do albumu fotograficznego

      Ciepłe majowe dni są doskonałą okazją do spacerów i przyglądania się z bliska wciąż budzącej się po zimie do życia przyrodzie. W tym też celu przedszkolaki z 0b wybrały się ze swoimi nauczycielkami na małą wycieczkę ścieżkami Olecka, by obserwować owady, ptaki i inne zwierzęta, przyglądać się tutejszej roślinności, zgłębić historię miasta, spacerować Wiewiórczą Ścieżką i korzystać z tablic informacyjnych z opisami wybranych okazów zwierzęt czy drzew, ale także by eksplorować miejskie place zabaw.

      To był dzień bogaty w nowe doświadczenia, bardzo pouczający i inspirujący. Dał dzieciom możliwość nauki, zabawy i integracji.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

     • Gala sportu województwa warmińsko - mazurskiego

     • Nowa galeria Gala sportowców Warmii i Mazur została dodana do albumu fotograficznego

      Uczennica Naszej szkoły Maja Dziubińska została wyróżniona wśród najlepszych sportowców Warmii i Mazur.

      Maja otrzymała wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa – Gustawa Marka Brzezina, za wybitne osiągnięcia sportowe.

      Gala odbyła się w Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

      Nasza szkolna koleżanka jest czołową zawodniczką Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin, a trenuje Ją pan Wojciech Rejterada.

      Gratulujemy ogromnego sukcesu Mai, Jej rodzicom i trenerowi.

     • Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza - Olecko 2023

     • Nowa galeria Integracyjne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza - Olecko 2023 została dodana do albumu fotograficznego

      26 kwietnia 2023 r. na pływalni Hali Lega w Olecku po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyły się Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych oraz podopiecznych Domu im. J. Korczaka w Olecku. Organizatorem zawodów były: Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku, Dom im. J. Korczaka w Olecku oraz współorganizatorzy: Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Olecku, Stowarzyszenie „Pomarańcza” i MOSiR w Olecku.

      W Zawodach Pływackich wzięło udział blisko stu zawodników i zawodniczek z 14 placówek z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Chęć udziału w naszych zawodach zgłosili m.in.: Dom im. J. Korczaka w Olecku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, WTZ Ogrodniczki, ŚDS „Aktywni tak samo” Suwałki, DPS Węgorzewo, ŚDS Sejny, WTZ w Olecku, Centrum Edukacji Terapeutycznej w Olecku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Olecku, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku, „Bajka” i „Prolog” Suwałki, ŚDS Suwałki, oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olecku.

      Zawody otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Olecku – Stanisław Kopycki. W ceremonii otwarcia uczestniczyli również zaproszeni goście :
      Pani Sylwia Wieloch – z-ca Burmistrza Olecka,
      Pani Ewa Kleszczewska – Sekretarz Powiatu Oleckiego,
      Pani Marta Romotowska – Kierownik WTZ Olecko,
      Pani Wiesława Szymczyk – dyrektor PCPR w Olecku,
      Pan Michał Ptaszyński – dyrektor MOSiR w Olecku.

      Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (25m,50m) oraz w sztafecie (4 x 25 m). Wszystkim zawodnikom i kibicom towarzyszyły wielki emocje. Doping był głośny, a walka odbywała się w duchu fair play. Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali swoje placówki i wywalczyli medale w konkurencjach indywidualnych. Nowością w tegorocznych zawodach był wyścig na 25 metrów dla osób nie do końca dobrze pływających, które mogły wspomagać się przyrządem(deska, makaron, rękawki) lub opiekunem podczas płynięcia.

      Wyniki zawodników naszej szkoły w poszczególnych kategoriach:

      Kat. I dziewczynki – rocznik 2013 i młodsi – dystans 25 m
      1m. Gabriela Drabik

      Kat. II chłopcy – rocznik 2013 i młodsi – dystans 25 m
      1m. Adam Żukowski
      3m. Adam Kubiak

      Kat. IV chłopcy – rocznik 2012 – 2010 – dystans 25 m
      1m. Marcel Buraczewski
      2m. Adam Jańczuk
      3m. Jakub Maksimowicz

      Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki oraz medale wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku. Wszystkich pływaków dekorowali obecni goście. Podczas turnieju ciężko pracowali sędziowie: Robert Markowski, Robert Jankowski, Paweł Maksimowicz, Krystyna Matwiejczyk, Małgorzata Michałowska oraz sędziowie na mecie. Zawody były okazją do integracji osób niepełnosprawnych, podopiecznych Domu im. J. Korczaka oraz do popularyzacji pływania w środowisku tych osób , propagowania bezpiecznego i aktywnego spędzania czasu wolnego. Frekwencja i czasy osiągnięte przez poszczególnych zawodników w naszym turnieju dały wyraz temu, że pływać każdy może i to na bardzo dobrym poziomie. Organizatorzy myślą już o kolejnych zawodach. Zawodników zachęcamy do trenowania i wzięcia udziału w zawodach w przyszłym roku.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom i darczyńcom, za okazaną pomoc w zorganizowaniu tych zawodów pływackich.

      Jarosław Bagieński

    • Patriotyczny wieczór filmowy
     • Patriotyczny wieczór filmowy

     • W czwartek 27 kwietnia w naszej szkole odbył się patriotyczny wieczór filmowy, w którym wzięli udział uczniowie klas VIII.  Pod opieką pomysłodawczyni – nauczycielki historii- pani Anny Karoliny Szyłkiewicz i wychowawczyni kl. VIII c- pani Małgorzaty Grzyb ósmoklasiści obejrzeli film „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

       
     • Czekolada na stołach Europy

     • Nowa galeria Czekolada na stołach Europy została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 27 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się konkurs kulinarny pt. „Czekolada na stołach Europy”. Uczennice naszej szkoły – Lena Czaplejewicz i Hanna Miłun przygotowały w ramach wyzwania kulinarnego słodki fondant czekoladowy. Deser uczennic zachwycił smakiem komisję konkursową i uzyskał I miejsce. Gratulujemy!

      J. Zdanowska

     • Wokalna Gratka

     • Nowa galeria Wokalna Gratka została dodana do albumu fotograficznego

      6 maja w budynku Teatru AGT w Olecku odbył się 26. Finał Konkursu Piosenki „Wokalna Gratka". III miejsce wyśpiewała Weronika Skowerenda wykonując utwór Anny Jantar pt.: „Tyle słońca w całym mieście”.

      K.F.

     • Lekcja języka migowego w 0b

     • Nowa galeria Lekcja języka migowego w 0b została dodana do albumu fotograficznego

      Przedszkolaki z grupy 0b po raz kolejny gościły w swojej klasie wyjątkową osobę. Tym razem była to pani Renata Maciąg – nauczycielka biologii i matematyki w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych w Olecku. Jej wyjątkową umiejętnością jest posługiwanie się językiem migowym, używanym do porozumiewania się przez osoby niesłyszące. Pani Renata zna język migowy od ponad 30 lat i jeszcze do niedawna posługiwała się nim na każdej lekcji. Teraz już rzadziej.

      Oddział integracyjny 0b, do którego uczęszczają dzieci z wadami słuchu, pani Renata odwiedziła w czwartek 13 kwietnia. Głównym tematem spotkania był oczywiście język migowy, język rąk, gestów, mimiki i ciała, którym na co dzień posługują się osoby niesłyszące. Przedszkolaki mogły go zobaczyć, spróbować się nim posłużyć, przyswoić sobie kilka podstawowych słów, takich jak: proszę, przepraszam, dziękuję, mama, tata, pani, pan.

      To było naprawdę pouczające spotkanie. Dziękujemy pani Renacie Maciąg za fantastyczną lekcję, a pani Wioli Czaplejewicz za pomoc w organizacji spotkania.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

     • Jogopedia w 0b

     • Nowa galeria Jogopedia w 0b została dodana do albumu fotograficznego

      Przedszkolaki z 0b oraz ich panie poznały nową formę ćwiczeń ruchowych – jogopedię. Brzmi dziwnie? Otóż są to zajęcia łączące elementy jogi oraz logopedii. Niezwykłe zaskakujące połączenie.

      Fantastycznie zajęcia te poprowadziła w naszej grupie pani Małgorzata, mama Antosia Kwietnia. Dzieci były ogromnie zainteresowane tego typu ćwiczeniami ruchowymi i chętnie w nich uczestniczyły. Proste rozciągające ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia artykulacyjne wybranych głosek oraz opowieść o tolerancji to niezwykłe połączenie wielu elementów edukacyjnych i przez to dla dzieci bardzo interesujące.

      Dziękujemy pani Małgosi, że znalazła czas i chęci, by odkryć przed nami tajniki jogopedii.

     • Biała dama i inne legendy... - zajęcia grupy 0b w bibliotece pedagogicznej

     • Nowa galeria Biała dama i inne legendy... - zajęcia grupy 0b w bibliotece pedagogicznej została dodana do albumu fotograficznego

      W środę 5 kwietnia 2023 r. przedszkolaki z oddziału 0b po raz drugi wzięły udział w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku. Tym razem tematem spotkania były "Legendy mazurskie".

      Zeróweczka z ogromnym zaciekawieniem wysłuchała kilku historii związanych z oleckim jeziorem, zamkiem i dawnymi mieszkańcami naszej miejscowości. Dzieci mieszkające w okolicy zamku i jeziora dziwiły się, że jeszcze nigdy nie było im dane zobaczyć białej damy, syreny klaszczącej w dłonie czy kuferka pełnego złota. Ponadto przedszkolaki miały okazję usłyszeć wersję bajki o Czerwonym Kapturku w mazurskiej gwarze. Wzięły też udział w zabawie, która polegała na przeszukiwaniu bibliotecznych półek z książkami w celu znalezienia ukrytych elementów mapy Mazur. Nie mogło też zabraknąć kontynuacji bajki koordynacyjnej, która podobnie jak ostatnio dostarczyła dzieciom dużo radości. Zresztą jak całe spotkanie.

      Sześciolatki wyszły z biblioteki pedagogicznej bardzo zadowolone, bogatsze o nową wiedzę i poznane legendy mazurskie. Kolejny raz zostały pochwalone za zaangażowanie, uważne słuchanie oraz bardzo dobre zachowanie.

      Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
      Agnieszka Krassowska

     • Konkurs Ładnego Pisania

     • Nowa galeria Konkurs Ładnego Pisania została dodana do albumu fotograficznego

      Nasza szkoła po raz szósty zaprosiła uczniów szkół podstawowych z powiatu oleckiego do udziału w Powiatowym Konkursie Ładnego Pisania. Konkurs  odbył się 18 kwietnia 2023r., a motywem przewodnim było hasło Rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

      Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do  doskonalenia umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania, a tym samym motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma. Zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej, ortograficznej i interpunkcyjnej.

      Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

      • kategoria I - uczniowie klas II-IV, 
      • kategoria II - uczniowie klas V-VIII.

      W szranki o tytuł Mistrza Kaligrafii stanęło 21 uczestników z 6 szkół. Zadanie uczestników polegało na przepisaniu odręcznie długopisem utworu Aleksandra Fredry pt. „Wiatr i noc” (kat. I) oraz „Paweł i Gaweł” (kat. II).

      Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Krystyna Karczewska - przewodnicząca, p. Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska oraz p. Krzysztof Krajewski – członkowie, która po dokładnym sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła listę laureatów:

      • kategoria I

      1 miejsce - Nadia Stasiak kl. II b SP4 Olecko – podopieczna p. Anety Skrzypiec;                                              

      2 miejsce -  Zofia Wiśniewska kl. II b SP4Olecko – podopieczna p. Anety Skrzypiec;                                                     

      3 miejsce - Hanna Jeglińska kl. IV b SP2 Olecko – podopieczna p. Renaty Kołdys;                                                

      • kategoria II

      1 miejsce - Anna Bielawska kl. VIII A SP3 Olecko –  podopieczna p. Jolanty Gierak;                                                                          

      2 miejsce  - Edyta Sienkiewicz kl. VIII A SP4 Olecko – podopieczna p. Marioli Zdancewicz;

      3 miejsce - Maja Sztelmach  kl. VIII A SP4 Olecko-  podopieczna p. Marioli Zdancewicz.

      Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

      Organizatorzy konkursu szczególne podziękowania kierują do uczennicy klasy VII, Leny Czaplejewicz, za przygotowanie prezentacji multimedialnej i  przybliżenie wszystkim obecnym na konkursie postaci Aleksandra Fredry oraz do pań Wioletty Czaplejewicz i Żanety Milewskiej za przygotowanie okolicznościowej tablicy.

      Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!  

                                                                                                           

                                                                                                           Organizatorzy:

      Małgorzata Marcinkiewicz

        Małgorzata Truchan

      Emilia Stasiak

     • Wizyta rolnika

     • Nowa galeria Wizyta rolnika została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 19.04.2023 r. klasie 2a trafiła się nie lada  gratka. Dzieci mogły wysłuchać jak wygląda praca rolnika. Tę niewątpliwie ciekawą opowieść przedstawił nam Pan Konrad Krupiński, tata jednej z uczennic – Agatki.  Byliśmy niezwykle zaskoczeni, gdy na drugiej lekcji do klasy zajrzał Pan Konrad, który został zasypany lawiną pytań: Ile posiada pól? Jakie rodzaje zboża sieje? Jakiej marki kombajny używa? Ile litrów mleka dają krowy? Opowieść o życiu i pracy rolnika wzbogacił pokaz slajdów ze zdjęciami gospodarstwa naszego Gościa. Mogliśmy zobaczyć tatę Agatki podczas pracy za równo w polu jak i w oborze. Gospodarstwo bowiem nastawione jest na produkcję mleka, obecnie liczy około 100 krów. Każda krowa ma swoje imię, które nadają wszyscy członkowie rodziny.  Dowiedzieliśmy się również, że mama Agatki zajmuje się ogrodem – sieje i sadzi wiele warzyw oraz, że wypieka swój chleb. Pan Konrad przygotował również konkurs wiedzy rolniczej. Wygrani otrzymali książeczki o krowach i maskotkę krowy. Zostaliśmy również zaproszeni do gospodarstwa, aby na żywo przyjrzeć się pracy rolnika, a we wrześniu pomóc zebrać ziemniaki z pola. Od dziś już każdy uczeń klasy drugiej będzie wiedział, co to są wymiona, strzyki, racice, zboże ozime i jare. Serdecznie dziękujemy za tę wizytę.

     • Konkurs czytania legend o Olecku i okolicy

     • Nowa galeria Konkurs czytania legend o Olecku i okolicy została dodana do albumu fotograficznego

       17.04.2023 r. na piątej godzinie lekcyjnej trzynaścioro uczniów z klas: IV a i IV b wzięło udział w Konkursie czytania legend o Olecku i okolicy. Był to jeden z elementów realizowanej w szkole Innowacji regionalnej „Olecko - moja mała Ojczyzna” i miał na celu przybliżenie legend naszego regionu oraz promowanie czytelnictwa i samej techniki pięknego czytania.  W rozgrywkach I miejsce zajął Bartosz Szejda z kl. IV b, II miejsce przypadło w udziale  Krzysztofowi Sienkiewiczowi z kl. IV a, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Gałgowska z kl. IV b. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki z legendami. Konkurs zorganizowały panie: Emilia Stasiak i Agnieszka Anna Kopycka.

      Agnieszka Anna Kopycka,
      Emilia Stasiak