• Dzień kropki

• 19.09.2022 08:30
      • Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Kropki już za nami. Jak na święto kreatywnych działań i ciekawych pomysłów przystało, spędziliśmy go twórczo i z artystycznym zacięciem.

Dzień Kropki zamienił się w naszej szkole w TYDZIEŃ KROPKI, który zaangażował całą społeczność szkolną. Zarówno nauczyciele i uczniowie wzięli udział w tym przedsięwzięciu.
        Tydzień kropki obfitował w różnego typu działania.

• Również biblioteka postanowiła się włączyć w obchody Dnia Kropki. Szkolna biblioteka zorganizowała akcję szukania kropek.

Bibliotekę odwiedziły klasy pierwsze, trzecie. Podczas zajęć poczytaliśmy książkę Petera Reynoldsa pt.”Kropka”. Opowiadała ona o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti, albo… o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie :).

Na godzinie wychowawczej w bibliotece klasa 7 obejrzała film filozoficzny "Kropki" Włodka Markowicza, który był punktem wyjścia do różnego rodzaju refleksji na temat znaczenia kropek w naszym życiu oraz ich łączenia.

W czytelni na dzieci czekało mnóstwo działań plastycznych i matematycznych z kropką w roli głównejWspólnie szukaliśmy kolorowych kropek, a następnie każdy z nas (nie wyłączając opiekunów) zrobił kilka kropek, ozdobionych wg własnego pomysłu.

Wszystkie zadania i gry były również dostępne w czasie przerw dla każdego chętnego bywalca czytelni :).

klasa 1a

klasa 1b