• Dzień Babci i Dziadka

     • Kocham mocno babcię, dziadka -
      To nie żarty moi mili,
      Dzisiaj im życzenia składam,
      By sto latek jeszcze żyli.”

      Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21. i 22. każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

      Właśnie wówczas szczególnie gorąco ściskamy i kochamy swoje babcie i dziadków. Dzieci z zerówki także nie zapomniały o swoich kochanych dziadkach i troskliwych babciach. Pod czujnym okiem swojej pani przygotowały się na to święto i  zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły niespodzianki oraz śpiewały piosenki  swym dziadkom.

      Jak to dobrze, że są dziadkowie!!! Niech żyją 100 lat!!!

     • Powiatowy Konkurs „Sudoku - lubię to!”

     •  21.01.2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu „Sudoku - lubię to!" Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące w Olecku we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Olecku oraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Olecku. Mimo pandemii, w reżimie sanitarnym, diagramy Sudoku zdecydowało się rozwiązywać 39 uczniów naszej szkoły z klas I - VIII.

      W grupie klas I - III  startowało 10 zawodników. Najlepsze wyniki osiągnęli: Lena Grześ  i Franciszek Jasiński z klasy IIIb oraz Bartosz Kawałko z klasy Ib.  
      W grupie klas IV - VI startowało 22 uczniów. Tu była bardzo wyrównana rywalizacja. W powiatowym konkursie naszą szkołę reprezentować będą Lidia Grześ z kl.  VIb, Lena Michniewicz z kl. IV b oraz Hanna Miłun - Va. Grupę najstarszych uczniów z kl. VII - VIII będą reprezentowały: Rozalia Mikielska z kl. VIIIa oraz Gabriela Bogdańska z kl. VIIa.

      Przed naszymi uczniami najważniejsze starcie - 25 lutego 2021 o godz. 9.30 w Liceum Ogólnokształcącym w Olecku. Życzymy sukcesów.

      Dziękuję wszystkim uczniom za udział w eliminacjach szkolnych oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem eliminacji szkolnych. Cieszę się, że Sudoku - forma rozwijania logicznego myślenia - jest popularne w naszej szkole.

      Małgorzata Grzyb - szkolny koordynator konkursu

     • Dzień Patrona – ks. Jana Twardowskiego

     • 18 stycznia, w rocznicę śmierci ks. Jana Twardowskiego,  obchodzimy corocznie Dzień Patrona.

      W tym roku chciałybyśmy zaproponować uczniom konkursy związane z życiem i twórczością Jana od biedronki.  Na Classroomie dostępna jest  zakładka dotycząca patrona. Znajdują się  tam linki do ciekawych stron o patronie i jego poezji, także nagrania uczniów, nauczycieli i rodziców recytujących lub czytających  wiersze patrona. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony .

      Ponadto dla naszych uczniów przygotowałyśmy konkursy związane z patronem szkoły. 18 i 19 stycznia dla uczniów klas 4 -8 dostępny będzie quiz na temat  życia i twórczości patrona. Natomiast  uczniowie klas 1- 3 mogą wziąć udział w konkursie plastycznym dotyczącym ilustracji do wybranego wiersza Jana Twardowskiego. Regulaminy i szczegółowe informacje znajdują się na Classroomie.

      Organizatorki:  Anna Kawałko, Magdalena Antkiewicz i Anna Karolina Szyłkiewicz