• 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

     • 11 listopada 2020 r. przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  Czasy niezwykłe, gdyż nie możemy, jako społeczność szkolna, wspólnie celebrować jednego z najważniejszych świąt Polaków. Jednak uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nagrali film, którym chcieli pokazać, że pamiętają o ważnej rocznicy i doceniają niepodległość i wolność.

      Na początek uczniowie krótko zaprezentowali historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Przypomnieli, że w czasach zaborów nasz naród pozbawiony własnego państwa, rozdarty przez zaborców i intensywnie wynaradawiany, zachował jedność. Zaborcy daremnie próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię.

      Polacy nigdy nie pogodzili się z utratą niepodległości, wielokrotnie podejmowali wysiłki, by odzyskać upragnioną wolność. Najpierw, ogromne nadzieje wiązali z osobą Napoleona, służąc mu w Legionach Polskich na obcych ziemiach. Tysiące młodych chłopców oddało życie walcząc o to, aby spełnił się sen o wolnej Polsce. Walka o niepodległość była długa i uciążliwa. Najpierw powstania: listopadowe, krakowskie i styczniowe. Poszukiwanie sojuszników we Francji, Wielkiej Brytanii. Wreszcie próby porozumienia z zaborcami i uzyskania choć częściowej autonomii.

      W końcu marzenia Polaków o wolnej ojczyźnie zaczęły się urzeczywistniać. Nasi zaborcy stanęli  po przeciwnych stronach barykady – wybuchła I wojna światowa. Wkrótce Józef Piłsudski stworzył I Kompanię Kadrową, a następnie stanął jako komendant na czele I Brygady Legionów Polskich. Nastał 11 Listopada – Polska odzyskała upragnioną wolność.

      Pamiętając, że niezniszczalne pieśni, jak i cały dorobek literacki to skarbnica pamiątek narodowych, strażnik historii i tradycji, spoiwo łączące przeszłość z teraźniejszością, pomost międzypokoleniowy, który buduje poczucie tożsamości narodowej, uczniowie oraz nauczyciele zaprezentowali teksty literackie oraz utwory muzyczne o tematyce patriotycznej.

      Tegoroczną uroczystość z okazji Święta Niepodległości przygotowały panie: Mariola Zdancewicz, Magdalena Stachowicz, Anna Sitko oraz Jolanta Wojtkowska.

      Okazjonalną tablicę, która stanęła na głównym holu w szkole przygotowały panie: Katarzyna Fiećko i Jolanta Wojtkowska.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu!

      Mariola Zdancewicz

     • Szkoła pamięta

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZkoła pamięta.

      "Szkoła pamięta" to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. 

      Uczniowie klas 0-III dnia 30 października 2020 r. uczcili pamięć patrona naszej szkoły - księdza Jana Twardowskiego oraz zamordowanego w Katyniu porucznika Wincentego Butkiewicza. Do zachowywania pamięci o tym oficerze i jego tragicznych losach zobowiązaliśmy się w ramach programu "Dąb Pamięci". Dzieci wykonały zdjęcia przy pomniku ks. Jana Twardowskiego i wykonany został plakat  symbolizujący pamięć o patronie naszej szkoły. Następnie każda klasa udała się pod pomnik porucznika Wincentego Butkiewicza, zapaliła znicze i chwilą ciszy uczciła pamięć poległego w Katyniu żołnierza. Wychowawczynie klas zadbały, aby uczniowie poznali historię obu zmarłych. 

      Szkoła nie tylko uczy, ale również wychowuje. Biorąc udział w akcji "Szkoła Pamięta" kształtujemy w dzieciach postawy obywatelskie, postawy poszanowania tradycji i kultury własnego narodu, a także postawy poszanowania tradycji.

     • A pamięć wciąż trwa...

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii A pamięć wciąż trwa....

      W imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie z klasy  III a upamiętnili zamordowanego w Katyniu porucznika 5 Pułku Piechoty Legionów – Wincentego Butkiewicza. Zbliżające się Święto Zmarłych jest nie tylko okazją do zapalenia symbolicznego znicza czy złożenia kwiatów przy obelisku, ale przede wszystkim sposobnością, aby przypomnieć lub przybliżyć postać bohatera, którego Dąb Pamięci  posadziliśmy przed szkołą w 2017 r.

      Wincenty Butkiewicz urodził się 5 IV 1905r. w Oszmianie (obecnie miasto na Białorusi, w obwodzie grodzieńskim).  Był synem Antoniego i Benedykty z Butkiewiczów.  W roku 1926 został absolwentem Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Oszmianie, następnie ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy Piechoty w Ostrowi -Komorowie. W 1931 r. został  przydzielony do 5 Pułku Piechoty Legionów, następnie w 1937r. przeniesiony do Składnicy Materiałów Intendentury nr 2. Odznaczał się stopniem podporucznika ze starszeństwem. Pracował w Urzędzie Skarbowym w Oszmianie. Dalsze losy bohatera są mniej znane. Na podstawie zebranych informacji z IPN udało się ustalić, że przebywał w obozie w Kozielsku, w 1940 r. został zamordowany w Katyniu.

      Wincenty Butkiewicz był kawalerem, nie miał dzieci i  prawdopodobnie też nie przetrwała jego dalsza rodzina, dlatego naszym obowiązkiem jest podtrzymywać  pamięć o nim i innych  poległych. Dąb Pamięci, który rośnie przed szkołą oraz obelisk  są symbolami  trwania i pamięci.  

      Nie możemy pozwolić zapomnieć o bohaterskiej i męczeńskiej śmierci tych wszystkich, którzy spoczywają w katyńskich nekropoliach. Wśród ponad 21 tys. zamordowanych byli żołnierze, policjanci, strażnicy graniczni i oficerowie rezerwy – nauczyciele, inżynierowie, sędziowie i adwokaci, w tym także uczestnicy walk o niepodległość.

      Anna Karolina Szyłkiewicz

     • Apel online z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     •     Choć wszystko wokół się zmienia i żyjemy w nowej rzeczywistości, bardziej wirtualnej, to nadal istnieją  elementy niezmienne. Jednym z nich jest celebrowanie ważnych świąt dla społeczności szkolnej. Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

          W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku miał nieco skromniejszy przebieg
      niż zwykle. Jednak uczniowie nie zapomnieli o tej ważnej dacie w kalendarzu i podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły pięknym słowem i piosenką.  Uroczyste życzenia zostały nagrane i 15 października 2020 roku cała społeczność szkolna obejrzała przygotowany film na 3. godzinie lekcyjnej. Każdy nauczyciel otrzymał również symboliczne serduszko oraz słodki upominek w postaci słoiczka miodu, który został ostemplowany słowami podziękowań.

          Jak co roku wyrazy uznania przekazał również dyrektor szkoły – pan Stanisław Kopycki, który nagrodził nauczycieli za zeszłoroczną pracę. Nagrody Dyrektora otrzymali w tym roku nauczyciele:

      Jarosław Bagieński, Anna Domasik,  Karolina Domel, Marzena Jasińska, Violetta Janczenia, Agnieszka Kopycka, Wioleta Chmielewska, Jarosław Kosakowski,  Krystyna Matwiejczyk, Zofia Sadłowska, Anna Stasiak, Emilia Stasiak, Magdalena Stachowicz oraz Mariola Zdancewicz,

      a także  pracownicy administracji i obsługi:

      Kamila Czerniecka, Elżbieta Witanowska i Celina Morusiewicz.

      Ponadto Nagrodą Burmistrza zostali wyróżnieni:

      Anna Domasik, Anna Karolina Szyłkiewicz oraz Stanisław  Kopycki.

          Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

      Zapraszamy do obejrzenia pięknych życzeń przygotowanych przez uczniów naszej szkoły wraz z paniami: Magdaleną Stachowicz, Emilią Stasiak i Małgorzatą Grzyb.

       

       

      Naprawdę warto!

       

      Mariola Zdancewicz

     • XII Biegi z Klio w Oleckim Zamku

     • 24 września 2020 roku  drużyna SP4 w Olecku w skład której weszli uczniowie klasy VIIIa: Rozalia Mikielska, Wiktoria Karaś, Martyna Toczyńska, Dominik Głowicki, Karol Kisłowski i Jakub Kozłowski, wzięła udział w tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa  pod hasłem „MOJA DROGA”. W  oleckim „Zamku” zmierzyło się 7 drużyn. Ich zadaniem było odpowiedzieć na 7 pytań związanych m.in.  z najsłynniejszymi europejskimi mostami, niemieckimi nazwami oleckich ulic, szlakiem pielgrzymkowym do Santiago de Compostella oraz zakupem biletów z Olecka do Kaliningradu na dyliżans. Z powodu pandemii tegoroczne współzawodnictwo pod patronatem muzy historii Klio odbyło się w formie testu wiedzy online.  Zajęliśmy  III miejsce.

                                                                                                            M. Truchan

     • Narodowe Czytanie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Czytanie.

      W sobotę 5 września 2020 roku w oleckim Amfiteatrze Podzamcze odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy klasykę polskiej literatury romantycznej - dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

      Tradycyjnie w imprezie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Z tekstem „Balladyny” zmierzyli się siódmoklasiści: Dawid Białanowski, Amelia Rynkiewicz, Michalina Kalinowska oraz nauczycielki języka polskiego: Anna Klimasara i Emilia Stasiak.

      Do akcji włączyło się też wiele znanych osób z życia publicznego Olecka i powiatu oraz wielu, wielu innych miłośników literatury polskiej rozsianych po całym świecie…

      Tegoroczne Narodowe Czytanie w Olecku zorganizowali: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna, Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji i Zespół Szkół Technicznych w Olecku, dzięki którym w miły sposób spędziliśmy czas na czytaniu utworu i słuchaniu innych wykonawców.

      Ciekawi nas niezmiernie, jaki tekst będzie czytany podczas dziesiątej edycji Narodowego Czytania w 2021r.

      Więcej informacji pod linkiem:

      https://olecko.wm.pl/663768,Narodowe-Czytanie-2020-w-Olecku.html

     • Dzień Pustej Klasy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pustej Klasy.

      Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. 25 września uczniowie klasy 2a korzystając z uroków jesieni i wrześniowego słońca zamienili szkolne ławki na piknikowe kocyki. Dzieci  miały okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna. Relaks na kocykach sprzyjał także nauce, uczniowie poznali formę wypowiedzi - opis na przykładzie darów jesieni oraz samodzielnie układali i rozwiązywali zadania tekstowe, nie zabrakło także aktywności fizycznej. Wszyscy uznaliśmy piątkowe lekcje za udane, powtórzymy je w czerwcu podczas kolejnego Dnia Pustej Klasy.

      Agnieszka Nowakowska

     • Ognisko w 2a

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ognisko w 2a.

      Dnia 28 września 2020 r. uczniowie klasy 2a wybrali się ognisko. Przepiękna, słoneczna aura zachęciła dzieci do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Klasa grała w piłkę nożną, skakała na trampolinie i zwiedzała park obserwując zmiany w przyrodzie. Jak to przy ognisku, nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek i wesołych rozmów na różne tematy.Przyjemnie spędzony czas na grach i zabawach w gronie rówieśników wpłynął korzystnie na integrację zespołu klasowego.

      Agnieszka Nowakowska

     • Wakacyjny wyjazd edukacyjny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wakacyjny wyjazd edukacyjny.

      Trzydzieścioro dziewięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi  im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku realizujących projekt „Kompetencje sekretem sukcesu” w bardzo przyjemny sposób rozpoczęło tegoroczne wakacje. W dniach 29.06.2020 r. – 03.07.2020 r. odbyła się bowiem mająca charakter edukacyjny wycieczka do Szklarskiej Poręby, Wrocławia i Drezna.

      Pierwszego dnia uczniowie poznawali najbliższą okolicę Szklarskiej Poręby. Na początek przeszli oni Szlakiem Orlich Gniazd do ruchomej skały – Chybotka.  Spacer był świetną okazją do podziwiania pięknego górskiego krajobrazu i pooddychania świeżym powietrzem. Droga powrotna prowadziła już nie przez las, ale przez urokliwe miasteczko – Piechowice. Piechurzy obejrzeli z zewnątrz tutejszy kościół i zabudowania.

      Kolejnego dnia uczestnicy projektu poznawali  Karkonoski Park Narodowy. Młodzież zrobiła pamiątkowe zdjęcia przy Wodospadzie Kamieńczyka, zakupiła pamiątki, miała też okazję sprawdzić swe siły, zdobywając Szrenicę – drugi po Śnieżce, najbardziej znany szczyt polskich Karkonoszy wznoszący się 1362 m n.p.m., z którego następnie zjechała wyciągiem krzesełkowym.  Po obiedzie uczestnicy wybrali się z kolei do Karpacza. Zobaczyli tam Świątynię Wang,  spacerowali uliczkami miasteczka. Wędrówkę tę uprzyjemniły pyszne lody, którymi każdy mógł się delektować - z tym większą przyjemnością, że wieczór był gorący.

      Trzeci dzień wycieczki również obfitował w różne atrakcje i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń. Już z samego rana wyjechali oni do Niemiec – do Drezna. Pierwszym punktem programu był spacer w towarzystwie przewodników po Królewskich Ogrodach Pilnitz. Sielankowy ogród, imponujący kompleks architektoniczny z trzema pałacami, palmiarnią i szklarnią z kamelią wywołał zachwyt zwiedzających. Z ciekawością wysłuchali oni informacji na temat tego miejsca i jego historii. Młodzież podzielona na grupy mogła również wykazać się umiejętnością współpracy i sprawdzić, czy uważnie słuchała opowiadania przewodników – miała bowiem za zadania znaleźć kamelię oraz gondolę, o której opowiadali oni podczas przechadzki urokliwymi alejkami. Z zadaniami tymi poradziła sobie świetnie. Pozytywne uczucia wywołał także spacer alejkami Parku Großer Garten i przejazd parkową kolejką wąskotorową.

      Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta: Zwinger, Tarasów Brulha, rezydencji królewskiej. Po zjedzeniu obiadu w jednej z drezdeńskich restauracji czekała wszystkich kolejna niespodzianka – wizyta w Muzeum Transportu. Pobyt w Dreźnie zakończył się zakupem pamiątek i kartek pocztowych.

       Czwartek młodzież spędziła we Wrocławiu. Pobyt w tym mieście  rozpoczął się od obejrzenia Panoramy Racławickiej i wysłuchania ciekawej prelekcji, po czym  wszyscy udali się do Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis”. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie poświęcony wodzie, który łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.

      Po kontakcie ze sztuką, nauką i techniką przyszedł czas na kontakt z naturą. Wszyscy udali się w tym celu do ogrodu zoologicznego i Afrykarium. Na zakończenie uczniowie zwiedzili Stare Miasto i szukali krasnali, które na dobre zadomowiły się w różnych zakamarkach tego grodu. Nie zabrakło też okazji do zakupu pamiątek i skosztowania tutejszych lodów.

      Podczas ostatniego dnia wycieczki jej uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Powstawanie masła". Młodzież uświadomiła sobie, jak dużo energii trzeba włożyć w jego ubicie. Warto jednak było się potrudzić, gdyż własnoręcznie wykonane masło było pyszne. Na koniec wszystkich czekała miła niespodzianka – upominki w postaci kubków i maskotek – poduszek, które w nadchodzące jesienne wieczory z pewnością się przydadzą i będą przypominały o wspólnie spędzonych chwilach.

                                                                                            Agnieszka Anna Kopycka

     • Starszy czyta młodszym

     • Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”.  Teatrzyk obrazkowy ukryty w "drewnianej skrzynce". Z zewnątrz jest niepozorna. Zamknięta przypomina trochę walizkę, jednak po otwarciu jej tajemniczych drzwiczek wprowadza nas w baśniowy świat. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.

      Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków.

      Kamishibai to najlepszy sposób na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, a zajęcia z wykorzystaniem  tego papierowego teatrzyku to atrakcyjna metoda dzięki której kształtujemy kulturę czytelniczą. Jest to także zabawa, edukacja i twórcze działania.

      Wprowadziliśmy również do naszej innowacji „Starszy czyta młodszym” tę metodę i specjalnie dla was zaprosiliśmy do wspólnego czytania techniką Kamishibai, panią Krystynę Karczewską bibliotekarkę z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku. Na co dzień zajmuje się książkami i upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.  Stworzyliśmy ilustracje, nagrałyśmy film, zmontowałyśmy go i możemy zaprezentować efekty naszej pracy.

      Magdalena Szlaszyńska

     • Dzień Dziecka

     • 1 czerwca  dzieci na całym  świecie mają swoje  święto. Dzień Dziecka w naszej szkole zawsze był wesoły, pełen niespodzianek i radości. Ten rok jest jednak wyjątkowy. Nasza codzienność uległa dużej zmianie, a wraz z nią zwyczaje i tradycje.

      Wychowawcy i nauczyciele wspomagający klas I-III postanowili, że odczarują rzeczywistość i w tym roku, mimo dużych trudności, również wywołają uśmiech na twarzach dzieci.

      Kochane dzieciaki, z okazji Waszego święta życzymy Wam snów kolorowych, zabaw szalonych, przyjaciół oddanych, góry słodkości i mnóstwo radości.

      Zapraszamy Was do obejrzenia filmu, który powstał z ogromnej tęsknoty za Wami.

      Marcelina Nalewajko

     • Komunikat

     • Decyzją Ministra Edukacji Narodowej szkoły w całej Polsce funkcjonuję w ograniczonym zakresie. Nauczanie odbywa się na odległość. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III mają zapewnioną w szkole opiekę. Uczniowie mają także prawo do skorzystania z konsultacji na terenie szkoły (na wniosek ucznia i jego rodzica lub na wniosek nauczyciela za zgodą rodzica ucznia).  Konsultacje: dla klas VIII – od 25.05.2020 r.; dla klas pozostałych od 1.06.2020 r.

      Rodziców i pozostałych interesantów prosimy o kontakt telefoniczny (875239100) lub e-mail (sp4@sp4.olecko.pl). Kontakt osobisty tylko w sprawach pilnych. Przed planowaną wizytą w szkole konieczny jest uprzedni kontakt telefoniczny pod nr tel. 87 523 91 00.

     • INNOWACJA „Starszy czyta młodszym”

     • W grudniu 2019 roku wraz z klasą I b rozpoczęliśmy innowację pedagogiczną „Starszy czyta młodszym.” Gościliśmy w naszej klasie Burmistrza miasta i z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowiadania przeczytanego specjalnie dla nas. Mieliśmy ogromne plany na kolejne miesiące, ale rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus pokrzyżował je.  Nie poddaliśmy się i znaleźliśmy sposób na to, aby pokazać Wam, że warto czytać. Zaprosiliśmy do wspólnego czytania osoby znane w naszym mieście, nagraliśmy film, zmontowaliśmy i możemy zaprezentować efekty naszej pracy.

      Wiola Chmielewska, kl. 1B

     • SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W OLECKU W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY W OLSZTYNIE

     • Najpewniejszą drogą do sukcesu jest próbowanie po prostu, jeden, następny raz”

      - powiedział niegdyś Thomas Edison. Jego słowa doskonale oddają upór i determinację naszych uczniów, którzy w tym roku przystąpili do wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.

      Konkursy kuratoryjne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród środowisk szkolnych. Wynika to z faktu, iż zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi nie tylko ocena celująca na świadectwie, ale także preferencje przy wyborze szkoły ponadpodstawowej, czy zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego. Te czynniki powodują, że są bardzo popularne wśród młodzieży szkolnej.

      Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku może kolejny raz poszczycić się wspaniałymi wynikami.

      Nasi uczniowie na początku II półrocza przystąpili do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych i zdobyli aż cztery tytuły laureata i dwa finalisty.

      Poniżej prezentujemy listę laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020:

      LAUREACI:

      Miłosz Skrzypiec -  matematyka (nauczyciel przygotowujący - Anna Domasik)
      Dawid Suchocki -  matematyka (nauczyciel przygotowujący -  Anna Domasik)
      Julia Truszczyńska -  matematyka (nauczyciel przygotowujący - Anna Domasik)
      Julia Szlaszyńska  - język polski (nauczyciel przygotowujący - Mariola Zdancewicz)

      FINALIŚCI

      Miłosz Skrzypiec - język niemiecki (nauczyciel przygotowujący - Violetta Janczenia)
      Maciej Kułakowski -  informatyka (nauczyciel przygotowujący - Jarosław Kosakowski)

      Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów!

      Mariola Zdancewicz