• „Szkoła Pamięta”

• 09.11.2023 09:29
        •           Jak co roku uczniowie naszej szkoły przed zbliżającym się Świętem Zmarłych upamiętnili zamordowanego w Katyniu porucznika 5 Pułku Piechoty Legionów – Wincentego Butkiewicza.   W imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie z klasy  VIII  zapalili znicz i  ustawili kwiaty  przy obelisku obok  Dębu Pamięci, który został posadzony na terenie szkoły dla uhonorowania pamięci poległego bohatera.
                  Jest to przede wszystkim okazja, aby przypomnieć dzieciom i młodzieży o bohaterskiej i męczeńskiej śmierci wszystkich, którzy walczyli o naszą wolność, tych co spoczywają w katyńskich nekropoliach. Dąb Pamięci, który rośnie przed szkołą oraz obelisk  są symbolami  trwania i pamięci.

Anna Karolina Szyłkiewicz

• DZIEŃ GRECKI

• 17.11.2023 09:50

•

We wtorek 31 października 2023 r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Grecki. Był on  podsumowaniem projektu
          „Erasmus+” - programu Unii Europejskiej wspierającego wymianę edukacyjną, w ramach którego 30 uczniów  i 6 nauczycieli naszej placówki odwiedziło we wrześniu br. Grecję.

• Szlakiem mazurskich legend i opowieści

• 21.06.2023 13:59
        • 19 czerwca z ramach realizowanej na lekcji historii innowacji pedagogicznej „Olecko – moja mała ojczyzna” uczniowie klas VI wzięli udział w wycieczce edukacyjnej brzegiem jeziora Olecko Wielkie. Spacer Wiewiórczą Ścieżką był okazją do wysłuchania mazurskich  legend  i opowieści. Podczas zajęć uczniowie poznali wierzenia i przesądy dawnych Mazurów. Dowiedzieli się, kim był topik, kłobuk czy krasnoludek, poznali opowieść o Annie Zielarce.
        • Wizyta w muzeum historyczno-regionalnym w Olecku

• 21.06.2023 13:57
        • Czy podróż w czasie jest możliwa? Oczywiście, że tak! Dzięki wizycie w muzeum możemy przenieść się w minione czasy.

13 czerwca 2023 r. uczniowie klas V gościli w oleckim zamku. Celem wizyty było obejrzenie wystawy historyczno – regionalnej, na której zaprezentowane są  eksponaty związane z historią Ziemi Oleckiej.

• Wizyta w Oleckiej Izbie Historycznej

• 21.06.2023 13:54
        • Uczniowie klasy VII 20. 06.2023 r. odwiedzili  Izbę Historyczną w Olecku. Celem  wizyty  było rozwijanie u dzieci świadomości historycznej oraz poszerzanie wiedzy na temat historii i kultury regionu.