• Wypożycz książkę w ferie, na ferie!

     • Ferie mogą być ciekawe i interesujące z …książką, a przerwa od nauki nie musi być przerwą od czytania, bo książka to relaks, odpoczynek, rozrywka intelektualna, a czas wolny to dobry moment na poszerzanie wyobraźni. Dzisiaj czytanie jest modne i popularne. Dlaczego więc nie spędzić ferii z książką? Przekonaj się, że to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki przybyło wiele nowych książek, które czekają tylko na wszystkich naszych młodych i starszych czytelników. Wystarczy tylko w ferie odwiedzić bibliotekę i wypożyczyć książkę. Zapraszamy!!!

     • Dzień Babci i Dziadka w 0a

     • "Kochana Babciu, Drogi Dziadziu... dzieci z klasy 0A uczciły zbliżające się święto Dziadków. Z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki dedykowane Babciom i Dziadkom. Wnuczęta wraz z wychowawczynią dziękują za troskę i cierpliwość, za ciepło, opiekę i ogromne serce, za poświęcony czas oraz życzą dużo zdrowia, samych słonecznych dni, miłości najbliższych i pogody ducha na każdy dzień.

      Zapraszamy do obejrzenia filmu.

                                         Zosia Sadłowska i dzieci z klasy 0A

     • Różowa Skrzyneczka

     • Różowa Skrzyneczka, to fundacja walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiega o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowych skrzyneczkach znajdują się darmowe podpaski i tampony. Z inicjatywy Pani Karoliny Rzodkiewicz Różowa Skrzyneczka została zamontowana w naszej szkole. Projekt działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!.

      Z danych wynika, że 21% uczennic w Polsce musi opuścić zajęcia szkolne z powodu braku podpaski. Około 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu z domu. Chcemy to zmienić udostępniając uczennicom środki higieny menstruacyjnej. Pragniemy zadbać o komfort psychiczny naszych uczennic. Jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła jako pierwsza w Olecku znalazła się na Różowej mapie Polski.

      Opiekunami Różowej Skrzyneczki w szkole są Karolina Rzodkiewicz oraz Angelika Fiećko.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 coraz bliżej

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku w 150 krajach. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

      W tym roku DBI obchodzimy 8 lutego 2022. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany jest konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Konkurs plastyczny polega na wykonaniu  dowolną techniką plakatu A4 na temat bezpieczeństwa w internecie. Prace należy dostarczyć Pani pedagog bądź wychowawcy do dnia 7.02.2022r. Zapraszamy do udziału w konkursie.

      Karolina Rzodkiewicz
      Jolanta Zdanowska

     • Kraina wyobraźni

     • "Kraina wyobraźni",  to drugi moduł zajęć w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego "Emocja" autorstwa Marzeny Dziadkowiec oraz Krystyny Grzegrzółki.  Dzieci z grupy OB przeniosły się w świat pełen marzeń i wyobraźni, w którym wszystko staje się możliwe. Kolejny moduł rozpoczęliśmy od przeczytania historii pt. "Żółty balonik". Dzieci otrzymały baloniki, które  dzięki wyobraźni zmieniały się w niesamowite zwierzęta i postacie. Taniec z balonami ożywił grupę, która bardzo dbała o swoich nowych przyjaciół. Podczas burzy mózgów zerówkowicze podawali wyrazy, które kojarzą im się ze słowem- wyobraźnia. Dzieci wyruszyły w świat wyobraźni dzięki masażykom autorstwa Natalii Martenki. Rysowali na plecach kolegów i koleżanek rysunki, które tworzyli dzięki wyobraźni. Dzięki aplikacji Quiver zerówkowicze narysowali prezenty, które otrzymali od Świętego Mikołaja. Ćwiczenie bardzo podobało się dzieciom, które z niecierpliwością czekały, aż ich prezenty ożyją. Ostatnią aktywnością w ramach modułu "Kraina wyobraźni" była relaksacja. Dzieci wybrały się w fascynujący "Lot balonem". Relaksacja dała dzieciom impuls do dalszych rozważań na temat osobistych odczuć i wyobrażeń.

      Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł pt. "Kraina mocy słów".

      Zapraszam do obejrzenia filmiku.

      Karolina Rzodkiewicz

     • Czytam z Emocją

     • Grupa Ob zrealizowała kolejny moduł innowacji pedagogicznej "Czytam z Emocją" autorstwa Pani Sylwii Adamkiewicz. Nasze zaproszenie przyjęła mama Halszki-Pani Barbara Ołów, która z zaangażowaniem przeczytała książkę pt. "Pinokio". Grupa OB z uważnością i zaciekawieniem słuchała historii o drewnianym pajacyku. Po wysłuchaniu opowieści dzieci wypełniały kartę pracy dotyczącą samooceny. Podczas zajęć zerówkowicze zastanawiali się i oceniali zachowanie głównych bohaterów. Uczniowie narysowali wybraną scenę z książki, następnie o niej opowiedzieli. Kolorowanki oraz przypominanie scen  zakończyły omawianie książki pt. "Pinokio".

      Dziękujemy Pani Barbarze Ołów za odwiedziny. Zapraszam do obejrzenia filmu.

      Karolina Rzodkiewicz

     • Sukces szkolnego zespołu wokalnego

     • Uczennice należące do Szkolnego Zespołu Wokalnego wzięły udział w II Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych online organizowanym przez Fundację ,,Diamentowy Głos”. Celem konkursu jest m.in.: podtrzymanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, prezentacja wartościowych kolęd i rozwijanie talentów muzycznych. W tym roku uczestników oceniało Jury z czterech państw: Ludmiła Piechowska (Polska) - wokalistka, pedagog śpiewu, założycielka i Prezes Fundacji ,,Diamentowy Głos”, Polina Balwa (Włochy) - wykształcenie muzyczne, Elena Egorowa (Rosja) - wokalistka, nauczycielka śpiewu, laureatka wielu konkursów i festiwali i Hirsch Zilber (Łotwa-Izrael) - kompozytor.

      Szkolny Zespół Wokalny zajął I miejsce w kategorii zespołów i chórów!

      Serdecznie gratulujemy!!!

      Nagranie konkursowe: https://www.youtube.com/watch?v=K2olG0OvAl0