• Lekcja biblioteczna - poznajemy słowniki

• 07.10.2022 11:03
      • Chociaż wydaje się, że umiejętność korzystania z tradycyjnych słowników w dobie Wikipedii zanika, warto pokazać uczniom, gdzie szukać sprawdzonych informacji, których nie znajdą w Internecie.
      • Uczniowie klasy 4a wraz z  Panią Emilią Stasiak uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, która była utrwaleniem zajęć prowadzonych w klasie. Podczas licznych ćwiczeń i trudnych zadań uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością różnorodnych słowników, ale też liter polskiego alfabetu. Uczestnicy lekcji zmagali się z szybkim wyszukaniem wybranych wyrazów w słowniku wyrazów obcych oraz poprawnej polszczyzny. Czasem zdarzało się, że byli zaskoczeni swoim odkryciem. Wszyscy czwartoklasiści stwierdzili więc, że j. polski jest naprawdę trudnym językiem. Uczniowie poznawali różnice między słownikiem oraz różne rodzaje słowników.