• EGZAMIN GIMNAZJALNY I EGZAMIN ÓSMOKLASISTY ZA NAMI

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii EGZAMIN GIMNAZJALNY I EGZAMIN ÓSMOKLASISTY ZA NAMI.

            W dniach 10-12 kwietnia uczniowie ostatnich klas naszego gimnazjum przystąpili do końcowego egzaminu. W tym roku odbył się się on po raz ostatni. W ciągu trzech dni uczniowie zmierzyli się z egzaminami sprawdzającymi ich wiedzę z trzech dziedzin - napisali egzamin humanistyczny, w tym z języka polskiego,  przyrodniczo - matematyczny oraz z języka obcego nowożytnego.

            Zaskakująca fraszka Jana Sztaudyngera na języku polskim Życie zmiętego „Życie mnie/ Mnie!” wprawiła niejednego gimnazjalistę w osłupienie, niekiedy do tego stopnia, iż niektórzy nie byli pewni, czy arkusz jest poprawnie wydrukowany J,  trudne zadanie otwarte z matematyki i niełatwa chemia. To niektóre z wielu opinii na temat tegorocznych egzaminów gimnazjalnych.

            Egzaminy rozpoczynały się o godzinie 9.00 i w zależności od zakresu trwały 60 lub 90 minut.

            Tuż po egzaminie gimnazjalnym w naszej szkole odbył się, pierwszy po reformie edukacji, egzamin ósmoklasisty. Ostatni rocznik szkoły podstawowej w dniach 15-17 kwietnia mierzył się z problematyką języka ojczystego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

            Egzamin ósmoklasisty 2019 obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego pojawił się m.in. fragment książki "Mały Książę", do którego były pytania. Do napisania była m.in. rozprawka na temat: Czy lepiej patrzeć sercem czy umysłem? Jako alternatywę można było napisać opowiadanie.

            Egzamin z matematyki nie zaskoczył uczniów, zgodnie przyznali, że spodziewali się trudniejszych zadań, ale tak naprawdę były w miarę proste, choć niektóre pytanie były podchwytliwe, na przykład takie, w których trzeba było szukać odpowiedzi w poleceniu, takie typowe na logikę.

            Uczniowie przyznawali, że jak zawsze było trochę stresu spowodowanego samym faktem, że jest to egzamin.

            Teraz przed uczniami zarówno kończących gimnazjum jak i szkołę podstawową ponad miesiąc oczekiwania na wyniki i jeszcze sporo nauki, by cenzurki były zadowalające, nie można spocząć po egzaminie  na laurach.

             

            Mariola Zdancewicz

          • Sukcesy uczniów naszej szkoły

          •  

            SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4
            Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
            IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W OLECKU
            W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ
            WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY W OLSZTYNIE

             

            „Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału

            – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”.

            James Madison

                Wysokie wyniki naukowe uczniów budują prestiż szkoły, wpływają na dobry wizerunek placówki w środowisku lokalnym, są świadectwem rzetelnej pracy kadry pedagogicznej. Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku może w tym roku poszczycić się najlepszymi wynikami w gminie w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.

                Konkursy przedmiotowe od lat cieszą się wielkim prestiżem wśród środowisk szkolnych. Wynika to z faktu, iż zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: nie tylko ocena celująca na świadectwie, ale także preferencje przy wyborze szkoły czy zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego. Te czynniki powodują, że są bardzo popularne wśród młodzieży szkolnej. Jest to dowód na to, że nauczyciele potrafią umiejętnie rozwijać w podopiecznych talenty i zainteresowania, motywować do ciężkiej, uczciwej i wytężonej pracy.

                Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku na początku II półrocza przystąpili do etapu wojewódzkiego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i osiągnęli w nich doskonałe wyniki.

                Nasza szkoła może poszczycić się aż sześcioma tytułami laureata oraz trzema tytułami finalisty w kuratoryjnych konkursach.

            Poniżej prezentujemy listę laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019:

             

            LAUREACI:

            Izabela Motulewicz - język polski (nauczyciel przygotowujący - Mariola Zdancewicz),

            Jan Kamiński - język polski (nauczyciel przygotowujący - Mariola Zdancewicz),

            Aleksander Adamajt - język polski (nauczyciel przygotowujący - Anna Klimasara),

            Miłosz Skrzypiec - matematyka (nauczyciel przygotowujący - Anna Domasik),

            Zuzanna Bagan - matematyka (nauczyciel przygotowujący - Anna Kawałko),

            Jan Kamiński - język angielski (nauczyciel przygotowujący - Magdalena Borys).

             

            FINALIŚCI:

            Gabriela Trofimow - język polski (nauczyciel przygotowujący - Mariola Zdancewicz),

            Krzysztof Bielawski - język polski (nauczyciel przygotowujący - Mariola Zdancewicz),

            Aleksander Adamajt - matematyka (naucyciel przygotowujący - Anna Kawałko).

             

            Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów!

          • Targi edukacyjne

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Targi edukacyjne.

                03.04.2019 r. o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku odbyły się VIII Targi Edukacyjne. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Swoje oferty zaprezentowały: I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku, Zespół Szkół Technicznych w Olecku oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku.
                Jako pierwszy zaprezentował się ZSLiZ Olecko. Wytypowani uczniowie w ciekawy sposób przedstawili poszczególne kierunki kształcenia nauczane w ich szkole, były to m.in.: technik żywienia i usług gastronomicznych, architektury krajobrazu, przemysłu mody itd.    Następnie odbył się pokaz musztry w wykonaniu uczniów z logistyki. W celu umilenia spotkania został rozdany  słodki poczęstunek wykonany przez tamtejszych uczniów.
                Drugą przedstawioną ofertą była propozycja z oleckiego  liceum ogólnokształcącego. Jego przedstawiciele,  wspomagając się prezentacją, zwięźle i interesująco opowiedzieli o swojej szkole, przedstawiając je zalety i możliwości jakie daje ukończenie liceum ogólnokształcącego.
                Na koniec wystąpiła wicedyrektor ZST – pani Mariola Borys, która równie ciekawie przedstawiła reprezentowaną przez siebie szkołę. Kolejnym krokiem spotkania była możliwość obejścia stanowisk każdej ze szkół. W ten sposób uczniowie naszej szkoły mogli porozmawiać ze starszymi kolegami na temat edukacji w ich szkołach, zdobyć materiały rekrutacyjne, ulotki, zasięgnąć informacji, a także skorzystać z usług uczniów szkoły technicznej w postaci zrobienia fryzury. Nie obyło się również bez gadżetów z logo danych szkół.
                Tegoroczne Targi odbyły się w miłej i przyjemnej atmosferze. Uczniowie nie mieli ani chwili na nudę. Wszyscy wrócili usatysfakcjonowani ze spotkania .

                                                                                                                        

            Kinga Kruszniewska
                                                                                                                      uczennica klasy 3b gim