• SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W OLECKU W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY W OLSZTYNIE

• Najpewniejszą drogą do sukcesu jest próbowanie po prostu, jeden, następny raz”

- powiedział niegdyś Thomas Edison. Jego słowa doskonale oddają upór i determinację naszych uczniów, którzy w tym roku przystąpili do wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Konkursy kuratoryjne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród środowisk szkolnych. Wynika to z faktu, iż zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi nie tylko ocena celująca na świadectwie, ale także preferencje przy wyborze szkoły ponadpodstawowej, czy zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego. Te czynniki powodują, że są bardzo popularne wśród młodzieży szkolnej.

Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku może kolejny raz poszczycić się wspaniałymi wynikami.

Nasi uczniowie na początku II półrocza przystąpili do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych i zdobyli aż cztery tytuły laureata i dwa finalisty.

Poniżej prezentujemy listę laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020:

LAUREACI:

Miłosz Skrzypiec -  matematyka (nauczyciel przygotowujący - Anna Domasik)
            Dawid Suchocki -  matematyka (nauczyciel przygotowujący -  Anna Domasik)
            Julia Truszczyńska -  matematyka (nauczyciel przygotowujący - Anna Domasik)
            Julia Szlaszyńska  - język polski (nauczyciel przygotowujący - Mariola Zdancewicz)

FINALIŚCI

Miłosz Skrzypiec - język niemiecki (nauczyciel przygotowujący - Violetta Janczenia)
            Maciej Kułakowski -  informatyka (nauczyciel przygotowujący - Jarosław Kosakowski)

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów!

Mariola Zdancewicz

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

• Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu udzielenie wsparcia  osobom cierpiącym na autyzm oraz ich rodzinom, których, niestety, ciągle przybywa. To też doskonała okazja, by solidaryzować się z nimi i bardziej zrozumieć, na czym polega to zaburzenie. Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. Do obchodów włączyła się również nasza świetlica szkolna.

Mimo warunków i ograniczonych możliwości zachęcałyśmy do solidaryzowania się z osobami dotkniętymi autyzmem poprzez przesyłanie zdjęć z niebieskim akcentem w ubraniu lub z sercem tego właśnie koloru. Była to  akcja o charakterze informacyjnym, skierowana do dzieci, młodzieży jak również do dorosłych. Miała ona uświadomić, że osoby autystyczne są wśród nas i potrzebują wsparcia rodziny, rówieśników i otoczenia.

Za nami dzień, który upłynął pod znakiem koloru niebieskiego, oby każdy kolejny stawał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

Dziękujemy Wam za wspaniały odzew, wszystkie zdjęcia ogromnie nas ucieszyły.

Panie ze świetlicy

Karolina, Wiola i Magda