• Wspomnienia kl. III b

     • 25 czerwca uczniowie klas trzecich ukończyli naukę na pierwszym etapie edukacyjnym.  Za nimi piękne chwile, pełne wzruszeń; wspomnienia, doświadczenia,  które pozwolą śmiało, z odwagą wkroczyć w progi nowego etapu swojej edukacji. Z myślą o rodzicach i nauczycielach z pomocą wychowawczyni i pani Magdy Sz., uczniowie kl. III b przygotowali „garść wspomnień” zamkniętych w krótkiej animacji.

     • Nauczyciele z Olecka mistrzami Polski

     • Nowa galeria Nauczyciele z Olecka mistrzami Polski została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach 18 - 20 czerwca 2021 roku w Łodzi odbyły się XXX Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym. Nauczyciele z Olecka - Marzena Jasińska i Robert Karniej wywalczyli złote medale w grze indywidualnej oraz srebro w grze mieszanej.

      W mistrzostwach rywalizowało ponad 80 zawodników z całej Polski. Olecko i zarazem województwo warmińsko - mazurskie reprezentowało dwoje nauczycieli z Olecka: Marzena Jasińska - nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnym oraz Robert Karniej - nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1.

      Nauczyciele z Olecka świetnie poradzili sobie w turnieju indywidualnym, gdzie po wygraniu kilku pojedynków na drodze do złota zmierzyli się z przeciwnikami z Bydgoszczy. W kategorii kobiet do lat 40 Marzena Jasińska pokonała Karoline Bejenke, a Robert Karniej w finałowym pojedynku kategorii mężczyzn do lat 40 wygrał z Kamilem Paterem.

      Następnie został rozegrany turniej gier mieszanych, w którym wystartowało 14 par. Po wygraniu trzech pojedynków drużyna z Olecka dotarła do finału, w którym zmierzyła się z parą Anna Wnęk - Piotrem Bereziukiem z Wrocławia. Po zaciętym pojedynku 3:1 olecczanie musieli uznać wyższość rywali.

      Mistrzostwa zorganizował Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego, Okręg Łódzki ZNP wraz z Odziałem ZNP Łódź-Śródmieście, Oddział ZNP Łódź - Widzew, Fundacja Wespół.

     • Turniej piłki nożnej klas 1 - 3

     • Nowa galeria Turniej piłki nożnej klas 1 - 3 została dodana do albumu fotograficznego

      W dniach 16 - 17.06.2021 odbył się turniej piłki nożnej dla klas I - III ,którego organizatorem  była Marzena Jasińska. W turnieju  uczestniczyło 5 drużyn:

      1. Czarne Orły - skład drużyny: Bartosz Czeszkiewicz, Dawid Zubowicz, Błażej Żarnoch, Fabian Żarnoch, Tymoteusz Skoworenda.

      2. FC Rosół - skład drużyny: Jędrzej  Topolski, Jan Saulewicz, Bartosz Leszczyński, Michał Wiśniewski, Damian Parafieniuk.

      3. Jadowite Węże - skład drużyny: Kornel Kulaszewicz, Mikołaj Jaszczani, Liwia Dudanowicz, Małgorzata Guzowska, Wiktor Przemielewski.

      4 .Ekipa  - skład drużyny: Filip Walicki, Antoni Grzymkowski,Patryk Saczek, Marcel Konopko, Filip Jurewicz.

      5. Włefowcy - skład drużyny: Igor Danilec, Marcin Jankowski, Piotr Zarzecki Dawid Ferenc, Mateusz Bojarski.

      Wyniki końcowe:

      I miejsce  FC Rosół

      II miejsce Czarne Orły

      III miejsce Jadowite Węże

      IV miejsce  Włefowcy

      V miejsce  Ekipa

      Fundatorem  pucharów i medali była Marzena Jasińska . Gratulacje dla wszystkich drużyn .

     • UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

     • Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 została dodana do albumu fotograficznego

      W drogę! Bez drogowskazów! / W drogę! Po własny los”– słowa refrenu piosenki zespołu Czerwone Gitary przyświecały podczas tegorocznego zakończenia roku szkolnego 25 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.

      Ostatnia szkolna akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00. Ze względu na przepisy sanitarne na salę gimnastyczną przybyły jedynie klasy siódme i ósme. Pozostali uczniowie i ich wychowawcy spotkali się w salach lekcyjnych. Tego dnia nie zabrakło podziękowań skierowanych do nauczycieli, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi. W szczególności zaś był to czas pożegnania klas ósmych. 

      Część oficjalną rozpoczęliśmy od przekazania sztandaru. Później głos zabrał dyrektor szkoły –  pan Stanisław Kopycki, który podziękował współpracownikom za kolejny rok pracy oraz pogratulował młodzieży wytrwałości w tak trudnym czasie blisko siedmiomiesięcznej  nauki zdalnej i w myśl słów hymnu szkoły życzył wszystkim absolwentom, by umieli dostrzec cuda w szarościach codzienności.

      Po wystąpieniu pana Dyrektora nadszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas siódmych i ósmych. Po niej absolwenci tradycyjnie zasadzili drzewo w alei, która znajduje się przy boisku szkolnym oraz przekazali pamiątkowe książki do szkolnej biblioteki.

      Podczas dalszej części uroczystości pan Dyrektor wręczył podziękowania rodzicom za pracę na rzecz szkoły oraz wyróżnienia, nagrody i świadectwa ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom.

      Rok szkolny 2020/2021 był rokiem intensywnej pracy, nie zabrakło w nim doskonałych wyników sportowych, czy indywidualnych osiągnięć uczniów – zwłaszcza w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

      Nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i świadectwo z wyróżnieniem
      otrzymali uczniowie klasy 8a:

      Rozalia Mikielska,

      Martyna Toczyńska

      oraz Dominik Głowicki.

      Za szczególne osiągnięcia  sportowe nagrody otrzymali:

      Rozalia Mikielska (kl. 8a),

      Kornel Romotowski (kl. 8a)

      oraz Julia Butkiewicz (kl. 8b).

      Listy gratulacyjne i nagrody książkowe otrzymali laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

      Rozalia Mikielska – tytuł laureata
      w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego
      oraz  tytuł finalisty
      w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki;

      Dominik Głowicki – tytuł laureata
      w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego;

      Oliwia Krzyśków tytuł finalisty
      w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Niemieckiego;

      Podziękowania od Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty otrzymały również panie, które przygotowywały swoich podopiecznych:

      p. Mariola Zdancewicz – język polski,
      p. Anna Domasik – matematyka,
      p. Violetta Janczenia – język niemiecki.

      Zaszczytnym wyróżnieniem jest przyznanie tytułu Absolwenta Roku, który otrzymuje uczeń charakteryzujący się wzorowym zachowaniem, wybitnymi osiągnięciami i szczególnym zaangażowaniem w życie szkoły.

      Absolwent Roku 2020/2021
      Rozalia Mikielska (kl. 8a)

      Po wręczeniu nagród, wyróżnień i podziękowań nadszedł bardzo uroczysty moment – świadectwa ukończenia szkoły z rąk dyrekcji – pana Stanisława Kopyckiego oraz pana Jarosława Kosakowskiego otrzymali wszyscy tegoroczni absolwenci.

      Nadszedł długo wyczekiwany moment – 25 czerwca 2021 roku około godziny 10.30 oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla wszystkich był on trudny, dla wielu jednak pełen wyzwań i sukcesów oraz nowych doświadczeń.

      Rozpoczynające się wakacje to czas na zasłużony odpoczynek i zabawę. Pamiętajcie,  że ten okres jest przywilejem uczniów, który kiedyś, wraz z wejściem w dorosłe życie, zostanie odebrany, dlatego warto w pełni z niego korzystać.

      Samym absolwentom piękne przesłanie przekazał prowadzący – pan Jarosław Bagieński, który słowami Wincentego Pola przypomniał jakże ważną prawdę:

      „Z małych to życie cząstek się składa,
      z chwil na pozór bez ceny;
      Lecz komu cząstka marnie przepada,
      życie rozpływa się w treny.

      Więc zbieraj bracie,  te drobne karty,
      Któremi żywot Bóg pisze;
      Na świat i ludzi miej wzrok otwarty,
      Ukochaj pracę i ciszę;

      Jeżeli zszyjesz karty żywota,
      To księgą żywot się stanie;
      I  będzie miłość, pożytek, cnota,
      Bogu i ludziom na danie”.

      Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nowy rok szkolny. Następny dzwonek dopiero we wrześniu. M A M Y  W A K A C J E !!!

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 przygotowały klasy siódme i ósme wraz z wychowawczyniami: p. Małgorzatą Truchan (kl. 8a), p. Anną Karoliną Szyłkiewicz (kl. 8b), p. Anettą Borawską (kl.7a) oraz p. Anną Klimasarą (kl.7b).

       

      Mariola Zdancewicz

     • Wizyta w Straży Pożarnej w Olecku

     • Nowa galeria Wizyta w Straży Pożarnej w Olecku została dodana do albumu fotograficznego

      22 czerwca 2021 r.  klasa II B odwiedziła Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Olecku. Spotkanie było wyśmienitą okazją do przedstawienia uczniom specyfiki służby strażaka, zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, ze sprzętem strażackim oraz oglądali różnorodne wozy strażackie.

      Każdy uczeń mógł usiąść za kierownicą, włożyć na siebie kask oraz przekonać się samemu, jakich ciężkich sprzętów używają na co dzień strażacy  i  tym samym poczuć się przez chwilę jak prawdziwy strażak! Spotkanie to uświadomiło uczniom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka.

      Wiele radości sprawiło dzieciom rozwinięcie linii gaśniczej oraz operowanie prądami wody – mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy.

      Dziękujemy za spotkanie i liczymy na kolejne za rok.

      Klasa II B

     • Spływ kajakowy klas szóstych

     • Nowa galeria Spływ kajakowy klas szóstych została dodana do albumu fotograficznego

      17 czerwca 2021 roku rozpoczął się dwudniowy spływ kajakowy Czarną Hańczą klasy 6A i 6B. Podczas spływu można było podziwiać piękno przyrody i jej zmieniającego się świata. Czekały na nas liczne przeszkody i trudności takie jak: połamane drzewa, duże kamienie i zwierzęta, które trzeba było ominąć.  Na wodzie napotkaliśmy mnóstwo młodych łabędzi, kaczek i czapli siwych. Nie zabrakło też pływających węży. Na trasie znajdowały się miejsca postojowe, gdzie można było kupić świeże jagodzianki i regionalne pyszności. Pomimo nielicznych problemów dotarliśmy do miejsca biwakowego cali i zdrowi. Pierwszego dnia klasy zmierzyły się z 16 kilometrową trasą. Następnego dnia do pokonania mieliśmy o 6 km mniej, co dało się odczuć w lekkości jej przepłynięcia. Jednak dzięki naszym opiekunom i motywowaniu nas do dalszej drogi, wyprawa była naprawdę udana.

      Pomimo doskwierającego upału, wszyscy byli bardzo zadowoleni.

      Martyna Toczyńska, kl. 8a

     • Dzień Taty

     • "Drogi Tatusiu - najlepszy na świecie,
      który mnie kochasz w zimie i w lecie,

      jesienią, wiosną, w niezmiennej trosce,
      w szczęśliwym domu - jak w raju rosnę
      za Twoją dobroć dzisiaj dziękuję,
      zdrowia, łask Bożych, szczęścia winszuję.
      Bezpiecznej jazdy, spełnienia marzeń,
      pięknych urlopów i na zawsze razem!"
      ​​​​​​​

      Dzień Taty to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Klasa IB wraz z wychowawczyniami Katarzyną Fiećko i Joanną Cichanowicz, przygotowała wirtualną niespodziankę.

     • Wycieczka szkolna do Ełku

     • Nowa galeria Wycieczka szkolna do Ełku została dodana do albumu fotograficznego

      We wtorek 01.06.2021 z okazji Dnia Dziecka, odbyła się wycieczka szkolna do Ełku. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 4a i 4b. Celem wyjazdu było zwiększenie kompetencji społecznych, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja uczestników i wzmocnienie więzi koleżeńskich.

      Wyjechaliśmy rankiem sprzed szkoły.  Gdy dojechaliśmy do Ełku mieliśmy trochę wolnego czasu na spacer i odpoczynek przy fontannach. Następnie udaliśmy się do kina na seans filmowy „Psy i koty 3”. Po filmie pojechaliśmy do restauracji na obiad i lody. Około godziny 14.00 wróciliśmy do Olecka.

      Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce.

      Opiekunowie: Małgorzata Marcinkiewicz, Angelika Fiećko, Magdalena Stachowicz, Magdalena Antkiewicz

      Uczniowie klas: 4a i 4b

     • Wyjście na ognisko

     • Nowa galeria Wyjście na ognisko została dodana do albumu fotograficznego

      W czwartek 17.06.2021r. odbyło się wyjście na ognisko szkolne do Mazurskiego Dworu. Wzięły w nim udział trzy klasy: 4a, 4b, 5. Celem wyjścia była integracja uczestników, wzmocnienie więzi koleżeńskich, dobra zabawa oraz aktywność fizyczna.

       Około godziny 9.30 dotarliśmy do Mazurskiego Dworu. Na miejscu czekało na nas ognisko, kiełbaski, pieczywo i woda. Każdy z nas mógł usmażyć sobie kiełbaskę i miło spędzić czas. O godz. 11.00 rozpoczęły się animacje i gry, prowadzone przez animatorów z Pióropusza. Następnie wszyscy otrzymali watę cukrową, a w międzyczasie mogliśmy tworzyć ogromne bańki. Około godziny 13.00 wyruszyliśmy w stronę szkoły, a po drodze zaszliśmy na lody.

      To był udany dzień, pełen wrażeń i niespodzianek!

      Opiekunowie: Małgorzata Marcinkiewicz, Angelika Fiećko, Krystyna Matwiejczyk

       Uczniowie klas: 4a, 4b, 5

     • Wycieczka klasy II b

     • Nowa galeria Wycieczka klasy II b została dodana do albumu fotograficznego

      Czasem wystarczy jeden dzień, aby grupa przeżyła niezapomnianą przygodę!

      Dlatego klasa II b pojechała na wycieczkę 9 czerwca 2021 r. na zakończenie roku szkolnego do „GWARKU” za Giżyckiem. Na miejscu  poznaliśmy Minionki i sprawdziliśmy, czym tak naprawdę się zajmują te małe stworki, gdy nie grają w filmie J Wspólnie mieliśmy okazję zajrzeć do magicznego laboratorium Szalonego Naukowca, gdzie poznaliśmy techniki różnych substancji  „wybuchowych”, zrobienia sztucznej krwi oraz stworzyć minionkowego slime.  Szaleliśmy na kolorowych dmuchańcach oraz zagraliśmy w terenową grę detektywistyczną. Cały pobyt uwieńczony został ogniskiem z kiełbaskami i piankami, a w drodze powrotnej lodami J

      Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale w pełni szczęśliwi. Wyjazd okazał się niepowtarzalną okazją do integracji, nauki, współdziałania i pobudzenia wyobraźni.

     • Klasowy konkurs fotograficzny

     •  

       Uczniowie klasy 7A wzięli udział w Klasowym Konkursie Fotograficznym pod hasłem ,,Olecko okiem uczniów z klasy 7A". Ich zadaniem było wykonanie jednej fotografii, na której miał zostać uwieczniony fragment naszej pięknej miejscowości.

      Klasa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali słodkie upominki.

      I miejsce- Michalina Kalinowska

      II miejsce- Michał Putra

      III miejsce- Kamila Dziadolik

      Serdecznie gratuluję motywacji oraz kreatywności. Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do dalszego rozwijania i poszukiwania swoich pasji.

       

      Zapraszam do obejrzenia fotografii uczniów w prezentacji.

     • Dzień Pustej Sali

     • Nowa galeria Dzień Pustej Sali została dodana do albumu fotograficznego

      18 czerwca 2021 obchodzimy międzynarodowy dzień pustej klasy, jest to idea edukacji na świeżym powietrzu w ramach Dnia Pustej Sali. W ten wyjątkowy dzień, podobnie jak 100 000 dzieci z innych klasa 2a porzuciła naukę w sali na rzecz zabaw na świeżym powietrzu. Podobnie jak we wrześniu wspaniała pogoda zachęciła nas do pikniku.  Bezpośredni kontakt z naturą przynosi wspaniałe efekty edukacyjne. Uczniowie spędzili miło czas grając w gry edukacyjne. Najlepszą częścią dzisiejszego dnia okazały się jednak zajęcia sportowe. Nauka poprzez zabawę okazała się o wiele ciekawsza. Zabawy dostarczyły dzieciom dużo radości.

     • Klasa III a i jej sposób na „relacje”

     • Nowa galeria Klasa III a i jej sposób na „relacje” została dodana do albumu fotograficznego

      Powszechnie wiadomo, że ruch jest podstawą rozwoju dziecka. Dlatego też, klasa  III a wzięła to sobie do serca i od października 2020 roku do maja 2021 uczestniczyła w innowacji pt. „Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne na zajęciach wychowania fizycznego”. Projekt ten miał na celu wesprzeć rozwój ruchowy, świadomość własnego ciała oraz umiejętność budowania i wzmacniania zaufania do siebie i innych.

      Raz w miesiącu w ramach wychowania fizycznego, uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych tą metodą.  Opierała się ona na ćwiczeniach, tu nazywanych „doświadczeniami”, które  obejmują:  schemat własnego ciała i przestrzeni, relacje „z”, relacje „przeciwko”, relacje „razem” oraz relaksację.

      Dzięki uczestnictwie w zajęciach, uczniowie klasy trzeciej mogli doświadczyć pozytywnego odczucia w kontakcie z innym człowiekiem, mieli okazję do rozładowania energii. Były też dla nich próbą pokonania własnych zahamowań wynikających z uprzednich doświadczeń. Metoda dała możliwość zaspokojenia własnych potrzeb, możliwość poczucia się w innej roli niż na co dzień, zbliżyła do siebie uczestników zajęć.  Dała także radość z działania w grupie oraz przypomnienia sobie zdarzeń z dzieciństwa.

      Zobaczcie jak nam było wesoło, zapraszamy do oglądania zdjęć.

      Sylwia Wysocka

     • X Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki

     •  Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku po raz kolejny zorganizowała i przeprowadziła Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki. Z racji trwającej pandemii przebiegał on w zmienionej formule, bowiem uczestnicy musieli przesłać organizatorowi nagrane recytacje i utwory w wersji śpiewanej w formie elektronicznej. Komisja w składzie: Ewa Obrębowska – Piasecka (przewodnicząca) oraz Agnieszka Lewandowska i Marek Borawski (członkowie) po zapoznaniu się z nagraniami wyłoniła laureatów tegorocznej edycji. W kategorii recytacja miejsce I zajął Karol Smokowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku, miejsce II – Wiktoria Bielska z tej samej szkoły, miejsce III – Lena Michniewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Wyróżnienia przypadły z kolei w udziale: Kacprowi Truchanowi ze Szkoły Podstawowej w Stożnem oraz Sylwestrowi Bartnickiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku. W kategorii poezja śpiewana wyróżniono Zuzannę Pęcak ze Szkoły Podstawowej w Judzikach. Laureatom serdecznie gratulujemy, wszystkim recytatorom zaś dziękujemy za udział w konkursie, a ich opiekunom za przygotowanie uczniów. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem komisji za poświęcony czas i wyłonienie laureatów.

                                                                               

      Organizatorki: Anna Karolina Szyłkiewicz, Anna Klimasara, Agnieszka Anna Kopycka

     • Wycieczka rowerowa - 1 czerwca w 6b

     • Nowa galeria Wycieczka rowerowa - 1 czerwca w 6b została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 1.06.2021 roku z okazji Dnia Dziecka klasa 6B udała się na wycieczkę rowerową. Trasa prowadziła do miejscowości Sedranki, gdzie w miejscu docelowym zostało rozpalone ognisko. Podczas wyprawy rowerowej uczestnicy mogli podziwiać piękno rodzącej się wiosny. Jak to zwykle bywa, zdarzyły się tam również lekkie problemy techniczne. Komuś spadł łańcuch, bądź np. trzeba było poprawić siodełko w rowerze. Na szczęście wśród opiekunów znaleźli się niezastąpieni fachowcy. Pan Robert i Pan Fabian poradzili sobie z tym wszystkim doskonale. Dzięki Pani Magdzie klasa przeżyła niezapomniany dzień, a to wszystko na zdjęciach uwieczniła Pani Asia. Za co cała klasa serdecznie dziękuje.

     • Prace plastyczne w 6b

     • Nowa galeria Prace plastyczne w 6b została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klasy 6b, w ramach zajęć plastycznych na temat „Architektury”, mieli za zadanie wykonać makietę wybranego pomieszczenia    w domu. Z zaangażowaniem przystąpili do wykonania pracy i stworzyli wspaniałe projekty z niepotrzebnych przedmiotów. Działanie wpisuje się  w tematykę ochrony środowiska, a uczniowie utrwalili w ten sposób pojęcie recyklingu.

      Wszyscy otrzymali oceny celujące.

      Dziękuję za realizację zadania. :-)

      Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii.

      Magdalena Stachowicz

     • Wybory do Rady Młodzieżowej w Olecku

     • Nowa galeria Wybory do Rady Młodzieżowej w Olecku została dodana do albumu fotograficznego

      Młodzieżowa rada miasta to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym. Może występować również jako organ doradczy dzielnicy, gminy, powiatu lub województwa. 

      Młodzieżowe rady tworzone są przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach, organizowanych najczęściej w szkołach na terenie danego okręgu. Pełnią rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży.

      31 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku odbyło się spotkanie z uczniami klas siódmych i ósmych z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Olecku - panią Ewą Zalewską-Drozd i panem Jakubem Dziubińskim - opiekunem Rady Młodzieżowej w Olecku. W swoim wystąpieniu przekazali nam, czym zajmuje się rada młodzieżowa oraz dlaczego warto do niej wstąpić i jakie korzyści z niej płyną. Jesteśmy w trakcie wyborów do rady młodzieżowej, które kończą się 18 czerwca.

      Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!!! 

      Martyna Toczyńska, kl. 8a

     • Kolorowo i sportowo w Va

     • Nowa galeria Kolorowo i sportowo w Va została dodana do albumu fotograficznego

      Dzień Dziecka to ważna, ale nie jedyna okazja na wycieczkę. Wszyscy uczniowie byli spragnieni wspólnego klasowego wyjazdu po trudnym okresie nauki zdalnej. Chociaż trasa wycieczki była krótka i czas pobytu to tylko jeden dzień, nastrój panował wyjątkowy.

      Uczniowie piątej klasy wraz z wychowawczynią i panią pedagog wybrali się na wycieczkę do Ełku. Atrakcji czekało sporo. Pierwszy punkt klasowego wyjazdu to wizyta w Papugarni – „Mazurskie tropiki”. Przywitał nas dość duży hałas odgłosów ponad czterdziestu pięknych, kolorowych ptaków. Nikomu to jednak nie przeszkadzało, ponieważ  papugi robiły ogromne wrażenie. Były dosłownie na wyciągniecie ręki.  Dzieci miały możliwość nie tylko dotykania ptaków, ale też karmienia. To było niesamowite doświadczenie obcowania z egzotycznymi ptakami.

      Później przyszedł czas na niemałą dozę szaleństwa. Z „Mazurskich tropików” udaliśmy się do Parku trampolin i sali zabaw „Hop”. Wszyscy mieli okazję rozładowania nagromadzonej przez kilka miesięcy energii. Dwugodzinny pobyt w parku okazał się jednak  za krótki.  Na pewno w przyszłości powtórzymy to jeszcze raz.

      Wszystkim uczniom piątej klasy  z okazji Dnia Dziecka życzę samych pogodnych dni.

      Krystyna Matwiejczyk