• 0b poznaje zawody

• Nowa galeria 0b poznaje zawody została dodana do albumu fotograficznego

Grupa Ob przez trzy dni w ramach preorientacji zawodowej poznawała zawód policjanta, piekarza oraz strażaka. Dnia 24 maja zerówkowicze odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Olecku. Funkcjonariuszka oprowadziła dzieci po budynku oraz opowiedziała w jaki sposób pracują  policjanci. Największe zainteresowanie wzbudziło w dzieciach pomieszczenie dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia dzieci wybrały się na wycieczkę do Piekarni Młyn w Olecku. Zerówkowicze mieli okazje zapoznać się z procesem wypieku chleba. Mieli również okazję przyjrzeć się interesującym urządzeniom do wyrobu codziennych wypieków. Właściciel piekarni Michał Wójcik sprawił dzieciom slodkie niespodzianki.

Ostatniego dnia  grupa wybrała się do Komendy Głównej Straży Pożarnej. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą strażaka. Dzieci miały możliwość przebrać się za strażaków. Dużym zainteresowaniem wśród zerówkowiczów okazał się wóz strażacki oraz znajdujący się w nim sprzęt. Zerówkowicze nauczyli się, w jaki sposób reagować w razie sytuacji niebezpiecznych. Dzieci podczas wizyty na komisariacie, w piekarni oraz straży  miały możliwość zapoznać się ze specyfiką danego zawodu.

Wspólne wycieczki umocniły relacje w grupie i skłoniły dzieci ku refleksji na temat przyszłej pracy zawodowej.

Na zakończenie wycieczek, których celem było rozwijanie dziecięcych zainteresowań pod kątem poznawania różnych miejsc pracy, został zorganizowany piknik.

A. Krassowska
            K. Rzodkiewicz

• Profilaktyka smyka

• Nowa galeria Profilaktyka smyka została dodana do albumu fotograficznego

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły (klasy I – III) przy wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Olecku wzięli udział w projekcie pt. „Profilaktyka smyka”, który ma na celu od najmłodszych lat uczyć dzieci bezpiecznych zachowań i wyczulić je na niebezpieczeństwa mogące wystąpić w codziennym życiu. Najprostszym i najbardziej atrakcyjnym sposobem na przekazanie najmłodszym podstawowych zasad bezpiecznych zachowań są oczywiście bajki profilaktyczne. Tak powstała publikacja „Na ratunek Poli”, której główną bohaterką jest Pola. To niesforna dziewczynka, która w kilkunastu rymowanych historyjkach mierzy się z konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań, a z pomocą spieszy jej policjant. Na podstawie jej historii dzieci nauczyły się jak rozpoznać różne zagrożenia oraz jak się zachować wobec nich.

Podsumowaniem udziału w projekcie była wizyta funkcjonariuszy Policji w Olecku w naszej szkole. Dnia 30.05.2022r. Komendant Komendy Powiatowej Policji – Jerzy Kuprewicz oraz kom. Justyna Sznel wręczyli naszym uczniom dyplomy.

W nowym roku szkolnym ponownie planujemy spotkanie z Polą.

Wychowawcy klas I – III oraz pedagog szkolny