• Patriotyczny wieczór filmowy

• 09.05.2023 09:03
        • W czwartek 27 kwietnia w naszej szkole odbył się patriotyczny wieczór filmowy, w którym wzięli udział uczniowie klas VIII.  Pod opieką pomysłodawczyni – nauczycielki historii- pani Anny Karoliny Szyłkiewicz i wychowawczyni kl. VIII c- pani Małgorzaty Grzyb ósmoklasiści obejrzeli film „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

• Pamiętamy – 80. rocznica ujawnienia Zbrodni Katyńskiej

• 13.04.2023 11:57
        • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest świętem obchodzonym co roku 13 kwietnia.
          Uczniowie naszej szkoły również oddali cześć ofiarom Zbrodni Katyńskiej w 80. rocznicę ujawnienia tych wydarzeń, nie zapomnieli o polskich oficerach, przedstawicielach polskich elit, którzy zostali bestialsko zamordowani. Przedstawiciele  klas szóstych i ósmych, w  imieniu całej społeczności szkolnej,  upamiętnili zamordowanego w Katyniu porucznika 5 Pułku Piechoty Legionów – Wincentego Butkiewicza. Zapalili symboliczny znicz i złożyli wiązankę przy obelisku i posadzonym przy szkole Dębie Katyńskim upamiętniającym  zamordowanego  w Katyniu Polaka. Uczcili pamięć o wszystkich poległych  rodakach minutą ciszy.

• „Na wokandzie bohaterowie literaccy” – projekt uczniów klas ósmych

• 13.04.2023 10:38
        • Winny czy niewinny? – Na takie pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klas 8 naszej szkoły. Rzecz dotyczyła bohaterów literackich. Ósmoklasiści wzięli udział w projekcie pt.: „Na wokandzie bohaterowie literaccy” realizowanym na  przedmiotach język polski i wiedza o społeczeństwie, którego celem było przygotowanie rozprawy sądowej  bohatera literackiego.
        • Żywa lekcja historii

• 13.04.2023 10:17
        • 30 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję spotkać się z grupą miłośników historii p. Jacentego Ordowskiego , która tym razem zapoznała ich z niezwykle barwnym i jakże niebezpiecznym żywotem i obyczajami średniowiecza.  Podczas spotkania goście przenieśli nas w czasy wieków średnich, rycerzy i dam dworu.