• Wieczornica patriotyczna

• 08.06.2023 16:54
        • 16.03.2023 r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość o charakterze patriotycznym. Wzięli w niej udział: Burmistrz Olecka Karol Sobczak, przedstawiciele Związku Piłsudczyków w Olecku: dr inż. gen. Bryg. Władysław Krajewski pełniący funkcję Prezesa Okręgu Mazurskiego ZPRP oraz Wojciech Tatarczuk będący jednocześnie komendantem hufca  ZHP w Olecku, proboszcz Parafii Świętej Rodziny w Olecku – ksiądz Krzysztof Krupiński, panie z Klubu Seniora na os. Siejnik, zespół Sedrnianki oraz przedstawiciele naszej społeczności szkolnej – dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie.
        • „Po prostu – po polsku!” V Powiatowy Turniej Językoznawczy pod Honorowym Patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Olecka

• 08.06.2023 16:52
        • Tegorocznym zmaganiom podczas V Powiatowego Turnieju Językoznawczego „Po prostu – po polsku!” przyświecał cytat oświeceniowego poety, twórcy pierwszego podręcznika poetyki „Sztuka rymotwórcza” –  Franciszka Ksawerego Dmochowskiego: „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą./ Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”. Nasz język ojczysty ma bowiem bardzo bogatą historię, która zapisała się w jego ortografii, fleksji, składni, fonetyce, frazeologii oraz leksyce i zadaniom z tych dziedzin językoznawstwa  starali się sprostać uczestnicy tegorocznego turnieju, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku 10 marca 2023 r.
        • Wielkanocne kolędowanie, czyli poznajemy mazurskie obyczaje wielkanocne

• 08.06.2023 16:49
        • 22.03.2023 r. na trzech godzinach lekcyjnych gościliśmy panie z zespołu Sedranianki: Jadwigę Wasilewską i Romualdę Luberecką.  Celem spotkania było zapoznanie uczniów z dawnymi obyczajami wielkanocnymi obchodzonymi na naszych terenach oraz udział w warsztatach malowania jajek woskiem i robienia palm.

• Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

• 08.06.2023 16:30
        • 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.To święto, którewyraża szacunek do flagi i propaguje wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.Uczniowie naszej szkoły, podopieczni p. Anety Skrzypiec oraz p. Małgorzaty Truchan uczcili ten wyjątkowy dzień tworząc żywą flagę. Pokazali, że mimo swojego młodego wiekudoskonale znają symbole narodowe i wiedzą czym jest patriotyzm.

• Warsztaty ozdabiania bombek

• 08.06.2023 16:27
        • W dniu 16 grudnia 2023 roku w klasie 3b, odbyły się świąteczne warsztaty „Malowanie bombek”. Zajęcia nawiązywały do dawnych tradycji żwiązanych z okresem przedświątecznym.