• Biała Wstążka

• Nowa galeria Biała Wstążka została dodana do albumu fotograficznego

Nasza szkoła dołączyła do kampanii - Biała Wstążka, która jest największą na świecie akcją mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. W piątek, 25 listopada, o godz. 12.00 na Placu Wolności w Olecku odbył się Marsz Białej Wstążki, w którym również wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W ramach tegorocznej akcji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku przygotowali transparenty i chorągiewki z hasłami profilaktycznymi. Mówimy NIE na wszelkie formy agresji.

• Andrzejki w 0A i 0C

• Nowa galeria Andrzejki w 0A i 0C została dodana do albumu fotograficznego

Andrzejki - to wieczór przypadający na koniec listopada- to ostatnia okazja do szaleństw przed zaczynającym się adwentem. Dzieci z radością biorą w nich udział urządzając klasowe wróżby.

W piątek 25 listopada już od rana do klas 0A i 0C przychodziły dzieci przebrane za różne postacie (wróżki, supermany, Baby Jagi itp.).

Po śniadaniu dzieci spotkały się w klasie 0A, aby wspólnie powróżyć, pobawić się, miło spędzić  czas. Dzieci z wielkim przejęciem uczestniczyły we wspólnym wróżeniu, tańczyły, częstowały się łakociami przygotowanymi przez rodziców. Był to dzień pełen śmiechu, radości i niezapomnianych wrażeń.

Zofia Sadłowska, Wioletta Łęgowska

• Andrzejki w 0B

• Nowa galeria Andrzejki w 0B została dodana do albumu fotograficznego

Koniec listopada to czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Wpisując się w tę tradycję w piątek 25.11.2022 r. sześciolatki z grupy 0b wraz ze swoimi paniami i rodzicami, którzy zadbali o słodki poczęstunek, przygotowały zabawę andrzejkową.

Odświętnie ubrane dzieci fantastycznie się bawiły, poznając andrzejkowe zwyczaje i wróżby. Nie zabrakło tradycyjnych zabaw: ustawianie butów od okna do drzwi, losowanie imienia przyszłego męża/przyszłej żony poprzez przebijanie szpileczką serca z zapisanymi imionami, wybieranie talerzyka z obrazkiem, który określał przyszły los dzieci i wiele innych. Było przy tym dużo śmiechu i radości, a całej imprezie towarzyszyła muzyka i tańce.

Agnieszka Gryniewicz - Dębkowska
            Agnieszka Krassowska