• Projekt Pan Tadeusz

• 13.04.2023 10:10
        • „Pan Tadeusz” – tytuł epopei narodowej autorstwa największego poety polskiego romantyzmu – Adama Mickiewicza – niejednemu ósmoklasiście spędza sen z powiek. Jak odczarować tę lekturę i sprawić, by młody człowiek zmierzył się z nią sam na sam nie tylko podczas lekcji języka polskiego?
          Doskonałym rozwiązaniem jest metoda projektu. Nasi ósmoklasiści pracowali blisko miesiąc nad podsumowaniem arcydzieła literatury polskiej. Każdy uczeń w indywidualny sposób sprawdził swoją wiedzę z poznanej lektury obowiązkowej.

• Międzyklasowy Turnieju Patriotyczny pt. „Jestem Polakiem”

• 23.02.2023 16:59
        • 16 lutego 2023 r. uczniowie klas piątych i szóstych  wzięli  udział w Międzyklasowym Turnieju  Patriotycznym pt. „Jestem Polakiem”

Uczestnicy  zaproszeni zostali  na patriotyczną, historyczną i turystyczną wyprawę po naszej Ojczyźnie, której celem było poznanie naszego kraju - historii Polski, geografii, literatury, tradycji i zwyczajów, odkrywanie ciekawych zakątków, upamiętnienie ludzi, którzy wpływali na naszą przeszłość i tworzyli przyszłość. Turniej miał  charakter pracy zespołowej, bowiem każdy z uczniów  zdobywał punkty dla swojej  klasy, co niewątpliwie  uczyło zasad   zdrowej rywalizacji oraz budziło poczucie odpowiedzialności za zespół.

• Patriotyczny turniej gier planszowych

• 24.02.2023 13:54
        • Od 21 do 23 lutego chętni uczniowie klas VI - VIII wzieli udział w patriotycznym turnieju gier planszowych. Celem rozgrywek było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań historią, a także kształtowanie postaw patriotycznych i integracja środowiska szkolnego.

• Uczniowie w „areszcie” - wizyta w Sądzie Rejonowym w Olecku

• 13.12.2022 15:00
        •

8 grudnia uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Sądu Rejonowego w Olecku. W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie odbyło się spotkanie z paniami: Agnieszką Stachelek – Starszym Kuratorem Zawodowym do spraw Nieletnich i Katarzyną Jakubowską – Prezes Sądu Rejonowego w Olecku.