• Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Kropki została dodana do albumu fotograficznego

      Ten pełen kolorów dzień ma na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania.

      Tego dnia kropka pojawiła się w klasach 0-III. Dzieci wykonywały różne działania m.in. szukały drugiej części kropki, tworzyły kropkowe prace plastyczne oraz wykonywały zabawy ruchowe z kropkami. Na korytarzu można było znaleźć kropki z sentencjami motywującymi do kreatywności. Ciekawe kto znalazł wszystkie? Uczniowie poznali również  opowiadanie Petera H. Reynoldsa "Kropka". Po wysłuchaniu dzielili się swoimi odczuciami i refleksjami oraz rozmawiali na temat swoich posiadanych talentów i zainteresowań.
      Pokaz kreatywności i talentu odbył się także na sali gimnastycznej. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "podrasowali" wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". Zachęcili wszystkich do zabawy przy muzyce i rozwiązywania zagadek. Była to świetną okazją do promowania zdrowego stylu życia i integracji z nowymi przyjaciółmi z WTZ. Dziękujemy serdecznie organizatorom i wspaniałym, kreatywnym aktorom.

     • Stragan z warzywami

     • Nowa galeria Stragan z warzywami została dodana do albumu fotograficznego

      15 września 2021 roku na zaproszenie naszej klasy – 3B, w ramach akcji „Starszy czyta młodszym”, w naszej szkole gościliśmy opiekunów i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku.

      Zaprezentowali oni uczniom klas 0-3 inscenizację opartą na wierszach Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i tekstach własnych p. Bożeny Gałązki, zatytułowaną „Stragan z warzywami.” Był to niesamowity, bardzo ciekawy, zabawny i pouczający program edukacyjny propagujący zdrowe odżywianie, wiedzę nt. warzyw i owoców, kondycję fizyczną i gimnastykę umysłową. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z przejęciem obejrzeli przedstawienie oparte w głównej mierze na wierszu Brzechwy „Na straganie.” Następnie odpowiadali na pytania dotyczące inscenizacji (każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była kolorowanką z warzywami). Nie zabrakło ćwiczeń ruchowych w jarzynowej gimnastyce, a także uczniowie popisywali się wiedzą odgadując wyrazy tworzące hasła w krzyżówkach o warzywach i daniach z warzyw.    

      Była to bardzo ciekawa, pouczająca i rozwijająca „lekcja” o warzywach i integracji, przygotowana i przeprowadzona przez uczestników WTZ w Olecku, za którą jesteśmy im wdzięczni i bardzo im dziękujemy. Brakowało nam takich przedstawień, spotkań z artystami „na żywo” i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia.

                                                                                                                   Jarosław Bagieński - klasa 3B

     • Korepetycje koleżeńskie

     •  Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało wytyczne dotyczące działań po powrocie uczniów do szkół: „….wzmocnienie roli wolontariatu szkolnego – organizacja samopomocy koleżeńskiej.”

      Z radością informujemy, że w ramach Szkolnego Wolontariatu ,,Dobre serce” rozpoczęliśmy w naszej szkole projekt pt.: KOREPETYCJE KOLEŻEŃSKIE ,,POMÓŻMY SOBIE NAWZAJEM!”. 

      Pomysłodawczyniami projektu są pani Magdalena Stachowicz i pani Angelika Fiećko, które będą sprawowały opiekę wychowawczą nad uczniami oraz udzielą wsparcia dydaktycznego i emocjonalnego.

      Zapraszamy Uczniów i Uczennice naszej szkoły do wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w pomaganiu potrzebującym kolegom i koleżankom odrobić pracę domową, nadrobić materiał, zrozumieć coś, co dla nich jest problematyczne. Zachęcamy również wszystkich Uczniów i Uczennice do skorzystania z oferowanej pomocy!

      Wolontariusze, którzy regularnie pomagają rówieśnikom, uzyskują zaświadczenia oraz wpis na świadectwie o systematycznej pracy na rzecz innych osób.

      Jeśli jesteś gotowy dzielić się swoimi umiejętnościami i udzielać pomocy lub potrzebujesz pomocy w nauce, to zgłoś się do koordynatorek pomocy koleżeńskiej – pani Angeliki Fiećko (nauczyciel wspomagający, logopeda i wychowawca klasy 5a) lub pani Magdaleny Stachowicz (nauczyciel muzyki, plastyki i techniki, sala 02).

      Na spotkania, w ramach pomocy koleżeńskiej, zapraszamy w każdy poniedziałek na 7 lekcji (13:40 - 14:25) do sali 02.

      M. Stachowicz i A. Fiećko 

     • Narodowe Czytanie 2021

     • Nowa galeria Narodowe Czytanie 2021 została dodana do albumu fotograficznego

      W sobotę, 4 września, odbyła się 10. edycja akcji Narodowe Czytanie. W tym roku miłośnicy literatury polskiej mieli okazję czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

      „– To opowieść o ludziach. Bez polityki i z uniwersalnym przesłaniem moralnym – podkreślili Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda podczas Narodowego Czytania 2021 w Ogrodzie Saskim w Warszawie.  To nie tragifarsa o wielkiej historii, nie ma tam polityki. To opowieść o ludziach, która w bardzo celny sposób opisuje typy charakteru – mówił Prezydent RP. Jak dodał, Gabriela Zapolska w przejaskrawiony sposób pokazała dwulicowość i zakłamanie Dulskiej. – Wiele rzeczy, które robi, są robione pod publiczkę. Momentami przeradza się to w okrucieństwo – powiedział Andrzej Duda. Prezydent dodał, że nie należy zapominać, że także jej mąż jest postacią negatywną, ponieważ rezygnuje z odpowiedzialności i woli „święty spokój”. – Czy nie spotykamy takich ludzi w naszym codziennym życiu? Być może dlatego tak bardzo lubimy tę tragifarsę, bo (tacy ludzie) są wśród nas. Warto przypomnieć sobie „Moralność pani Dulskiej”, aby zrobić rachunek sumienia – podkreślił, zapraszając do wysłuchania utworu”. 

      (źródło:https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,2325,narodowe-czytanie-moralnosci-pani-dulskiej.html)  

      W Olecku czytanie dramatu Zapolskiej odbyło się w amfiteatrze „Podzamcze”. Wspólnie z olecczanami utwór czytali między innymi: burmistrz Olecka - pan Karol Sobczak, zastępca burmistrza – pani Sylwia Wieloch, dyrektorzy oleckich szkół, placówek, nauczyciele oraz uczniowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII b: Lidia Grześ w roli Hesi, Amelia Maksimowicz w roli Dulskiej, Michał Kawałko w roli Dulskiego
      oraz pan Jarosław Bagieński w roli Zbyszka
      – wszyscy swoją interpretacją doskonale oddali charaktery bohaterów. Uczniów przygotowała pani Mariola Zdancewicz.

      Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a jej główny cel stanowi popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. Pomysłodawcy pragnęli, by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym. 

      Mariola Zdancewicz