• Bezpieczne ferie zimowe

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczne ferie zimowe.

          Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, w dniu 16 stycznia szkołę odwiedzili reprezentanci Komendy Powiatowej w Olecku. W spotkaniu zorganizowanym przez Panią Jolantę Wojtkowską wzięli udział uczniowie oddziałów zerowych oraz klas I-VI.

          Ze względu na to, że za oknem aura typowo jesienna i nic nie wskazuje na to, aby ten stan miał się zmienić, mundurowi przestrzegali przed zagrożeniami jakie mogą spotkać dzieci w czasie zabaw na śniegu i lodzie, ale również na placu zabaw i boiskach.  Prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywali uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Policjant przypomniał również o bezpieczeństwie w sieci.

          Wszystkim wychowankom życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie!

      M. Nalewajko

     • Koncert muzyczny „Hiszpańska Przygoda”

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert muzyczny „Hiszpańska Przygoda”.

          Pierwszy tydzień po przerwie świątecznej był dla naszych uczniów niezwykle muzyczny. 8 stycznia, tuż po balu karnawałowym dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w pierwszym w nowym roku koncercie muzycznym zatytułowanym „Hiszpańska Przygoda”. Celem programu było zapoznanie dzieci z instrumentami strunowymi szarpanymi oraz z popularnymi utworami klasycznymi i rozrywkowymi na gitarę klasyczną i elektryczną. 

          Głównym bohaterem spotkania był Oskar, który jak się dowiedzieliśmy przybył do stolicy Hiszpanii na zaproszenie króla.  Chłopiec przyjechał przede wszystkim na konkurs, jednak nie wziął w nim udziału, ponieważ jego gitara uległa uszkodzeniu. Tym oto sposobem poznał sławnego lutnika, który konstruował i reperował gitary klasyczne. Dzięki lutnikowi Oskar poznał również jego wnuka, który uwielbiał grę na gitarze elektrycznej. Ciekawe okazało się także spotkanie Oskara z cygańskimi Hiszpanami, dzięki którym poznał folklor andaluzyjskich Cyganów. Do opowiedzenia tej historii muzycy zaangażowali aktorów wybranych spośród naszych uczniów.

          Na zakończenie odbył się turniej wiedzy muzycznej. Troje dzieci rywalizowało o najlepszy wynik. Każdy uczestnik turnieju wiedzy muzycznej był nagrodzony. Na pamiątkę otrzymał nagrodę książkową.

      M. Nalewajko

     • Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym (angielskim i niemieckim)

     •     W grudniu uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną w Języku Obcym ( j. angielskim i j. niemieckim ). Kartkę w języku angielskim przygotowywali uczniowie klas 0 – VI, a w języku niemieckim uczniowie klas VII – VIII. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych.

          Ogłoszenie wyników nastąpiło 20 grudnia na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

      Kategoria 0 – III

      I miejsce: Lena Stasiak (klasa II b)

      II miejsce: Martyna Mikielska (klasa III b)

      III miejsce: Maja Wasilewska (klasa III b) i Liliana Wasilewska (klasa 0 a)

      Wyróżnienia: Barbara Skowrońska (klas 0 a) i Katarzyna Wiszniewska (klasa II a)

      Kategoria IV – VI

      I miejsce: Rafał Smokowski (klasa 4)

      II miejsce: Lidia Grześ (klasa 5b)

      III miejsce: Lena Czaplejewicz (klasa 4) i Marcelina Lewandowska (klasa 5a)

      Wyróżnienia: Lena Szyłkiewicz (klasa 5c), Maja Sztelmach (klasa 5a), Maja Fiedorowicz (klasa 5 c)

      Kategoria VII – VIII

      Wyróżnienia: Zuzanna Ilnicka (klasa 8a), Izabela Kneć (klasa 8a), Patryk Tatarek (klasa 7 a)

     • Bal Karnawałowy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal Karnawałowy.

          W czwartek 9 stycznia 2020r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów zerowych i klas I-III. Ten dzień od rana zapowiadał się wspaniale. Korytarzami szkoły przemykali Spiderman i Dżasmina. Widziano także Minionka, Pippi Pończoszankę oraz najprawdziwszą księżniczkę!

          Sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną czarodziejów, robotów, wróżek, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Prowadzenie balu zostało powierzone Ogólnopolskiej Szkółce Tańca TAN-MUZ, która zadbała o to, aby nikt się nie nudził. Skoczna muzyka i utwory znanych wykonawców sprzyjały zabawom ze szkolnymi kolegami i nauczycielami. Były  kółeczka, węże, korowody i tradycyjne tańce w parach. Chętne dzieci miały możliwość poznać i zatańczyć efektowne choreografie taneczne na miarę światowych teledysków.

          Niewątpliwie, zarówno dzieci jak i nauczyciele spędzili czas w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal już za rok!

      M. Nalewajko

     • Eliminacje do XIV Powiatowego Konkursu Kolęd pt. „Szkolne Kolędowanie”

     •     Przerwa świąteczna dobiegła końca, ale my nadal pozostajemy w świątecznych nastrojach. 7 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do XIV Powiatowego Konkursu Kolęd  pt. „Szkolne Kolędowanie”. Komisja konkursowa w składzie: Pani Małgorzata Michałowska, Pani Anetta Borawska i Pani Magdalena Stachowicz, wysłuchały  utworów przygotowanych przez 19 wykonawców.  Zgodnie z regulaminem organizatora konkursu komisja zakwalifikowała do etapu powiatowego następujących uczniów w poszczególnych kategoriach:

      I kategoria: uczniowie oddziałów „0” i  sześciolatków:

      • Weronika Skowerenda z kl. 0a – „Do Szopy”
      • Halina Żukowska z kl. 0b. – „Był pastuszek bosy”

      II kategoria: uczniowie klas I – III:

      • Antonina Rogalewska z kl. Ia -  „Świeć gwiazdeczko”
      • Lena Stasiak  z kl. IIb – „ Sianko na stół”
      • Lena Grześ z kl. IIb – „Jakie światło nad Betlejem”

      III kategoria: uczniowie klas IV – VI:

      • Hanna Miłun – kl. IVa  „Babci zegar”
      • Angelika Leszczyńska kl. Vb – „Cicha noc”
      • Michalina Kalinowska –  VIa „Uśmiechnęła się noc”

          Finał konkursu odbędzie się 10 stycznia 2020r. o godz. 9.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazury Garbate”. Za wszystkich uczniów, którzy będą godnie reprezentowali naszą szkołę, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

      M. Nalewajko