• Bezpieczne wakacje

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczne wakacje.

      W dn. 13.06.2019r. W naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z policjantem, który omówił zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.

      Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

      • Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
      • Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
      • Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
      • Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
      • Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
      • Nie rozmawiaj z obcymi.
      • Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
      • Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
      • Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
      • Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
      • Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
      • Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
      • Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
      • Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
      • Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
      • W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
      • Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
      • Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
      • Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
      • Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
      • Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
      • Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
      • Nie rozpalaj ogniska w lesie.
      • Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
      • Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

      Spotkanie zorganizowała Jolanta Wojtkowska, pedagog szkolny.

     • Wędkarska wiosna

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wędkarska wiosna.

      Już po raz szósty  na przełomie maja i czerwca odbył się Powiatowy Turniej Szkół w wędkarstwie spławikowym pod honorowym patronatem Starosty Olecka.

       Organizatorem zawodów już tradycyjnie była Szkoła Podstawowa Nr4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku oraz  Koło Polskiego Związku Wędkarskiego  „Okoń”  Olecko, przy współpracy i dofinansowaniu Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach oddział w Olecku.

      Na starcie zawodów zgromadzili się reprezentanci szkół powiatu oleckiego w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej oraz klas VII - VII i III gimnazjum.

      W kategorii klas IV - VI zwyciężyli reprezentanci SP4 (w składzie: Jakub Kozłowski, Bartosz Różański i Adrian Domitrz), przed SP3 i SP1.

      W kategorii starszej zwyciężyli zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 2, przed SP 4 (w składzie: Aleksander Krajewski, Krystian Pietruczuk, Damian Białanowski), SP 3, SP 1 i SP STO.

      Indywidualnie natomiast najlepiej zaprezentowali się:

      w kategorii starszej (klasy VII –VIII i III gimnazjum):

      1 miejsce- Aleksander Krajewski – SP4

      2 miejsce-Marcin Guzewicz -SP2

      3 miejsce- Hubert Łukaszewicz – SP1

      w kategorii młodszej (klasy IV - VI):

      1 miejsce- Janusz Krajewski SP1

      2 miejsce – Jakub Kozłowski SP4

      3 miejsce – Adrian Domitrz SP4

      Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, medali, nagród rzeczowych oraz wspólnym grillowaniem.

      Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali profesjonalni sędziowie wędkarscy z Koła PZW  „Okoń” Olecko.

      K. Krajewski

     • XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny.

      „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”  10 – 14.06.2019

      W tym czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych działaniach na rzecz rodziny, np. plakaty, krzyżówki, zagadki, gazetki itp.

      Dwie uczennice  (Gabrysia i Pola) kl. III B gimnazjum czytały  przedszkolakom i dzieciom klas 1 - 3 bajkę pt. ,,Nowy dom”, do której jedna z uczennic przygotowała ilustracje z postaciami tej opowieści. Bajka ta poruszała tematy o tolerancji, zaufaniu, wzajemnej pomocy oraz przezwyciężaniu strachu i stereotypów. Dzieci w skupieniu i ciszy słuchały bajki. Po przeczytaniu zadawały pytania oraz dyskutowały z nauczycielem o wzorowych postawach głównych bohaterów – Państwa Zajączkowskich. Następnie  wykonały swoje własne ilustracje do fabuły bajki.

      Dzieci nauczyły się, że nie wolno oceniać innych po tym, jak wyglądają, ale po tym, czego dokonują i jakimi są osobami.

       

      Gabriela Trofimow, III B G1

     • Festyn rodzinny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn rodzinny.

      Nie od dziś wiadomo, że wszystko zaczyna się w rodzinie. Kierując się tą dewizą społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku kolejny raz zorganizowała Festyn Rodzinny w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Partnerem Organizacyjnym był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej.

      Mottem, które przyświecało tegorocznemu przedsięwzięciu, były słowa: Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina” . Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu festynowi były obchody 15. rocznicy  wejścia Polski do Unii Europejskiej.

      Dołączenie naszego kraju do Wspólnoty, miało nie tylko wymiar symboliczny, ale także ekonomiczny. Unia Europejska jest wspólnotą krajów, które się różnią, mierzą się z wieloma wyzwaniami, ale jednocześnie są świadome pozytywnych efektów współpracy. Efekty rozszerzenia UE w 2004 roku można oceniać z różnych perspektyw. W wymiarze symbolicznym zakończyło ostatecznie erę historycznych podziałów, w politycznym przyczyniło się do poszerzenia obszaru współpracy, pokoju i stabilności. W aspekcie międzynarodowym wzmocniło pozycję Unii w zglobalizowanym świecie. Już w 2003 roku, podczas podpisania traktatu akcesyjnego, prezydent Aleksander Kwaśniewski mówił, że „ten dzień przyniesie Polsce rozwój, pomyślność i bezpieczeństwo”. Minione 15 lat są z pewnością potwierdzeniem wypowiedzianych wówczas słów.

      W sobotę 8 czerwca, punktualnie o godzinie 9.00, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, pan Stanisław Kopycki, przywitał wszystkich zgromadzonych pod pomnikiem naszego patrona – ks. Jana Twardowskiego, gdzie został zaśpiewany hymn Szkoły. Tuż po rozpoczęciu na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych na placu szkolnym. Każda z nich oznakowana była plakatem, na którym widniała flaga  Unii Europejskiej. Uczestnicy festynu mieli okazję jeździć slalomem na torze rowerowym, poszaleć gokartami i elektrycznymi hulajnogami, zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, skorzystać z przejażdżki konnej, a także posilić się na stoiskach z ciastem, lodami, grillowaną kiełbaską, popcornem i watą cukrową. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ze slimami oraz karuzela łańcuchowa. Ciekawą atrakcją okazała się również kula Zorbing. Nie zabrakło możliwości zmierzenia się w konkurencjach sportowych. Do ruchu zachęcały pokazy taneczne grupy „Tan-muz” oraz mażoretek, czy mecz piłki nożnej uczniów przeciwko nauczycielom i rodzicom. Ci z duszą bardziej artystyczną uczestniczyli w zabawach wokalnych oraz korzystali z usług kosmetycznych. Na koniec chętne osoby wzięły udział w  bitwie kolorów, gdzie uczestnik był wyposażony w saszetkę z proszkiem w jednym z 9 jaskrawych kolorów. W tabunach kolorowego pyłku twarz każdego wyglądała jak malowidło impresjonisty.  

      Festyn trwał trzy i pół godziny. Pogoda dopisała i z pewnością była sprzymierzeńcem fantastycznej, rodzinnej atmosfery. Podziękowania kierujemy w stronę organizatorów tegorocznego Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, Partnerowi Organizacyjnemu Europe Direct - Olecko, wszystkim zaangażowanym oraz całej społeczności szkolnej. 

      Pamiętając, że rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót, jesteśmy usatysfakcjonowani licznym udziałem w tegorocznym festynie całych rodzin i zbudowani tym doświadczeniem zapraszamy za rok.

      Mariola Zdancewicz

     • Dzień Ekologiczny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Ekologiczny.

      31 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole Dzień Ekologiczny pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki”. Głównym celem tego dnia było propagowanie wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan naturalnego środowiska. W ramach zaplanowanych działań klasy 0 wykonały plakaty o treści ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych. Klasy I-III odwiedziła pani z Nadleśnictwa Olecko, która w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom pracę leśników. Zaprezentowała zwierzęta i rośliny spotykane w naszych lasach. Uczniowie mogli dotknąć i z bliska obejrzeć gałązki i drewno rodzimych drzew oraz poroża łosia, jelenia i sarny. Cała szkoła uczestniczyła w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Odbył się również konkurs międzyklasowy – Zielony Dzień. Uczniowie klas IV-VIII i gimnazjum wzięli udział w konkursie fotograficznym „Chrońmy nasze gatunki”. Przygotowali też informacje o gatunkach chronionych.

      Pierwsze miejsce w ogłoszonych konkursach zajęła klasa Va, drugie klasa IVc, a trzecie klasy IIb. Wręczenie Przechodniego Pucharu Dyrektora Szkoły „Przyjaciel Ziemi” zwycięskiej klasie nastąpi na Festynie Rodzinnym dnia 8 czerwca 2019r.

      Koordynatorkami akcji były panie: Wiesława Stankonowicz, Dorota Witkowska, Anetta Borawska i Elżbieta Koncewicz. 

     • Wiersze ks. Jana Twardowskiego zachwycały po raz kolejny- IX Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki

     • 05 czerwca tego roku już po raz dziewiąty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana od Biedronki. Przystąpili do niego uczniowie ze szkół powiatu oleckiego. Zmagania ze słowem mówionym oceniała komisja w składzie:

      - Małgorzata Burba – nauczyciel konsultant Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia  Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku, nauczycielka języka polskiego;

      - Marta Jeżewska – nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach;

      - Katarzyna Kamińska – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku,  nauczycielka języka polskiego;

      - Mariola Borys – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, nauczycielka języka polskiego.

       Cele, jakie przyświecają naszemu konkursowi, to przede wszystkim: prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów oraz propagowanie ich osiągnięć, integracja lokalnego środowiska młodzieży szkolnej, a także popularyzowanie twórczości ks. Jana Twardowskiego, która należy do poezji o tematyce religijnej, lecz jest propozycją propagującą model wiary radosnej, bliskiej człowiekowi i, co dodać należy, wciąż pozostaje aktualna, modna i popularna. Niezwykła popularność poezji księdza Twardowskiego wynika z tego, że poeta odwołuje się do uczuć najprostszych, najważniejszych wzruszeń przynależnych człowiekowi "od zawsze", nie podlegających więc prawom subiektywnego spojrzenia, czy osądu. Swoje pisarskie credo zawarł Twardowski we wstępie do "Poezji wybranych" z 1979 roku. Pisze tam m. in. : „Świat dany nam jest w sposób rzeczywisty, a nie tylko wyobraźniowy. Nie istnieje jako pomyślenie, czy poetycka rzecz. Jest zbiorem rzeczy egzystujących. I dlatego lubię nazywać po imieniu drzewa, kwiaty, kamienie. Daleki jestem od operowania, tak powszechnego dziś, znakami: ptak, zwierzę, ryba, liść, kwiat. Widzę bowiem dzięcioła, kosa, bociana, słonia, pstrąga, ślaz, borsuka, wrotycz, makolągwę." Twardowski jest więc zwolennikiem zmysłowej obserwacji rzeczywistości, skłania się ku naocznemu, nie podręcznikowemu oglądowi zjawisk. Jest on piewcą Boga, życia i przyrody, i nieodparcie kojarzy się z biedronkami, dlatego też  towarzyszyły  nam one i w tej edycji konkursu. Jedna z nich – Maja Dziubińska z kl. IV c z SP4 w Olecku zaprezentowała wiersz naszego patrona. Wspólna podróż obecnych w AGT osób przez kolejne strofy roztoczyła przed nami piękno przyrody i piękno słowa – tego mówionego i śpiewanego.

      W tym roku laureatami konkursu zostały wymienieni niżej uczniowie.

      Kategoria recytacja uczniów kl. IV – VI szkół podstawowych:

      I miejsce – Natalia Sadłowska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku (przygotowanie – Monika Kacprzyk);

      II miejsce – Jakub  Życzewski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wieliczkach (przygotowanie – Izabela Czapuryn);

      III miejsce – Michalina Kalinowska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku (przygotowanie – Anna Klimasara);

      Wyróżnienie – Alicja Rydzewska ze Szkoły Podstawowej w Judzikach (przygotowanie  - Agnieszka Łaskowska).

      Kategoria recytacja uczniów kl VII – VIII szkół podstawowych i III gimnazjum:

      I miejsce – Oliwia Sulima ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku (przygotowanie – Jolanta Gierak;

      II miejsce:
      - Aleksander Sienkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku (przygotowanie – Agnieszka Anna Kopycka);

      - Aleksandra Jankowska ze Szkoły Podstawowej w Judzikach (przygotowanie – Agnieszka Łaskowska);

      III miejsce – Julia Chmielewska ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich (przygotowanie – Dorota Reich);

      Wyróżnienia:
      - Kinga Burzyńska ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich (przygotowanie – Dorota Reich);

      - Adrianna Sulżycka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach (przygotowanie – Izabela Czapuryn).

      Kategoria poezja śpiewana:

      I miejsce – Julia Domańska ze Szkoły Podstawowej w Judzikach (przygotowanie – Agnieszka Łaskowska);

      II miejsce – Zuzanna Pęcak ze Szkoły Podstawowej w Judzikach (przygotowanie – Agnieszka Łaskowska).

       Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku na jubileuszową już – dziesiątą edycję konkursu.

                                                                                                                  Agnieszka Anna Kopycka

     • WYNIKI II Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania pod hasłem ,,Śpiew z pożogi” wpisanego przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku do kalendarza ogólnopolskich obchodów 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.

     •  

      Kat. I - uczniowie klas I - III szkół podstawowych:

      I miejsce - Żurawlew Filip - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku,

      II miejsce - Wasilewska Maja - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku,

      III miejsce - Radzewicz Kamil - Szkoła Podstawowa w Stożnem.

      Kat. II - uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych:

      I miejsce - Kownacka Aleksandra - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku,

      II miejsce - Bednarek Anna - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku,

      III miejsce - Karczewski Bartosz - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku.

      Kat. III - uczniowie kl. VII - VIII  SP i kl. III gimnazjów:

      I miejsce - Korotko Gabriela - Szkoła Podstawowa w Judzikach,

      II miejsce - Jabłońska Dominika - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku,

      III miejsce - Kuczyńska Zuzanna - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

      Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się  w sobotę - 8.06.2019 r. około  godz. 10.30 podczas Festynu Rodzinnego w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku – os.Siejnik  I 14.

      Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami oraz innych uczestników do skorzystania z atrakcji festynu przygotowanych dla społeczności lokalnej przez organizatorów.

         

                                                                                                              Organizatorzy

                                                                                                       II Powiatowego Konkursu Ładnego Pisania

                                                                                                                       pod hasłem ,,Śpiew z pożogi”     

     • KIDS4KIDS

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KIDS4KIDS.

      4 czerwca 2019 r. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Olecku zorganizowała XIII już Festyn Integracyjny KIDS4KIDS, Dzieci - Dzieciom pod hasłem „Podróże wesołego Ortografka - Europa.” W festynie mogli wziąć udział wytypowani uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych, logopedycznych na terenie szkoły lub Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Udział w festynie był traktowany jako wyróżnienie za rzetelną i systematyczną pracę ćwiczeniową w ciągu całego roku szkolnego. 30-osobowa grupa z naszej szkoły uczestniczyła w ciekawych zabawach i pokazach podczas festynu pod opieką dwóch pań: pani Małgorzaty Marcinkiewicz i pani Jolanty Wojtkowskiej.

     • Mistrz Zadań Tekstowych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrz Zadań Tekstowych.

      Za nami najdłużej odbywające się cykliczne rozgrywki matematyczne w powiecie oleckim. W dniu 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku  odbyła się XX jubileuszowa edycja Konkursu Matematycznego klas II „Mistrz Zadań Tekstowych”. Tegoroczny konkurs organizowany był pod patronatem Burmistrza Olecka Karola Sobczaka, który wraz z dyrektorem szkoły Stanisławem Kopyckim dokonał uroczystego otwarcia matematycznych zmagań. Zadaniem startujących uczniów było samodzielne rozwiązanie sześciu trudnych zadań tekstowych. Do matematycznego pojedynku stanęło 24 przedstawicieli klas  drugich  z  ośmiu  szkół  podstawowych  powiatu  oleckiego. Mistrzami  okazali  się ex aequo Piotr Zieliński ze  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, Olivier Nartowicz ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Olecku oraz Tymon Wojciulewicz ze  Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. II miejsce zajął Mikołaj Sajnaga ze Szkoły Podstawowej  w Babkach Oleckich. Trzecie miejsce przypadło Nikolasowi Hendersonowi ze Szkoły Podstawowej w Wieliczkach. Organizatorki  konkursu:  Joanna Cichanowicz, Małgorzata Grzyb i Alicja Czerniecka serdecznie gratulują zwycięzcom. Podziękowania należą się też nauczycielkom, które przygotowały uczniów do konkursu. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

      Małgorzata  Grzyb

     • XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana Pawła II

     •   17 maja 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Muzyczny Poezji Jana Pawła II organizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wieliczkach. Zgromadził on dziewiętnaścioro uczestników z siedmiu szkół z powiatu oleckiego. Naszą szkołę w kategorii poezji recytowanej reprezentowało troje uczniów i wszyscy zostali laureatami, co nas bardzo cieszy. Drugie miejsce w tym konkursie zajęli: Agnieszka Majewska z kl. III a gimnazjum (opiekun – pani Anna Klimasara) i Jakub Mackun z kl. VIII b SP (opiekun – pani Anna Karolina Szyłkiewicz), zaś trzecie miejsce przypadło Julii Szlaszyńskiej z kl. VII b SP (opiekun – p. Agnieszka Anna Kopycka). Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                          Agnieszka Anna Kopycka

     • Powiatowy Turniej BRD

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs BRD.

       W dn. 28.04.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im.ks.Jana Twardowskiego po raz kolejny odbyły się powiatowe eliminacje Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu oleckiego. Do turnieju przystąpili uczniowie rywalizujący w dwóch kategoriach. Szkoły podstawowe reprezentowały drużyny czteroosobowe, zaś szkoły gimnazjalne - trzyosobowe. Zmagały się one w takich konkurencjach , jak: test z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystko to odbywało się pod fachowym okiem policjantów Komendy Powiatowej Policji w Olecku i ratowników medycznych z oleckiej ,,Olmediki".

      Grupa I uczestników Turnieju BRD ze szkół podstawowych to dzieci z roczników: 2007, 2008, 2009.
      W tym roku zgłoszono jedną drużynę.

      I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku w składzie:
      Kamila Dziadolik, Kamila Zarzecka, Jakub Kozłowski, Mikołaj Budziński.

      Grupa II uczestników Turnieju BRD ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z roczników poniżej 2006r. (powyżej 13 lat):
      I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku w składzie:
      Maciej Wojciulewicz, Jakub Kneć, Mateusz Megiel.
      II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku.
      III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wieliczkach.

      Zwycięskie  drużyny będą  reprezentować powiat olecki w  Finale Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w dniach 13 -14.05.2019r. w Iławie.

      Krzysztof Krajewski