• Majowe biegi z historią

• 21.06.2023 13:52
        • W maju uczniowie klas IV – VIII podczas lekcji wychowania fizycznego wzięli udział w biegach patriotycznych.  Celem było upamiętnienie ważnych momentów polskiej historii, które miały miejsce w maju, tj. uchwalenia Konstytucji 3 maja, ustanowienia Orderu Virtuti Militari, czy święta polskiej flagi.

• 12.06.2023 14:35
        • Uczniowie klas 5 wzięli udział w wycieczce szkolnej do Torunia. Duchem Kopernika i zapachem piernika zwiedzali urokliwe miasto nad Wisłą.

• Leksykon poetów regionalnych Warmii i Mazur opracowany przez uczniów z klas: IV b i VII

• 08.06.2023 17:02
        • Uczniowie i uczennice z klas: IV b i VII naszej szkoły opracowali „Leksykon poetów regionalnych Warmii i Mazur” poświęcony tej grupie twórców – poetom właśnie. Zawiera on biogramy tutejszych liryków od XIX wieku po współczesność. Są to osoby, jedne na krócej, inne na dłużej albo wręcz na stałe,  związane z naszym regionem. Tu się urodziły, mieszkały i tworzyły. Leksykon uczniowie opracowali podczas zajęć rozwijających z języka polskiego oraz w trakcie dodatkowej pracy w domu. Wzbogacony on został o wspomnienia twórców, zdjęcia, wywiady, linki do stron, na których można posłuchać utworów poetyckich – także w wersji śpiewanej lub odbyć wirtualną wycieczkę do miejsc związanych z tymi twórcami. ­­­
          Leksykon_poetow_regionalnych_Warmii_i_Mazur.pdf

• 08.06.2023 16:59
        • 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Z tej okazji uczniowie kl.4A, kl.5A, kl.6A i B podjęli szereg działań, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Młodsi uczniowie zagrali w ortograficzne Kaboom! oraz przygotowali kaligramy – rysowali słowami. Klasa 4a sprawdziła również poprawność językową w ogłoszeniach, które pisali ich koledzy. Natomiast starsi uczniowie wzięli udział w turnieju „Tajemnicze słowa”. Pracowali również metodą stacji dydaktycznych. Rozwiązywali przeróżne zadania dotyczące np. polskiej frazeologii czy kształcące umiejętność korzystania ze słowników.
        • Żywa lekcja historii

• 08.06.2023 16:56
        • 30 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję spotkać się z grupą miłośników historii p. Jacentego Ordowskiego , która tym razem zapoznała ich z niezwykle barwnym i jakże niebezpiecznym żywotem i obyczajami średniowiecza.  Podczas spotkania goście przenieśli nas w czasy wieków średnich, rycerzy i dam dworu.