• Apel online z okazji Dnia Edukacji Narodowej

•     Choć wszystko wokół się zmienia i żyjemy w nowej rzeczywistości, bardziej wirtualnej, to nadal istnieją  elementy niezmienne. Jednym z nich jest celebrowanie ważnych świąt dla społeczności szkolnej. Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku miał nieco skromniejszy przebieg
            niż zwykle. Jednak uczniowie nie zapomnieli o tej ważnej dacie w kalendarzu i podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły pięknym słowem i piosenką.  Uroczyste życzenia zostały nagrane i 15 października 2020 roku cała społeczność szkolna obejrzała przygotowany film na 3. godzinie lekcyjnej. Każdy nauczyciel otrzymał również symboliczne serduszko oraz słodki upominek w postaci słoiczka miodu, który został ostemplowany słowami podziękowań.

Jak co roku wyrazy uznania przekazał również dyrektor szkoły – pan Stanisław Kopycki, który nagrodził nauczycieli za zeszłoroczną pracę. Nagrody Dyrektora otrzymali w tym roku nauczyciele:

Jarosław Bagieński, Anna Domasik,  Karolina Domel, Marzena Jasińska, Violetta Janczenia, Agnieszka Kopycka, Wioleta Chmielewska, Jarosław Kosakowski,  Krystyna Matwiejczyk, Zofia Sadłowska, Anna Stasiak, Emilia Stasiak, Magdalena Stachowicz oraz Mariola Zdancewicz,

a także  pracownicy administracji i obsługi:

Kamila Czerniecka, Elżbieta Witanowska i Celina Morusiewicz.

Ponadto Nagrodą Burmistrza zostali wyróżnieni:

Anna Domasik, Anna Karolina Szyłkiewicz oraz Stanisław  Kopycki.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia pięknych życzeń przygotowanych przez uczniów naszej szkoły wraz z paniami: Magdaleną Stachowicz, Emilią Stasiak i Małgorzatą Grzyb.

Naprawdę warto!

Mariola Zdancewicz

• XII Biegi z Klio w Oleckim Zamku

• 24 września 2020 roku  drużyna SP4 w Olecku w skład której weszli uczniowie klasy VIIIa: Rozalia Mikielska, Wiktoria Karaś, Martyna Toczyńska, Dominik Głowicki, Karol Kisłowski i Jakub Kozłowski, wzięła udział w tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa  pod hasłem „MOJA DROGA”. W  oleckim „Zamku” zmierzyło się 7 drużyn. Ich zadaniem było odpowiedzieć na 7 pytań związanych m.in.  z najsłynniejszymi europejskimi mostami, niemieckimi nazwami oleckich ulic, szlakiem pielgrzymkowym do Santiago de Compostella oraz zakupem biletów z Olecka do Kaliningradu na dyliżans. Z powodu pandemii tegoroczne współzawodnictwo pod patronatem muzy historii Klio odbyło się w formie testu wiedzy online.  Zajęliśmy  III miejsce.

M. Truchan

• Narodowe Czytanie

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Czytanie.

W sobotę 5 września 2020 roku w oleckim Amfiteatrze Podzamcze odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania pod patronatem honorowym pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy klasykę polskiej literatury romantycznej - dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

Tradycyjnie w imprezie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Z tekstem „Balladyny” zmierzyli się siódmoklasiści: Dawid Białanowski, Amelia Rynkiewicz, Michalina Kalinowska oraz nauczycielki języka polskiego: Anna Klimasara i Emilia Stasiak.

Do akcji włączyło się też wiele znanych osób z życia publicznego Olecka i powiatu oraz wielu, wielu innych miłośników literatury polskiej rozsianych po całym świecie…

Tegoroczne Narodowe Czytanie w Olecku zorganizowali: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna, Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji i Zespół Szkół Technicznych w Olecku, dzięki którym w miły sposób spędziliśmy czas na czytaniu utworu i słuchaniu innych wykonawców.

Ciekawi nas niezmiernie, jaki tekst będzie czytany podczas dziesiątej edycji Narodowego Czytania w 2021r.

Więcej informacji pod linkiem: