• XVI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

     •  W dniach 26 - 27 października 2021 r. odbyły się przesłuchania do XVI Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Michalina Kalinowska z klasy 8a oraz Hanna Miłun z klasy 6a. Wyróżnienie w kategorii klas V-VIII otrzymała Hanna Miłun w piosence ,,Czerwone Maki na Monte Casino”. Serdecznie gratulujemy talentu i zaangażowania.

      ,,Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”. – Madison James

      Fot. Facebook ROK Mazury Garbate

      Magdalena Stachowicz

     • Ognisko 0c

     • Nowa galeria Ognisko 0c została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 11.10.2021r. grupa  0C miło spędziła czas bawiąc się wspólnie na ognisku zorganizowanym na terenie  Mazurskiego Dworu w Siejniku. Miłym akcentem było pieczenie kiełbasek i karmienie ryb. Nie zabrakło również aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

      Wspólne zabawy w parku, szeleszczące liście pod butami, urok i piękno złoto - jesiennej aury na długo zostaną w pamięci dzieci. Dziękuję Paniom Annie i Ewelinie za pomoc podczas wycieczki.

     • Wycieczka do Białegostoku

     • Nowa galeria Wycieczka do Białegostoku została dodana do albumu fotograficznego

      19 października 2021 r. uczniowie klasy I b i klasy II a byli uczestnikami edukacyjnej wycieczki do Białegostoku. Zorganizowana została ona w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  i Nauki pn  „Poznaj Polskę”. Najmłodsi uczniowie obejrzeli spektakl teatralny w Białostockim Teatrze Lalek, zatytułowany „ Andersen. Kosmiczny Agent”. Nie kryli swojego zadowolenia fabułą i akcją przedstawienia, jak i efektami specjalnymi. Główni bohaterowie Wojtek Pryszcz  i Hans Christian Andersen, zostają wyrzuceni ze Szkoły Kosmicznych Agentów na planecie Dziewanna, za to, że są ludźmi, a ludzie potrafią wszystko zniszczyć. Przesłanie spotkało się ze zrozumieniem młodych odbiorców, zwłaszcza, że opowieść ma oczywiście szczęśliwe zakończenie. Po dawce emocji związanych z przeżywaniem sztuki, uczniowie zostali zapoznani z historią powstawania lalek, mogli zobaczyć w Muzeum Lalek ich rodzaje i materiał z którego zostały wykonane. Następnym punktem zwiedzania  było Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który mieści się w Pałacu Branickich. Zanim uczestnicy wycieczki obejrzeli wyposażenie wybranych gabinetów sprzed stu lat, samodzielnie, ale pod bacznym okiem prowadzących, tworzyli glicerynowe mydełka. Ta działalność cieszyła się największym zainteresowaniem. Kto wie, może powrócą tam za kilka lat już jako studenci?

        AS

     • Dyktando nie musi być nudne

     • Nowa galeria Dyktando nie musi być nudne została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klasy 3a "odczarowali" nudne dyktando. Na lekcji wychowania fizycznego połączyli ruch i naukę pisząc biegane dyktando. Zasady bieganego dyktanda są proste. Po jednej stronie sali zostały powieszone kartki z tekstem dyktanda, po drugiej uczniowie mieli swoje stanowiska do pisania. Należało podbiec do kartki, zapamiętać fragment tekstu (co wcale nie jest łatwe, bo tekst dyktanda najeżony był słowami z trudnościami ortograficznymi), wrócić i zapisać zdania w zeszycie. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać wers, szczególnie gdy należy również brać pod uwagę poprawną pisownię i interpunkcję. Zabawa była przednia, taka forma dyktanda spodobała się uczniom. Na pewno to powtórzymy.

     • ,,WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI, WSZYSCY MAJĄ DZIARSKIE MINKI, BO ZJADAJĄ WITAMINKI…’’

     • Nowa galeria Witaminki została dodana do albumu fotograficznego

      W piątek 08.10.2021r. dzieci z grupy  przedszkolnej 0C samodzielnie wykonały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Z pomocą rodziców przygotowały niezbędne produkty. Każdy przedszkolak z zapałem zabrał się do krojenia owoców przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu  odgrywają owoce. Przyrządzanie wspólnej sałatki owocowej sprawiło dzieciom wiele satysfakcji.

      W. Łęgowska

     • Kolej na klocki

     • Nowa galeria Kolej na klocki została dodana do albumu fotograficznego

      13 października uczniowie szóstej klasy wraz z wychowawczynią Krystyną Matwiejczyk  oraz panią Wiolettą Czaplejewicz wybrali się na jednodniową wycieczkę do Ełku. Chociaż wycieczka była krótka  to bardzo atrakcyjna. Dzieci spędziły ten dzień, między innymi, w centrum edukacyjnym „Kolej na Klocki”, gdzie budowały i programowały własne roboty.

      Nie były to jednak zwykłe roboty. Każdy z nich otrzymał imię, a później  stanął do wzajemnej walki sumo. Dlatego też konstrukcje musiały być solidne i przemyślane. Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a doping właścicieli robotów niezwykle głośny. Po wysiłku umysłowym przyszła kolej na klocki. Wydawało się, że szóstoklasiści nie będą zainteresowani zabawą.  Nic bardziej mylnego… Wszyscy doskonale się bawili. Tworzyli konstrukcje  z dużych  klocków Lego - cegieł,  układali mniejsze budowle i klocki magnetyczne.                                             

      To nie był jednak koniec atrakcji.  Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w Arenie Paintballa Laserowego - Laser Tag C4. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem i lekką nieśmiałością weszli na arenę…. Instruktorzy przedstawili zasady oraz zapoznali ze sprzętem niezbędnym do gry. Laser Tag to gra – zabawa, która integruje jej uczestników, wskazuje, jak ważna jest współpraca i dobra komunikacja w grupie oraz gra fair play.

      Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do szkoły z nieustającym pytaniem na ustach uczniów – „Kiedy kolejna wycieczka?”    

      Krystyna Matwiejczyk

     • 100 pytań do

     • Nowa galeria 100 pytań do została dodana do albumu fotograficznego

      Dzień Edukacji Narodowej – to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty.

      Uczniowie szóstej klasy w szczególny  sposób  uczcili ten dzień, organizując konferencję prasową pod hasłem „100 pytań do….”.  Gościem konferencji był dyrektor szkoły - Pan Stanisław Kopycki,  a uczniowie wcielili się w rolę dziennikarzy.

       Zanim jednak doszło do tego spotkania, wszyscy rzetelnie i profesjonalnie wypełnili obowiązki związane z jego organizacją. Uczniowie wykonali własne loga, reklamujące wybrane przez siebie medium – gazetę, radio lub telewizję oraz ułożyli pytania, które zadali podczas konferencji. Pytania były bardzo różne: żartobliwe i poważne, związane z pracą zawodową, ale też bardziej osobiste, aktualne i takie, które wymagały powrotu do wspomnień. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: dlaczego dyrektor naszej szkoły wybrał zawód nauczyciela i czy trudno jest być dyrektorem, czy lubi podróże i jakie potrawy chętnie widzi w swoim menu. Odpowiedzi były wyczerpujące i zadowoliły bardzo dociekliwych uczniów.

      Podczas konferencji dzieci wzbogaciły też swoje wiadomości dotyczące Dnia Edukacji Narodowej, które były przedstawione w formie krótkiej prezentacji i odczytane przez jedną z uczennic.

      Ta nietypowa godzina wychowawcza odkryła przed uczniami tajniki pracy nauczyciela, a być może wśród niektórych wzbudziła chęć podjęcia w przyszłości pracy, w wyjątkowym i trudnym zawodzie nauczyciela.

      Krystyna Matwiejczyk

     • Wycieczka do nadleśnictwa

     • Nowa galeria Wycieczka do nadleśnictwa została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 7 października grupa 0b wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Olecko, którą zorganizowała Pani Agnieszka Krassowska. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Odbyły się zajęcia edukacyjne na temat zwierząt leśnych, gatunków drzew, zasad obowiązujących podczas pobytu w lesie. Dzieci z zaangażowaniem wykonały drewniane medale, które ozdobiły kwiatami i roślinami. Wycieczka została uwieńczona wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

      Dziękujemy Pani Agnieszce Suchockiej  za pomoc podczas wycieczki.

      Składamy podziękowania Nadleśnictwu Olecko za gościnę oraz organizację zajęć.

      K. Rzodkiewicz

     • Wycieczka rowerowa 7c

     • Nowa galeria Wycieczka rowerowa 7c została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 29 września 2021r. klasa 7c, korzystając jeszcze z ostatnich dni pięknej pogody, wybrała się na wycieczkę rowerową trasą Wiewiórczej Ścieżki. Wszyscy pełni sił wyznaczyli sobie cel pokonania 22 km. Pani Małgorzata Grzyb akurat w ten dzień miała urodziny, więc wszyscy zaśpiewaliśmy jej sto lat i po chwili zobaczyliśmy pana Roberta Sienicę, który rozpalił nam ognisko na Plaży Gminnej w Sedrankach. Każdy zaopatrzony był w kiełbaskę, którą upiekł i ze smakiem zjadł. Po wspólnym posiłku udaliśmy się na ruchomy most, gdzie rozłożyliśmy sobie kocyk, słuchaliśmy muzyki i rozmawialiśmy. Było wesoło, ale nie odbyło się bez przygód! Jednej z uczestniczek wycieczki wpadł telefon do jeziora, na szczęście był wodoodporny. Po chwili relaksu wsiedliśmy na rowery i ruszyliśmy dalej. Czekała nas jeszcze droga powrotna. Nie ukrywamy, że czasami było ciężko. Strome górki, wystające konary drzew, jazda pod drzewami, które zawaliły się na środku drogi. Daliśmy jednak radę. Wszyscy cali i zdrowi, z uśmiechami na twarzy, chociaż trochę zmęczeni, wróciliśmy do szkoły. Każdy będzie z pewnością pamiętał i mile wspominał tę przejażdżkę. Wszystko zawdzięczamy pani Marzenie Jasińskiej, która zaproponowała nam zorganizowanie wycieczki rowerowej, panu psychologowi Robertowi Sienicy, który pokazał nam uroki naszego pięknego miasta i okolic, pani Jolancie Zdanowskiej, która pilnowała porządku i czuwała nad naszym bezpieczeństwem podczas wycieczki oraz naszej wychowawczyni, Małgorzacie Grzyb, która mimo problemów zdrowotnych przyjechała do nas samochodem i spędziła z nami czas przy ognisku.

      Paulina Marcinkiewicz, kl. VII c

     • XXVIII Otwarte Oleckie Biegi

     • Nowa galeria XXVIII Otwarte Oleckie Biegi została dodana do albumu fotograficznego

      W dniu 2.10.2021  odbyły się XXVIII  Otwarte Oleckie  Biegi dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.  W zawodach wystartowali uczniowie Szkoły Podstawowej NR 4 z Oddziałami Integracyjny im. ks. Jana Twardowskiego zdobywając  czołowe miejsca na podium. Startowało 84 biegaczy w wieku od zaledwie kilku lat do kategorii seniora. Niezbyt sprzyjająca aura nie ułatwiała zadania biegaczom, jednak nie brakowało zaciętej rywalizacji do ostatnich metrów.

      Jako pierwsze na starcie stanęły dziewczynki urodzone w 2015 roku i młodsze. Dzielne biegaczki w ekspresowym tempie i przy głośnym dopingu pokonały dystans 100 metrów. Podobnie było w biegu ich rówieśników – chłopcy także z łatwością poradzili sobie ze sprinterskim dystansem.

      Wraz z wiekiem uczestników, zwiększał się też dystans biegu. Dziewczęta i chłopy biegali na 200, 300 i 400 metrów, a potem do pokonania było już 1,5 okrążenia po bieżni dla dziewcząt oraz 2 okrążenia dla chłopców w rocznikach 2008-2007. Dystans 800 metrów był wyznaczony dla dziewcząt a 1 km dla chłopców urodzonych w latach 2005-2006. Na finał pozostał bieg na 3000 metrów w kategorii OPEN. Wśród mężczyzn wystartował m.in. Przemysław Głowacki, który chwilę wcześniej zwyciężył na 1000 metrów, i po raz drugi tego dnia zameldował się na mecie jako pierwszy.

      KOMUNIKAT KOŃCOWY XXVIII Otwartych Oleckich Biegów dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych

      Dziewczęta – 100 m (rocznik 2015 i młodsze):
      1. Dominika Muszyńska (SP 1 Olecko) 22,19
      2. Oliwia Burba (Przedszkole Krasnal w Olecku) 24,64
      3. Liliana Grześ (SP 4 Olecko) 26,43
      4. Martyna Wojciechowska

      Chłopcy – 100 m (rocznik 2015 i młodsi):
      1. Tomasz Smokowski (SP 3 Olecko) 21,87
      2. Miłosz Zawistowski (SP 4 Olecko) 22,21
      3. Borys Żurawlew (SP 3 Olecko) 23,43
      4. Wiktor Karaś
      5. Aleksander Olszewski

      Dziewczęta – 200 m (rocznik 2014-2013):
      1. Agata Tomczyk (SP 1 Olecko) 42,25
      2. Liliana Wasilewska (SP 4 Olecko) 42,70
      3. Amelia Chalecka (SP 4 Olecko) 42,80
      4. Alicja Ciborowska (SP 4 Olecko)
      5. Zuzanna Łopacz (SP 2 Olecko)
      6. Zofia Wiśniewska (SP 4 Olecko)
      7. Nadia Stasiak (SP 4 Olecko)
      8. Lena Wójcik (SP 1 Olecko)
      9. Aleksandra Rutkowska (OS SWKK Olecko)

      Chłopcy – 200 m (rocznik 2014-2013):
      1. Julian Przemielewski (SP Stożne) 41,42
      2. Łukasz Burba (SP 3 Olecko) 41,45
      3. Paweł Smokowski (SP 3 Olecko) 42,33
      4. Piotr Zarzecki (SP 4 Olecko)
      5. Franz Ignatowicz (SP 4 Olecko)
      6. Igor Domelewski (SP 3 Olecko)

      Dziewczęta – 300 m (rocznik 2012-2011):
      1. Agnieszka Sławińska (OSS WKK Olecko) 61,45
      2. Amelia Bomber (SP 2 Olecko) 61,88
      3. Lena Grześ (SP 4 Olecko) 63,04
      4. Julia Hołownia (OSSWKK Olecko)
      5. Wiktoria Bielska (OSSWKK Olecko)
      6. Anna Niewińska (SP 4 Olecko)
      7. Lena Stasiak (SP 4 Olecko)
      8. Antonina Wysocka (SP 4 Olecko)
      9. Anastazja Korejwo (SP 4 Olecko)
      10. Zofia Kuberska (SP 4 Olecko)

      Chłopcy – 300 m (rocznik 2012 – 2011):
      1. Wiktor Derencz (SP 3 Olecko) 56,11
      2. Kamil Smokowski (SP 3 Olecko) 56,31
      3. Gracjan Murawski (SP 1 Olecko) 57,26
      4. Dawid Duchnowski (SP 3 Olecko)
      5. Marcel Borys (SP 1 Olecko)
      6. Kacper Sowul (SP 3 Olecko)
      7. Oskar Przemielewski (SP Stożne)
      8. Mikołaj Jaszczanin (SP 4 Olecko)
      9. Daniel Macko (SP Świętajno)
      10. Maksymilian Ciszewski (SP Świętajno)
      11. Bartosz Leszczyński (SP 4 Olecko)
      12. Bartosz Czeszkiewicz (SP 4 Olecko)
      13. Filip Kościecha (SP 3 Olecko)
      14. Karol Duchnowski (SP 3 Olecko)
      15. Michał Wiśniewski (SP 4 Olecko)

      Dziewczęta – 400 m (rocznik 2010-2009):
      1. Maja Giedrojć (SP 4 Olecko) 1:24,10
      2. Malwina Różańska (SP 3 Olecko) 1:24,78
      3. Amelia Jabłońska (SP 4 Olecko) 1:33,14
      4. Nadia Dąbrowska (SP 1 Olecko)
      5. Wiktoria Niedziejko (SP 1 Olecko)
      6. Magda Sachowicz (SP 3 Olecko)
      7. Nadia Tatarek (SP 3 Olecko)
      8. Oliwia Wasilewska (SP 1 Olecko)
      9. Kornelia Kiczka (SP 3 Olecko)
      10. Zofia Sadowska (SP 1 Olecko)

     • Międzynarodowy Dzień Zwierząt

     • Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Zwierząt została dodana do albumu fotograficznego

      "Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta."

      Immanuel Kant

      Międzynarodowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi ludziom, że zwierzęta są istotami żywymi, a nie rzeczami i mają swoje prawa, które należy przestrzegać. Dzieci z oddziału Ob obejrzały prezentację dotyczącą m.in. praw zwierząt, walki z kłusownictwem, sprowadzania egzotycznych zwierząt, zwierzęcych terapeutów. Odbyły się również w rozmowy w jaki sposób traktować zwierzęta, by zostały naszymi przyjaciółmi przez wiele lat. Duże emocje wzbudził w dzieciach temat bezdomnych zwierząt. Zerówkowicze doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak można wspomagać potrzebujące zwierzęta. Dzieci zamieniły się w zwierzęta, dzięki maskom, które wykonały na zajęciach.

      A. Krassowska
      K. Rzodkiewicz

     • Emocja

     • Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Emocja" wspierającym rozwój społeczny oraz emocjonalny dzieci i młodzieży. W ramach projektu będzie realizowana również innowacja pedagogiczna "Czytam z emocją" mająca na celu wprowadzenie dzieci w świat literatury. Projekt oraz innowację będzie realizowała grupa Ob od września 2021 r. do czerwca 2022 r. Koordynatorem projektu jest Pani Karolina Rzodkiewicz.

     • Święto pieczonego ziemniaka

     • Nowa galeria Święto pieczonego ziemniaka została dodana do albumu fotograficznego

      Nie tylko zmieniające się kolory liści na drzewach są symptomem nadchodzącej jesieni. Innym charakterystycznym zjawiskiem są wykopki ziemniaka, które przypadają na początek tej kolorowej pory roku w ostatnich tygodniach września. W wiejskich społecznościach tradycyjnie jest to okazja do świętowania: palenia wieczorem ogniska, śpiewów i pieczenia ziemniaków. Organizowane są imprezy pod hasłem „wykopki”, ale też „święto pieczonego ziemniaka”.

      Właśnie dlatego 27 września  uczniowie klasy 3b skorzystali z zaproszenia Fundacji „Złota Rybka” i udali się do Kukowa, aby wspólnie z wolontariuszami uczcić to tradycyjne święto. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i rozeszliśmy się do swoich zadań.  Swoją zabawę rozpoczęliśmy od gry terenowo – planszowej „Złota Rybka”. Uczestnicy rzucali ogromną kostką do gry i przesuwali swoje pionki po ogromnej planszy. Czasami natrafiali na pole oznaczone różnymi zadaniami. Jednym z niezwykłych zmagań było pokonanie przeszkód architektonicznych i jazda slalomem na wózku inwalidzkim. Kolejnym było przeliterowanie w języku migowym nazw zwierząt, jeszcze innym bezpieczne przejście z zawiązanymi oczami z pomocą laski dla osób niewidomych. Ostatnim zadaniem było wcielenie się w piłkarza AMP futbolu i strzelenie bramki na kulach inwalidzkich. W tej grze nie chodziło jedynie o zdrową rywalizację i świetną zabawę, których nie brakowało. Dzieci, wykonując poszczególne zadania, mogły doświadczyć, jak osoby niepełnosprawne mierzą się z taką „grą” na co dzień. Trzecioklasiści byli zachwyceni konkurencjami i  zgodnie przyznali, że osoby niepełnosprawne każdego dnia pokazują, że są zwycięzcami. Następnie wszyscy udali się „na pole”, aby doświadczyć, czym są legendarne wykopki. Przy pomocy wideł i motyczki dzieci samodzielnie wykopywały ziemniaki. Po zapełnieniu całego kosza przeszliśmy do domu gospodarzy, gdzie prawdziwie świętowaliśmy. Dzieci umyły uzbierane przez siebie ziemniaki i zabrały się do obierania, a to sprawiło im wiele trudności. Następnie warzywa zostały pokrojone na frytki, które za chwilę zostały usmażone i w mig zjedzone. Jak stwierdzili uczniowie – tak pysznych frytek jeszcze nigdy nie jedli.

      Kolejnym punktem programu było robienie pieczątek z ziemniaków, miały one różne wzory: serca, gwiazdki, słoneczka. Przy użyciu farb każde dziecko mogło odbić swoją pieczątkę na kartce papieru. Po wykonaniu tego zadania udaliśmy się w kierunku rozpalonego wcześniej ogniska, gdzie piekły się już ziemniaki w folii. Nie były one jeszcze gotowe, więc zaczęliśmy gościnę od upieczenia kiełbasek. Każde dziecko robiło to samodzielnie,
      co doprowadziło do tego, iż niektórym pospadały one do ogniska. Na szczęście były zapasowe, więc każdy uczestnik mógł zjeść ten przysmak. Wszyscy z niecierpliwością czekali jednak na pieczone ziemniaki. Większość uczniów po raz pierwszy w życiu jadło takie danie. Najbardziej smakowało z masłem i z solą. Niebo w gębie!

      Na zakończenie zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły i rozpoczęliśmy rywalizację w ziemniaczanym torze przeszkód i w przeciąganiu liny. Obie konkurencje zakończyły się remisem i każdy z zawodników otrzymał w nagrodę breloczek z logo Fundacji.

      Było to niesamowite spotkanie z członkami Fundacji „Złota Rybka”, którzy pokazali nam, jak wiele zastosowań ma ziemniak – jedno z najbardziej popularnych warzyw w naszych domach. Wśród zabaw i rywalizacji poznaliśmy również  trudności i przeszkody, które towarzyszą osobom niepełnosprawnym w życiu codziennym, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Po tych wspaniałych doświadczeniach z niechęcią wróciliśmy do szkoły. Najważniejsze, że wspaniałe wspomnienia pozostaną jeszcze długo w naszych głowach.

      Jarosław Bagieński

     • Wycieczka rowerowa klasy 5a i 5b

     • Nowa galeria Wycieczka rowerowa klasy 5a i 5b została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 28 września 2021r. klasom piątym naszej szkoły wreszcie udało się wybrać na zaplanowaną wcześniej wycieczkę rowerową . Tym razem pogoda nie pokrzyżowała im planów.  W tym dniu uczniowie w swoich plecakach mieli zamiast książek prowiant na wycieczkę. Pełni energii z uśmiechami na twarzy, pod opieką nauczycieli szkoły, wyruszyli rowerami podziwiać okolice naszego pięknego regionu. Niektórzy uczniowie pierwszy raz jechali malowniczą trasą Wiewiórczej Ścieżki wokół naszego jeziora oraz podziwiali okolice naszego miasta. Uczniowie oraz nauczyciele mieli świetną okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie sobie poradzili. Nie obeszło się bez chwil słabości, ale nikt się nie poddał. Cała grupa dotarła w komplecie na plażę gminną w Sedrankach, na której odbyło się ognisko integracyjne. Po takim wysiłku wszystkim burczało w brzuchach. Kiedy tylko pan Robert rozpalił ognisko, uczniowie zabrali się za pieczenie kiełbasek. Taki posiłek na świeżym powietrzu, przy ciepłym podmuchu ogniska, wyśmienicie smakował i dodał energii na drogę powrotną. Po wspólnie spędzonym dniu pełnym wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień, wszyscy wrócili bezpiecznie do szkoły.

      Nad bezpieczeństwem uczniów w tym dniu czuwały niezastąpione panie: Angelika Fiećko, Małgorzata Marcinkiewicz, Wioleta Czaplejewicz, Marzena Jasińska, Jolanta Zdanowska oraz bezkonkurencyjny pan Robert Sienica, który ponadto uwiecznił wszystko, montując krótki filmik z wycieczki, który można obejrzeć pod wskazanym linkiem.

      Marcinkiewicz M.