• 28.11.2022 23:15
        • Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia. Wychowankowie naszej świetlicy również włączyli się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W czasie zajęć edukacyjnych zapoznaliśmy się z historią tego święta oraz zrobiliśmy sobie misiowe zdjęcia. Każdy uczeń tego dnia miał okazję stać się misiem. Zobacz jak to się stało i obejrzyj naszą galerię. Ten dzień był wyjątkowy.

• Jesienny deszcz

• 28.11.2022 23:13
        • Jesienna szaruga dopiada nas wszystkich, ale naszych świetliczaków dopadł kolorowy jesienny deszcz.
          W trakcie zajęć plastycznych poświęconych jesieni dzieci wykonały ,,jesienny deszcz”. Każda praca to indywidualna wizja jesiennego deszczu. Ten motyw stał się okazją do malowania farbami, a powstałe dzieła ozdabiają świetlicę szkolną. Zapraszamy na naszą wystawę.

• 29.11.2022 22:39
        • Polska w 1918 roku po 123 latach odzyskała niepodległość czyli znowu pojawiła się na mapie świata jako wolny kraj. Niestety utraciła wolność poprzez rozbiory, w roku 1795 trzy kraje Rosja, Austria i Prusy odebrali nam polską ziemię rozdzielając ją pośród swoje kraje.

Niepodległość oznacza, że możemy chodzić do polskich szkół, urzędów, mówić swobodnie w polskim języku, uczestniczyć w życiu kulturalnym czyli chodzić do kina, teatru, opery. Te wszystkie czynności podczas, gdy zabrano nam wolność zostały utracone.

Ojczyzna to miejsce, gdzie się urodziłeś i wychowałeś. Zazwyczaj to kraj z którego pochodzą twoi rodzice. W tym miejscu dobrze się czujesz i bardzo dobrze go znasz.

• Pamiętając o zmarłych

• 28.11.2022 23:00
        • Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie niezależnie od miejsca i czasu. W tygodniu poprzedzającym Święto Zmarłych wychowankowie świetlicy wraz z opiekunami przygotowali papierowe znicze. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób ich rówieśnicy z innych zakątków świata obchodzą dane święto, poznali zwyczaje i symbole związane z tym szczególnym dniem. Nasze świetliczaki w tym okresie wykonały również duszki z papierowych talerzy. To po prostu ciekawa okazja do integracji dzieci, do wspólnej zabawy o nieco innym charakterze niż na co dzień oraz przede wszystkim do rozwijania różnych aktywności, umiejętności czy poznawania innych kultur.