• „Kochamy Cię Misiu"-lekcja biblioteczna

• 09.12.2022 11:17
        • Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 28 i 29 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, pluszowego przyjaciela dzieci. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

• Noc Bibliotek 2022. To się musiało powieść!

• 07.10.2022 08:23
        • To się musiało powieść! Za nami piąteka pełen wrażeń, czyli kolejna edycja Nocy Bibliotek! Na uczestników czekała detektywistyczna gra terenowa w budynku szkoły i naszej biblioteki pt. "Tajemnicza sprawa" .
          Naszym zdaniem wszystko co zaplanowaliśmy podczas tegorocznej Nocy Bibliotek w naszej
          bibliotece szkolnej miało się „powieść” i powiodło się zgodnie z planem. A nawet lepiej. Ale zacznijmy od początku.
        • Czyta duży, czyta mały, każdy w tym jest doskonały

• 07.10.2022 09:40
        • (29 września) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”.
        • Lekcja biblioteczna - poznajemy słowniki

• 07.10.2022 11:03
        • Chociaż wydaje się, że umiejętność korzystania z tradycyjnych słowników w dobie Wikipedii zanika, warto pokazać uczniom, gdzie szukać sprawdzonych informacji, których nie znajdą w Internecie.