• Dzień Babci i Dziadka w klasie 0C

          • Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka w klasie 0C została dodana do albumu fotograficznego

            20 stycznia 2023r.odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie przedszkolnej 0c. Mali artyści zaprezentowali program ilustrujący zakończenie okresu bożonarodzeniowego, a także nawiązujący do zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

            A później…

            przedszkolaki obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi laurkami i prezentami. Po występie zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek, który dla naszych gości przygotowali rodzice.

          • Wycieczka doEłku

          • Nowa galeria Wycieczka doEłku została dodana do albumu fotograficznego

            20 stycznia klasy szóste, siódma oraz część klasy czwartej pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Marcinkiewicz, Wiolety Czaplejewicz i Angeliki Fiećko wybrały się na wycieczkę do Ełku. Po dotarciu autobusem na miejsce udaliśmy się do kina na film pt. ,,Mumie". Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci. Mogliśmy miło spędzić czas.

            Następnie ruszyliśmy w kierunku główniej atrakcje tej wycieczki, czyli lodowiska. Świetnie się tam bawiliśmy, było wiele śmiechu, drobnych wypadków oraz zabawy. Wspaniałe chwile uwieczniliśmy na zdjęciach. Później zajechaliśmy na szybki posiłek i bezpiecznie wróciliśmy do domu.

            Uśmiechnięte buzie uczniów oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego dnia. Wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących na pewno trwale zapadną w naszej pamięci. Tym miłym akcentem zakończyliśmy I półrocze nauki.

            Uczniowie kl. 6a, 6b, 7 i 4b

          • WYNIKI XVI POWIATOWEGO KONKURSU KOLĘD „SZKOLNE KOLĘDOWANIE”

          • „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas (...)”.
            Trudno sobie wyobrazić prawdziwe święta, bez tych pięknych pieśni bożonarodzeniowych, które tworzą świąteczną oprawę, ale mogą też dawać poczucie łączności z innymi. Termin kolęda wywodzi się od łacińskiego calendae i oznacza w dosłownym tłumaczeniu “pierwszy dzień miesiąca”. Najstarsze polskie kolędy pochodzą z XV wieku. Często działo się tak, że przyjmowaliśmy kolędy z łaciny, języka czeskiego i niemieckiego, tak jak kolęda “Cicha noc”, która powstała w 1818 roku i stała się najbardziej popularną kolęda na świecie. Najstarszą polską kolędą zaś jest “Anioł pasterzom mówił”. Kolędy pisali m.in. Piotr Skarga, Franciszek Karpiński czy Teofil Lenartowicz. Kolęda dodaje otuchy, umila nam świąteczny czas.

            Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku miała przyjemność zorganizować XVI Powiatowy Konkurs Kolęd ,,Szkolne kolędowanie”. XVI edycja odbyła się w formule online. ,,Szkolne kolędowanie” skierowane było do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych powiatu oleckiego.
            Komisja konkursowa w składzie: Radosław Skrodzki, Joanna Walicka i Marta Warykowska, spośród 19 zgłoszeń, wyłoniła następujących zwycięzców:

            Kat. I przedszkola i klasy 0
            I miejsce: Tymon Stankiewicz


            Kat. II klasy I – IV
            I miejsce: Antonina Rogalewska ex aequo Weronika Skowerenda
            II miejsce: Róża Wijas
            III miejsce: Emilia Sosnowska

            Kat. III klasy V – VIII
            I miejsce: Julia Milewska
            II miejsce: Marcel Czapuryn
            III miejsce: Wiktor Bartnik

            Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy zwycięzców po odbiór dyplomów i nagród od 6 lutego 2023 r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olecku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także rodzicom, nauczycielom i instruktorom za wspaniałe przygotowanie podopiecznych. Dyplom uczestnictwa do pobrania w załączeniu poniżej.

            Zapraszamy do wysłuchania wirtualnego koncertu laureatów.

            https://www.youtube.com/watch?v=RREQEI64tb8

            Magdalena Stachowicz i Sylwia Wysocka

          • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0A

          • Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka w klasie 0A została dodana do albumu fotograficznego

            "Jeśli nic nie idzie dobrze, zadzwoń do babci"

            powiedzenie włoskie

            Babcie i dziadkowie odgrywają wyjątkową rolę w życiu dziecka.  Dziadkowie mogą być opiekunami, pocieszycielami, powiernikami, towarzyszami zabawy, pomocnikami...

            Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają kolejno na 21 i 22 stycznia. To świetnie, że kiedyś ktoś wymyślił, by uhonorować babcie i dziadków i podziękować im za wszystko, co dla nas robią.

            Jako przedszkolaki z grupy 0A, robiąc własnoręczne laurki  i inne upominki  na szkolne obchody ich świąt, dziękowaliśmy drogim Babciom i Dziadkom za wszystkie dobre słowa, fajne zabawy, dodatkowe kieszonkowe, smakowite potrawy i słodycze bez ograniczeń. Przecież Babcie i Dziadkowie są od rozpieszczania! To dlatego mamy z nimi piękne wspomnienia z dzieciństwa i zawsze kojarzą nam się z beztroską i fajnie spędzonym czasem. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno - miłość babci i dziadka, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Wnuczęta  uczciły to święto  przedstawiając Jasełka, składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki. Przygotowały laurki, upominki oraz słodki poczęstunek. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęca im ukochana Babcia i Dziadek.

            Zofia Sadłowska

          • Jasełka w klasie 0A

          • Nowa galeria Jasełka w klasie 0A została dodana do albumu fotograficznego

            „Leć, kolędo leć…’ – w środę 11 stycznia 2023r. dzieci z klasy 0A wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców na uroczystość związaną ze świętami  Bożego Narodzenia.  Dzieci zaprezentowały Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowywane od kilku tygodniu.

            Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa oprawioną wieloma kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia.

            Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Zwieńczeniem występu były noworoczne życzenia od p. dyrektora Stanisława Kopyckiego skierowane do dzieci i rodziców oraz słodki poczęstunek.

            Wszystko to sprawiło, że w szkole zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.

            Zofia Sadłowska

          • Spotkanie z kolędą

          • 06.01.2023 r. w świetlicy w Sedrankach odbyło się Spotkanie z kolędą, w którym uczestniczyły również nasze uczennice. Kolędy i pastorałki zaśpiewały: Lena Czaplejewicz, Hanna Miłun, Antonina Rogalewska oraz Lena Grześ, której swą grą na flecie towarzyszyła  jej siostra - Lidia Grześ. Jedną z kolęd zagrała również na skrzypcach Sara Wiśniowska. Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę, a od organizatorów otrzymały drobne upominki.

            Agnieszka Anna Kopycka

          • Szkolny konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim i niemieckim

          • Tradycyjnie w naszej szkole w okresie świąt Bożego Narodzenia zorganizowany został KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM I JĘZYKU NIEMIECKIM. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Dzieci z klas 0-6 przygotowywały kartki w języku angielskim, a uczniowie z klas 7 i 8  w języku niemieckim. Na konkurs wpłynęło 37 wyjątkowych prac. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, ale po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców.

            W kategorii klas 0 – 6:

            I miejsce Franciszek Dębski kl. 1b;
            II miejsce Antoni Kwiecień kl. 0b;
            III miejsce Maja Witkowska kl. 2b.

            W kategorii kl. 7 – 8:

            I miejsce Lena Czaplejewicz kl. 7a;
            II miejsce Bartosz Giedrojć kl. 8b;
            III miejsce Klaudia Kamińska kl. 8c.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Musimy przyznać, że wykazaliście się pomysłowością i kreatywnością. Wystawa najciekawszych prac znajduje się na gazetce na górnym korytarzu szkoły. Zapraszamy do jej obejrzenia. Zwycięzcom zaś gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  See you next year.

            Zespół nauczycieli języków obcych

          • „Maleńka przyszła Miłość”

          • Grudzień jest jednym  z tych miesięcy, na który czekamy z niecierpliwością. To czas magii, niezwykłej atmosfery, rodzinnych spotkań i życzliwości. W Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego przedłużyliśmy nieco ten piękny okres i tuż po powrocie ze świątecznej przerwy uczestniczyliśmy w bożonarodzeniowej uroczystości, którą przygotowali uczniowie klasy IV b.

            5 stycznia społeczność naszej szkoły miała przyjemność jeszcze raz poczuć niezwykłą aurę podczas uroczystego apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia.

            Uczniowie, wcielając się w role Maryi, Józefa, pasterzy, królów i aniołów, kolejny raz przypomnieli nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w  lichej stajence, w Betlejem, narodziło się Boże Dzieciątko. Historia składała się z kilku scen, które przedstawiały kolejne etapy  wędrówki Maryi i Józefa: podróż do Betlejem, poszukiwanie miejsca noclegowego, narodziny Jezusa w stajence, odwiedziny pasterzy i wizytę Kacpra, Melchiora i Baltazara. Każda część losów narodzenia Dzieciątka została podkreślona pięknym wykonaniem kolędy lub pastorałki. Usłyszeliśmy wspaniałe wykonania najbardziej znanych świątecznych utworów: „Wśród nocnej  ciszy”, „Do szopy, hej pasterze”, „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże, Jezuniu” i „Maleńka przyszła Miłość”.  Oprócz występów solistek  i Szkolnego Zespołu Wokalnego mogliśmy się wsłuchać w wersje instrumentalne wykonane na skrzypcach i wiolonczeli.

            Inscenizację zakończyły przepiękne życzenia, utrwalone w wierszu patrona naszej szkoły – ks. Jana Twardowskiego, pt.: „Wiersz staroświecki”. Recytacja Dominiki Marcinkiewicz wyraziła głębię słów i z pewnością oddała wybrzmiewającą z nich nadzieję na przyszłość.

            „Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
            w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
            by wszystko się nam rozplątało,
            węzły, konflikty, powikłania.

            Oby się wszystkie trudne sprawy
            porozkręcały jak supełki,
            własne ambicje i urazy
            zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

            Oby w nas paskudne jędze
            pozamieniały się w owieczki,
            a w oczach mądre łzy stanęły
            jak na choince barwnej świeczki.

            Niech anioł podrze każdy dramat
            aż do rozdziału ostatniego,
            i niech nastraszy każdy smutek,
            tak jak goryle niemądrego.

            Aby się wszystko uprościło –
            było zwyczajne – proste sobie –
            by szpak pstrokaty, zagrypiony,
            fikał koziołki nam się grobie.

            Aby wątpiący się rozpłakał
            na cud czekający w swej kolejce,
            a Matka Boska – cichych, ufnych –
            na zawsze wzięły w swojej ręce”.

             

            - Niech się spełnią!

            Tegoroczna adaptacja losów Maryi i Józefa oraz narodzin Dzieciątka Bożego była szczególna. Przedstawienie charakteryzowało się wysokim poziomem artystycznym, a jednocześnie jego wymowa była bardzo przystępna dla młodszych i starszych. Uczniowie w skupieniu oglądali występ swoich koleżanek i kolegów, by na koniec nagrodzić ich gromkimi brawami.

            W inscenizacji wystąpili uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą: Liwia Dudanowicz, Oskar Rogało, Lena Rogało , Julia Gałgowska , Małgorzata Guzowska, Oliwia Gwiazdowska, Adrian Jachimowicz, Mikołaj Jaszczanin, Kornel Kulaszewicz, Wiktor Przemielewski, Bartosz Szejda, Martyna Mackun, Dominika Marcinkiewicz i Jarosław Bagieński (wychowawca).

            Doskonała reżyseria to zasługa pani Joanny Cichanowicz i pana Jarosława Bagieńskiego, którzy przygotowali uczniów i byli odpowiedzialni za całokształt występu.

            Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił nam Szkolny Zespół Wokalny wraz z solistkami i instrumentalistkami pod kierunkiem pani Magdaleny Stachowicz.

            Za scenariusz odpowiedzialna była pani  Anna Sitko.

            Organizatorzy dziękują również paniom: Wioletcie Czaplejewicz, Żanecie Milewskiej i Katarzynie Fiećko za okolicznościową dekorację.

            Mariola Zdancewicz

          • Tuż przed świętami

          • W ostatni przed świętami poniedziałek, uczniowie klasy II b z wychowawczyniami udali się na spotkanie z pomocnikami  Świętego Mikołaja w jego Konsulacie na Warmii i Mazurach. Zostali bardzo miło powitani przez Elfa nr 1, który z wielkim zaangażowaniem pomagał w ozdabianiu bombek, czuwał nad  zabawą na „magicznym placu zabaw” oraz dzielił się ciekawostkami dotyczącymi  Świętego Mikołaja. Niezwykłym doświadczeniem stała się praca ze szkłem. Drugoklasiści poznali tworzenie najbardziej popularnej ozdoby świątecznej, jaką jest bombka, od etapu jej kształtowania pod wpływem ognia, poprzez suszenie, aż do jej dekorowania. Pobyt w konsulacie zakończył się drobnymi prezentami od Świętego Mikołaja, a pobyt w Kętrzynie pysznym rosołem w restauracji. Wycieczka ta, to niezapomniany prezent, jaki rodzice uczniów sprawili im na mikołajki.

            AS

          • Teatrzyk kamishibai

          • Przedświąteczny czas był w szkole dobrym momentem na przypomnienie historii o Bożym Narodzeniu. Tym razem jednak dzieci z grup: 0a, 0b, 1b i 2b obejrzały doskonale znaną im historię w zupełnie nowej formie.

            Teatrzyk drewniany, jakim jest wywodzący się z Japonii teatr kamishibai, to lekka drewniana scena z opowieścią na papierze w środku. Uczniowie z wielkim skupieniem i zainteresowaniem wysłuchali "Wigilijnej opowieści" czytanej przez panią Karolinę z wykorzystaniem ilustrowanych paierowych plansz umieszczonych w drewnianym parawanie. Następnie dzieci, zainspirowane małym teatrem ilustracji, wykonały własne rysunki przedstawiające fragmenty historii narodzenia Jezusa.

            Teatr kamishibai okazał się wspaniałym narzędziem, które pobudziło wrażliwość małych odbiorców, tak bardzo przytłumioną dziś krzyczącymi reklamami i błyskawicznie zmieniającymi się obrazami.

            Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
            Karolina Rzodkiewicz
            Wioletta Chmielewska

          • Dekorowanie pierniczków w 0b

          • Przedświąteczny czas kojarzy się z określonymi świątecznymi przygotowaniami. Jednym z nich jest pieczenie i dekorowanie pierniczków. Dzieci z oddziału 0b doskonale o tym wiedziały i nie mogły doczekać się dnia, w którym będą mogły sprawdzić swoje cukiernicze zdolności.

            W ostatni piątek przed świętami pani Emilia, mama Jagny, przyniosła sześćdziesiąt własnoręcznie upieczonych pierniczków. Ich zapach roznosił się po klasie cały dzień. Zebrane przy jednym stoliku dzieci rozpoczęły dekorowanie ciasteczek. Lukrowanie, posypywanie, ozdabiane – pomysłom i kreatywności nie było końca. Tace szybko zapełniły się kolorowymi piernikowymi sercami, dzwoneczkami, choinkami, gwiazdkami i ludzikami.

            Dzieci najchętniej zjadłyby wszystkie pierniczki od razu, ale pani Agnieszka ma na nie ukryty plan, dlatego wszyscy obeszli się smakiem i ćwiczą cierpliwość, czekając na poczęstunek w odpowiednim czasie. Jak dobrze, że można było zjeść chodziaż pozostały lukier i posypkę.

            Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
            Agnieszka Krassowska

          • Białe szaleństwo grupy 0b

          • Korzystając z przepięknej, iście zimowej pogody dzieci z grupy 0b wybrały się ze swoimi paniami na sanki.

            Pewnej środy wszyscy przyszli do szkoły odpowiednio ubrani i każdy miał ze sobą swój ślizgacz: sanki, jabłuszko, talerz. Z uśmiechami na twarzy i wypiekami na policzkach sześciolatki udały się na jedną z mniejszych osiedlowych górek. Zachowując zasady bezpieczeństwa dzieci oddały się białemu szaleństwu i zabawom na śniegu.

            Innego śnieżnego dnia sześciolatki wyszły na plac przed szkołą, by niczym naukowcy zbadać... śnieg. Wyposażone w lupy oglądały w powiększeniu płatki śniegu, zwracając uwagę na różnorodność i niepowtarzalność ich kształtów. Badały również lepkość i strukturę śniegu.

            Szczęśliwe i pełne energii wróciły do szkoły na ciepły obiad.

            Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
            Agnieszka Krassowska

          • Spotkanie wigilijne w 0C

          • 16 grudnia 2022r. w grupie przedszkolnej 0c odbyło się spotkanie wigilijne. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: rodzice, wicedyrektor Pan Jarosław Kosakowski. W scenerii bożonarodzeniowej przedszkolaki przedstawiły program artystyczny pt.,,Dzisiaj w Betlejem...''wprowadzając wszystkich  w magiczną atmosferę świąt. Po części artystycznej w ciepłej i radosnej atmosferze wszyscy zasiedli do stołu częstując się pysznymi przysmakami. Były to najpiękniejsze, pełne radości chwile. Takie szczególne momenty wzmacniają wzajemne relacje rodziców i dzieci.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania wigilijnego.

            Wioletta Łęgowska

          • XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS "Nie daj szansy AIDS"

          • Już po raz dziewiętnasty uczniowie szkół podstawowych powiatu oleckiego mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy m.in. na temat działania wirusa HIV, dróg i przebiegu zakażenia wirusem, form bezpiecznych kontaktów z osobami zakażonymi oraz zachowań ryzykownych, biorąc udział w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS „Nie daj szansy AIDS”.

            Tradycyjnie finał  konkursu odbył się w naszej szkole - 1 grudnia, podczas obchodów Światowego Dnia AIDS. Poprzedzony był szkolnymi rozgrywkami, mającymi na celu wyłonienie reprezentantów poszczególnych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Maja Dziubińska, Maja Sztelmach i Michał Kawałko.

            Komisja konkursowa składająca się z przedstawicielek oleckiej stacji sanitarnej w Olecku przyznała 3 nagrody główne oraz 7 wyróżnień. Z radością informujemy, że dwa pierwsze miejsca zajęły uczennice naszej szkoły.

            Szczegółowe wyniki finałowej rywalizacji znajdują się na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej: https://www.facebook.com/profile.php?id=100068680946545, przedstawiają się następująco:

            🥇miejsce I: Maja Dziubińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku,

            🥈miejsce II: Maja Sztelmach ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku,

            🥉miejsce III: Hanna Leyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach.

             

                                                               Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • Świąteczny turniej tenisa stołowego

          • Nowa galeria Świąteczny turniej tenisa stołowego została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 21.12.2022r odbył się świąteczny turniej tenisa stołowego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku Pan Jarosław Kosakowski.  W rywalizacji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i zawodnicy Klubu MLKS Czarni Olecko oraz rodzice .

            Organizatorami turnieju i fundatorami nagród pucharów dyplomów i nagród rzeczowych byli Marzena Jasińska, Robert Karniej i Michał Wasilewski .

            Końcowe wyniki :

            Maluchy:

            I m-ce Marcel Bielecki
            I m-ce Piotr Piasecki

            Żaczki :

            I m-ce Oliwia Szydłowska
            II m-ce Nikola Dudziec
            III m-ce Róża Szyłkiewicz

            Żacy:

            I m-ce Szymon Karczewski
            II m-ce Karol Bielecki

            Młodziki

            I m-ce Bartosz Czeszkiewicz
            II m-ce Ernest Sienica

            Kadetki

            I m-ce Julia Jankowska
            II m-ce Lena Czaplejewicz
            III  m-ce Lena Szyłkiewicz

            Rodzice

            panie

            I m-ce Urszula Szydłowska
            II m-ce Agnieszka Jankowska
            III m-ce Anna Gościewska

            panowie

            I m-ce Michał Wasilewski
            II m-ce Karol Szyłkiewicz
            III m-ce Mirosław Jankowski
            IV m-ce Piotr Karczewki
            V m-ce  Robert Sienica

            Gratulujemy sukcesów sportowych

          • Świątecznie w VIIa

          • Wspólna klasowa Wigilia i kolędowanie – to już tradycja. Jak co roku, tak i 16 grudnia uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią zasiedli do klasowej Wigilii. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne, m.in. : barszcz, pierogi, łazanki, ryba, drożdżowe bułeczki z kapustą. Nie zabrakło słodkości typowych dla tego okresu  - piernika, makowca, i sernika.  Gdy wszyscy się zajadali, czas umilały kolędy i pastorałki.  Uczniowie czekali też z niecierpliwością na mikołajkowe upominki.  Atmosfera podczas spotkania była wyjątkowa, a nastrój świąteczny. Wszystkim dopisywał dobry humor.

            Nie można zapomnieć przy tej okazji o rodzicach, którzy włożyli ogromny wkład w przygotowanie naszej Wigilii. Dziękujemy za przygotowanie potraw wigilijnych. Składamy  też podziękowanie Pani Wioli Czaplejewicz, za pomoc w przygotowaniu  i udział w naszej klasowej uroczystości. Cieszymy się, że na naszych rodziców zawsze możemy liczyć.

            Zdrowych i wesołych świąt.

                                                                                                                             Uczniowie i wychowawczyni klasy VII a

          • Szlachetna Paczka

          • W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu "Dobre Serce" dziękujemy wszystkim darczyńcom za nieocenioną pomoc! Dzięki Wam do Pani Barbary, Gabrysi, Tomka, Zosi i Ludwika trafiło 13 paczek, a w tym wspaniałe upominki. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni!

            "Jak się dzieli człowiek, to dobro tak wróci, że się nie wie kiedy..."

             Opiekunowie: Angelika Fiećko, Magdalena Stachowicz, Magdalena Antkiewicz 

          • Wigilia w klasie 6b

          • Nowa galeria Wigilia w klasie 6b została dodana do albumu fotograficznego

            W piątek 16  grudnia 2022 r. w klasie 6b odbyła się klasowa Wigilia. To znak, że święta Bożego Narodzenia tuż-tuż. Przedświąteczne spotkanie w klasie to namiastka prawdziwiej Wigilii, magiczny i wyjątkowy czas, świetna okazja do budowania pozytywnych relacji w klasie.

            A u nas wszystko było jak w domu… Tego dnia do szkoły przyszliśmy odświętnie ubrani.  Zaczęliśmy od przygotowania na tę okazję stołu i ustawienia na nim przyrządzonych przez rodziców pysznych dań wigilijnych. Oczywiście na naszym świątecznie przystrojonym stole nie mogło zabraknąć opłatka oraz tradycyjnych potraw takich jak: pierogi, paszteciki z kapustą i grzybami, ryba w sosie greckim, makowiec i wiele innych.  Klasową Wigilię rozpoczęliśmy zgodnie z polską tradycją od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Potem przyszedł czas na kosztowanie przygotowanego jedzenia i wspólne śpiewanie kolęd. Tego dnia na uczniów czekały również mikołajkowe prezenty. Pani Małgosia – nasza wychowawczyni – za zgodą św. Mikołaja  przejęła jego obowiązki i wręczyła nam świąteczne upominki.

            Czas przeznaczony na klasowe spotkanie wigilijne upłynął w ciepłej i przyjemnej atmosferze. 

            Uczniowie kl. 6b

          • Mikołajkowy prezent od rodziców dzieci z 0b

          • Nowa galeria Mikołajkowy prezent od rodziców dzieci z 0b została dodana do albumu fotograficznego

            Cóż to był za dzień! 6 grudnia 2022 r. od samego rana dla dzieci przedszkolnych z naszej szkoły był wyjątkowy. Z okazji mikołajek rodzice oddziału 0b zorganizowali dla wszystkich przedszkolaków wyjście do kina na  film pt. "Świąteczna niespodzianka". Historia opowiadała o rudowłosej Mariannie. Dziewczynka bardzo chciała mieć pluszowego misia, którego zauważyła na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Robiła naprawdę dużo, by go zdobyć, bo nie była to zwykła przytulanka. Miś potrafił mówić ludzkim głosem i to nie tylko w Wigilię. Film bardzo się dzieciom podobał, doskonale wprowadził nas w świąteczny czas.

            Zaraz po powrocie do szkoły, usłyszeliśmy dzwoneczki reniferów. To był dla nas znak, że Mikołaj jest już blisko i w każdej chwili może przyjść do naszej klasy. Czekaliśmy na niego z pięknym wierszykiem i wielką świąteczną kartką. Sprawiło to Mikołajowi dużą radość. Wszyscy, nawet panie, otrzymali mikołajkowe upominki.

            Do końca dnia uśmiechy nie schodziły nam z twarzy.

            Agnieszka Gryniewicz - Dębkowska
            Agnieszka Krassowska

          • Wizyta przedszkolaków w Warsztatach Terapii Zajęciowej

          • Zgodnie z przedświąteczną tradycją przedszkolaki z grup 0A i 0c piekły pierniczki. W ramach współpracy z Warsztatami  Terapii Zajęciowej w Olecku 1 grudnia 2022r. zostaliśmy zaproszeni przez p. dyrektor Martę Romotowską do wspólnego pielęgnowania tradycji bożonarodzeniowych - pieczenia i dekorowania pierniczków. W Warsztatach zostaliśmy bardzo mile i ciepło przyjęci przez pracowników a także podopiecznych placówki. Obejrzeliśmy różne pracownie, w których podopieczni uczą się robić przepiękne, użytkowe rzeczy, spędzają mile czas, a także służy to ich rehabilitacji. Z pomocą pań pracujących w warsztatach praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto, wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, dzwonków, gwiazdek, reniferów, misiów i wielu, wielu innych. Upieczone pierniki dzieci ozdabiały kolorowym lukrem i słodkimi posypkami. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

            Na pożegnanie wręczyliśmy wszystkim małe upominki oraz obiecaliśmy odwiedzić społeczność Warsztatów w styczniu z przedstawieniem jasełkowym.

            Zofia Sadłowska, Wioletta Łęgowska