• „Kochamy Cię Misiu"-lekcja biblioteczna

• 09.12.2022 11:17
      • Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 28 i 29 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, pluszowego przyjaciela dzieci. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

• 25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedziły nas Panie z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku.

W zajęciach uczestniczyła klasa 1a i 1b . Nauczyliśmy się misiowej piosenki, chodziliśmy jak niedźwiedzie i wykradaliśmy miodek pszczółkom. Słuchaliśmy książki o misiu i degustowaliśżmy jeden z przysmaków misiówych – miodek.Na pamiątkę spotkania milusińscy otrzymali naklejkę: „Dzień Pluszowego Misia”. Oczywiście zajęcia zakończyliśmy wypożyczeniami książek o misiach i nie tylko.Wszystkim uczniom o tym dniu przypominała gazetka biblioteczna i przy wypożyczeniu książki z biblioteki mała niespodzianka.