• Spływ kajakowy klas szóstych

     • Nowa galeria Spływ kajakowy klas szóstych została dodana do albumu fotograficznego

      17 czerwca 2021 roku rozpoczął się dwudniowy spływ kajakowy Czarną Hańczą klasy 6A i 6B. Podczas spływu można było podziwiać piękno przyrody i jej zmieniającego się świata. Czekały na nas liczne przeszkody i trudności takie jak: połamane drzewa, duże kamienie i zwierzęta, które trzeba było ominąć.  Na wodzie napotkaliśmy mnóstwo młodych łabędzi, kaczek i czapli siwych. Nie zabrakło też pływających węży. Na trasie znajdowały się miejsca postojowe, gdzie można było kupić świeże jagodzianki i regionalne pyszności. Pomimo nielicznych problemów dotarliśmy do miejsca biwakowego cali i zdrowi. Pierwszego dnia klasy zmierzyły się z 16 kilometrową trasą. Następnego dnia do pokonania mieliśmy o 6 km mniej, co dało się odczuć w lekkości jej przepłynięcia. Jednak dzięki naszym opiekunom i motywowaniu nas do dalszej drogi, wyprawa była naprawdę udana.

      Pomimo doskwierającego upału, wszyscy byli bardzo zadowoleni.

      Martyna Toczyńska, kl. 8a

     • Dzień Taty

     • "Drogi Tatusiu - najlepszy na świecie,
      który mnie kochasz w zimie i w lecie,

      jesienią, wiosną, w niezmiennej trosce,
      w szczęśliwym domu - jak w raju rosnę
      za Twoją dobroć dzisiaj dziękuję,
      zdrowia, łask Bożych, szczęścia winszuję.
      Bezpiecznej jazdy, spełnienia marzeń,
      pięknych urlopów i na zawsze razem!"
      ​​​​​​​

      Dzień Taty to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Klasa IB wraz z wychowawczyniami Katarzyną Fiećko i Joanną Cichanowicz, przygotowała wirtualną niespodziankę.

     • Wycieczka szkolna do Ełku

     • Nowa galeria Wycieczka szkolna do Ełku została dodana do albumu fotograficznego

      We wtorek 01.06.2021 z okazji Dnia Dziecka, odbyła się wycieczka szkolna do Ełku. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 4a i 4b. Celem wyjazdu było zwiększenie kompetencji społecznych, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja uczestników i wzmocnienie więzi koleżeńskich.

      Wyjechaliśmy rankiem sprzed szkoły.  Gdy dojechaliśmy do Ełku mieliśmy trochę wolnego czasu na spacer i odpoczynek przy fontannach. Następnie udaliśmy się do kina na seans filmowy „Psy i koty 3”. Po filmie pojechaliśmy do restauracji na obiad i lody. Około godziny 14.00 wróciliśmy do Olecka.

      Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce.

      Opiekunowie: Małgorzata Marcinkiewicz, Angelika Fiećko, Magdalena Stachowicz, Magdalena Antkiewicz

      Uczniowie klas: 4a i 4b

     • Wyjście na ognisko

     • Nowa galeria Wyjście na ognisko została dodana do albumu fotograficznego

      W czwartek 17.06.2021r. odbyło się wyjście na ognisko szkolne do Mazurskiego Dworu. Wzięły w nim udział trzy klasy: 4a, 4b, 5. Celem wyjścia była integracja uczestników, wzmocnienie więzi koleżeńskich, dobra zabawa oraz aktywność fizyczna.

       Około godziny 9.30 dotarliśmy do Mazurskiego Dworu. Na miejscu czekało na nas ognisko, kiełbaski, pieczywo i woda. Każdy z nas mógł usmażyć sobie kiełbaskę i miło spędzić czas. O godz. 11.00 rozpoczęły się animacje i gry, prowadzone przez animatorów z Pióropusza. Następnie wszyscy otrzymali watę cukrową, a w międzyczasie mogliśmy tworzyć ogromne bańki. Około godziny 13.00 wyruszyliśmy w stronę szkoły, a po drodze zaszliśmy na lody.

      To był udany dzień, pełen wrażeń i niespodzianek!

      Opiekunowie: Małgorzata Marcinkiewicz, Angelika Fiećko, Krystyna Matwiejczyk

       Uczniowie klas: 4a, 4b, 5

     • Wycieczka klasy II b

     • Nowa galeria Wycieczka klasy II b została dodana do albumu fotograficznego

      Czasem wystarczy jeden dzień, aby grupa przeżyła niezapomnianą przygodę!

      Dlatego klasa II b pojechała na wycieczkę 9 czerwca 2021 r. na zakończenie roku szkolnego do „GWARKU” za Giżyckiem. Na miejscu  poznaliśmy Minionki i sprawdziliśmy, czym tak naprawdę się zajmują te małe stworki, gdy nie grają w filmie J Wspólnie mieliśmy okazję zajrzeć do magicznego laboratorium Szalonego Naukowca, gdzie poznaliśmy techniki różnych substancji  „wybuchowych”, zrobienia sztucznej krwi oraz stworzyć minionkowego slime.  Szaleliśmy na kolorowych dmuchańcach oraz zagraliśmy w terenową grę detektywistyczną. Cały pobyt uwieńczony został ogniskiem z kiełbaskami i piankami, a w drodze powrotnej lodami J

      Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale w pełni szczęśliwi. Wyjazd okazał się niepowtarzalną okazją do integracji, nauki, współdziałania i pobudzenia wyobraźni.

     • Klasowy konkurs fotograficzny

     •  

       Uczniowie klasy 7A wzięli udział w Klasowym Konkursie Fotograficznym pod hasłem ,,Olecko okiem uczniów z klasy 7A". Ich zadaniem było wykonanie jednej fotografii, na której miał zostać uwieczniony fragment naszej pięknej miejscowości.

      Klasa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali słodkie upominki.

      I miejsce- Michalina Kalinowska

      II miejsce- Michał Putra

      III miejsce- Kamila Dziadolik

      Serdecznie gratuluję motywacji oraz kreatywności. Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do dalszego rozwijania i poszukiwania swoich pasji.

       

      Zapraszam do obejrzenia fotografii uczniów w prezentacji.

     • Dzień Pustej Sali

     • Nowa galeria Dzień Pustej Sali została dodana do albumu fotograficznego

      18 czerwca 2021 obchodzimy międzynarodowy dzień pustej klasy, jest to idea edukacji na świeżym powietrzu w ramach Dnia Pustej Sali. W ten wyjątkowy dzień, podobnie jak 100 000 dzieci z innych klasa 2a porzuciła naukę w sali na rzecz zabaw na świeżym powietrzu. Podobnie jak we wrześniu wspaniała pogoda zachęciła nas do pikniku.  Bezpośredni kontakt z naturą przynosi wspaniałe efekty edukacyjne. Uczniowie spędzili miło czas grając w gry edukacyjne. Najlepszą częścią dzisiejszego dnia okazały się jednak zajęcia sportowe. Nauka poprzez zabawę okazała się o wiele ciekawsza. Zabawy dostarczyły dzieciom dużo radości.

     • Klasa III a i jej sposób na „relacje”

     • Nowa galeria Klasa III a i jej sposób na „relacje” została dodana do albumu fotograficznego

      Powszechnie wiadomo, że ruch jest podstawą rozwoju dziecka. Dlatego też, klasa  III a wzięła to sobie do serca i od października 2020 roku do maja 2021 uczestniczyła w innowacji pt. „Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne na zajęciach wychowania fizycznego”. Projekt ten miał na celu wesprzeć rozwój ruchowy, świadomość własnego ciała oraz umiejętność budowania i wzmacniania zaufania do siebie i innych.

      Raz w miesiącu w ramach wychowania fizycznego, uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych tą metodą.  Opierała się ona na ćwiczeniach, tu nazywanych „doświadczeniami”, które  obejmują:  schemat własnego ciała i przestrzeni, relacje „z”, relacje „przeciwko”, relacje „razem” oraz relaksację.

      Dzięki uczestnictwie w zajęciach, uczniowie klasy trzeciej mogli doświadczyć pozytywnego odczucia w kontakcie z innym człowiekiem, mieli okazję do rozładowania energii. Były też dla nich próbą pokonania własnych zahamowań wynikających z uprzednich doświadczeń. Metoda dała możliwość zaspokojenia własnych potrzeb, możliwość poczucia się w innej roli niż na co dzień, zbliżyła do siebie uczestników zajęć.  Dała także radość z działania w grupie oraz przypomnienia sobie zdarzeń z dzieciństwa.

      Zobaczcie jak nam było wesoło, zapraszamy do oglądania zdjęć.

      Sylwia Wysocka

     • X Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki

     •  Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku po raz kolejny zorganizowała i przeprowadziła Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki. Z racji trwającej pandemii przebiegał on w zmienionej formule, bowiem uczestnicy musieli przesłać organizatorowi nagrane recytacje i utwory w wersji śpiewanej w formie elektronicznej. Komisja w składzie: Ewa Obrębowska – Piasecka (przewodnicząca) oraz Agnieszka Lewandowska i Marek Borawski (członkowie) po zapoznaniu się z nagraniami wyłoniła laureatów tegorocznej edycji. W kategorii recytacja miejsce I zajął Karol Smokowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku, miejsce II – Wiktoria Bielska z tej samej szkoły, miejsce III – Lena Michniewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Wyróżnienia przypadły z kolei w udziale: Kacprowi Truchanowi ze Szkoły Podstawowej w Stożnem oraz Sylwestrowi Bartnickiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku. W kategorii poezja śpiewana wyróżniono Zuzannę Pęcak ze Szkoły Podstawowej w Judzikach. Laureatom serdecznie gratulujemy, wszystkim recytatorom zaś dziękujemy za udział w konkursie, a ich opiekunom za przygotowanie uczniów. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem komisji za poświęcony czas i wyłonienie laureatów.

                                                                               

      Organizatorki: Anna Karolina Szyłkiewicz, Anna Klimasara, Agnieszka Anna Kopycka

     • Wycieczka rowerowa - 1 czerwca w 6b

     • Nowa galeria Wycieczka rowerowa - 1 czerwca w 6b została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 1.06.2021 roku z okazji Dnia Dziecka klasa 6B udała się na wycieczkę rowerową. Trasa prowadziła do miejscowości Sedranki, gdzie w miejscu docelowym zostało rozpalone ognisko. Podczas wyprawy rowerowej uczestnicy mogli podziwiać piękno rodzącej się wiosny. Jak to zwykle bywa, zdarzyły się tam również lekkie problemy techniczne. Komuś spadł łańcuch, bądź np. trzeba było poprawić siodełko w rowerze. Na szczęście wśród opiekunów znaleźli się niezastąpieni fachowcy. Pan Robert i Pan Fabian poradzili sobie z tym wszystkim doskonale. Dzięki Pani Magdzie klasa przeżyła niezapomniany dzień, a to wszystko na zdjęciach uwieczniła Pani Asia. Za co cała klasa serdecznie dziękuje.

     • Prace plastyczne w 6b

     • Nowa galeria Prace plastyczne w 6b została dodana do albumu fotograficznego

      Uczniowie klasy 6b, w ramach zajęć plastycznych na temat „Architektury”, mieli za zadanie wykonać makietę wybranego pomieszczenia    w domu. Z zaangażowaniem przystąpili do wykonania pracy i stworzyli wspaniałe projekty z niepotrzebnych przedmiotów. Działanie wpisuje się  w tematykę ochrony środowiska, a uczniowie utrwalili w ten sposób pojęcie recyklingu.

      Wszyscy otrzymali oceny celujące.

      Dziękuję za realizację zadania. :-)

      Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii.

      Magdalena Stachowicz

     • Wybory do Rady Młodzieżowej w Olecku

     • Nowa galeria Wybory do Rady Młodzieżowej w Olecku została dodana do albumu fotograficznego

      Młodzieżowa rada miasta to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym. Może występować również jako organ doradczy dzielnicy, gminy, powiatu lub województwa. 

      Młodzieżowe rady tworzone są przez grupę młodych ludzi, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w demokratycznych wyborach, organizowanych najczęściej w szkołach na terenie danego okręgu. Pełnią rolę reprezentacji młodzieży na danym terenie i mają na celu uwrażliwianie władz samorządowych na potrzeby młodych mieszkańców oraz wyrażanie opinii o działaniach organów samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży.

      31 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku odbyło się spotkanie z uczniami klas siódmych i ósmych z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Olecku - panią Ewą Zalewską-Drozd i panem Jakubem Dziubińskim - opiekunem Rady Młodzieżowej w Olecku. W swoim wystąpieniu przekazali nam, czym zajmuje się rada młodzieżowa oraz dlaczego warto do niej wstąpić i jakie korzyści z niej płyną. Jesteśmy w trakcie wyborów do rady młodzieżowej, które kończą się 18 czerwca.

      Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!!! 

      Martyna Toczyńska, kl. 8a

     • Kolorowo i sportowo w Va

     • Nowa galeria Kolorowo i sportowo w Va została dodana do albumu fotograficznego

      Dzień Dziecka to ważna, ale nie jedyna okazja na wycieczkę. Wszyscy uczniowie byli spragnieni wspólnego klasowego wyjazdu po trudnym okresie nauki zdalnej. Chociaż trasa wycieczki była krótka i czas pobytu to tylko jeden dzień, nastrój panował wyjątkowy.

      Uczniowie piątej klasy wraz z wychowawczynią i panią pedagog wybrali się na wycieczkę do Ełku. Atrakcji czekało sporo. Pierwszy punkt klasowego wyjazdu to wizyta w Papugarni – „Mazurskie tropiki”. Przywitał nas dość duży hałas odgłosów ponad czterdziestu pięknych, kolorowych ptaków. Nikomu to jednak nie przeszkadzało, ponieważ  papugi robiły ogromne wrażenie. Były dosłownie na wyciągniecie ręki.  Dzieci miały możliwość nie tylko dotykania ptaków, ale też karmienia. To było niesamowite doświadczenie obcowania z egzotycznymi ptakami.

      Później przyszedł czas na niemałą dozę szaleństwa. Z „Mazurskich tropików” udaliśmy się do Parku trampolin i sali zabaw „Hop”. Wszyscy mieli okazję rozładowania nagromadzonej przez kilka miesięcy energii. Dwugodzinny pobyt w parku okazał się jednak  za krótki.  Na pewno w przyszłości powtórzymy to jeszcze raz.

      Wszystkim uczniom piątej klasy  z okazji Dnia Dziecka życzę samych pogodnych dni.

      Krystyna Matwiejczyk

     • Dzień Matki w IB

     • „Dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi.
      Że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni,
      że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:
      dla jednych to Dzień Matki, a dla mnie Dzień Mamusi.”

      Dzień Mamy to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Klasa IB wraz wychowawczyniami Katarzyną Fiećko i Joanną Cichanowicz, przygotowała wirtualną niespodziankę.