• XIII Powiatowy Konkurs Kolęd „Szkolne Kolędowanie”

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XIII Powiatowy Konkurs Kolęd „Szkolne Kolędowanie”.

          10 stycznia 2019r. w sali kinowej Regionalnego Ośrodka Kultury ,,Mazury Garbate” w Olecku odbył się  XIII Powiatowy Konkurs Kolęd „Szkolne Kolędowanie”  od lat organizowany przez naszą szkołę we współpracy z ROK .

          W tegorocznym koncercie kolęd wystąpiło 44 wykonawców z 11 szkół powiatu oleckiego, które przyjęły nasze zaproszenie do uczestnictwa w konkursie.

          Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Marcinkiewicz i  Aleksandra Zwęglińska z kl.0b, Lena Grześ z kl.Ib,  Hanna Miłun z kl.IIIa,  Michalina Kalinowska z kl.Va,  Lidia Grześ z kl. IVb, Magdalena Milewska i Hanna Dziokan z kl.VIIb oraz Eryk Czaplejewicz z kl.VIIIa.

      Uczniowie walczyli o nagrodę Grand Prix dla najlepszego wykonawcy oraz laur zwycięstwa w 4 kategoriach:

      • I-dzieci z grup „0” oraz 5-6-latków,
      • II-uczniowie klas I-III,
      • III-uczniowie klas IV – VI,
      • IV- uczniowie klas VII-IIIG.

      Zmagania uczestników konkursu oceniała komisja w składzie:

      • Jolanta Grędzińska – Kosiorek konsultant w W- MODN Filia w Olecku,
      • Zuzanna Hołubowicz- konsultant w W- MODN Filia w Olecku,
      • ks. Seweryn Modrzejewski,
      • ks. Arkadiusz Gutowski,
      • ks. Maksymilian Barwikowski.

          Członkowie komisji nie mieli łatwego zadania. Śpiewający zaprezentowali wysoki poziom wykonania kolęd, toteż obrady były dość burzliwe, a na ogłoszenie wyników z niecierpliwością oczekiwali sami wykonawcy, przygotowujący ich nauczyciele, przybyli członkowie rodzin, no i oczywiście widownia: uczniowie oleckich szkół, dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi ,,Krasnal” w Olecku czy uczestnicy WTZ w Olecku.

      Po przerwie ogłoszono wyniki konkursu.

      Kategoria I - klasy ,,0" i sześciolatki:

      I - Naila Nowoć

      II - Adam Wiśniewski

      III - Jan Witkowski

      wyróżnienie - Beniamin Szuliński

      Kategoria II- klasy I – III:

      I - Hanna Miłun

      II - Łukasz Kosakowski

      III - Wiktor Bartnik

      wyróżnienie - Michał Szmigiero

      Kategoria III- klasy IV – VI:

      I - Karolina Ciszewska

      II - Amelia Jarosz

      III- Dominika Kosakowska

      wyróżnienie - Lidia Grześ

      Kategoria IV- klasy VII – IIIG:

      I - Dominik Jackiewicz

      II - Hanna Dziokan

      III - Milena Giełazis

      Nagroda GRAND PRIX przypadła Zuzannie Jarosz.

      Organizatorki XIII Powiatowego Konkursu Kolęd „Szkolne Kolędowanie” - Anetta Borawska, Anna Sitko, Krystyna Jankowska i Karolina Domel - składają szczególne podziękowania sponsorom, dzięki którym zyskał on tak bogatą oprawę, czyli:

      • Państwu Sobańskim -  Piekarnia Młyn,
      • Państwu Statkiewiczom - sklep Agat,
      • Państwu Sznurkowskim - Magnolia Studio Dekoracji Ślubnych,
      • Pani Janinie Słuchockiej,
      • Pani Katarzynie Fiećko- Prezes Stowarzyszenia Pomarańcza,
      • Nadleśnictwu w Olecku,
      • Państwu Jolancie i Zbigniewowi Banachom,
      • Panu Januszowi Żero - Usługi Pogrzebowe,
      • Panu Janowi Bagińskiemu - Salon Meblowy,
      • Państwu Joannie i Krzysztofowi Czarnieckim  - Pub u Czarnego,
      • Państwu Teresie i Januszowi Barszczewskim - Szkoła Języków Obcych Perfekt,
      • Państwu Teresie i Mirosławowi Popkom - Centrum Handlowe IMPULS.

          Podziękowania składamy również - p. Radosławowi Skrockiemu - dyr. ROK ,,Mazury Garbate" w Olecku, a także pracownikom i instruktorom tegoż ośrodka za udzielone wsparcie w  organizacji konkursu.

      Anna Klimasara

     • Bezpieczne ferie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczne ferie.

          W środę, 09.01.2019 roku, odbyło się kolejne już spotkanie z policjantem. Tematem, z którym zostaliśmy zapoznani tego dnia, były „ Bezpieczne ferie”. W tym dniu uczniowie klas 0- III  i IV – VI  przybyli zaciekawieni na salę gimnastyczną.

          Nasz dzielnicowy wymienił kilka spraw, o których szczególnie powinniśmy pamiętać spędzając ferie zimowe. Jednym z najważniejszych punktów spotkania było ostrzeżenie dzieci, aby nie wchodziły na zamarznięte zbiorniki wodne, jeziora czy stawy. Kolejną sprawą poruszoną przez naszego gościa było przechodzenie przez jezdnię. Poprosił nas abyśmy, przede wszystkim przechodzili tam, gdzie są pasy, a gdy tych pasów nie ma, zwrócili szczególną uwagę, na to czy nic nie nadjeżdża, gdyż droga  hamowania pojazdu zimą jest znacznie dłuższa. Pan policjant poruszył też kwestię spędzania czasu wolnego, poprosił abyśmy nie przesiadywali cale wolne dni przed komputerem, tabletem, komórką czy telewizorem. Zaproponował zabawy na świeżym powietrzu, lecz przestrzegł nas, że zimą należy bawić się ostrożnie na podwórku, gdyż łatwo jest upaść i się potłuc lub co gorsza złamać coś. Przestrzegł nas także przed kontaktami z nieznajomymi osobami. Opowiedział, jak należy zachować się w takich sytuacjach.

          Na koniec spotkania dzieci mogły zadać pytania panu policjantowi i usłyszeć odpowiedzi na nurtujące je sprawy.

          Dzięki spotkaniom z policjantem mamy większą świadomość tego, jak należy bezpiecznie spędzać ferie.

                                                                                                                  S.W.

     • Szkolny Etap Konkurs "Sudoku - lubię to"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Etap Konkurs "Sudoku - lubię to".

                  12 .01. 2019 r. uczniowie naszej szkoły łamali głowy rozwiązując 4 diagramy sudoku, w ramach eliminacji do Powiatowego Konkursu "Sudoku - lubię to".W grupie klas I - III  startowało 13 zawodników. Najlepiej wypadła Hanna Miłun z klasy III  rozwiązując bezbłędnie wszystkie diagramy, druga była Lena Michniewicz , a III - cia Martyna Mikielska , obie dziewczynki z klasy II b. W grupie klas IV - VI startowało 22 uczniów.        W powiatowym konkursie naszą szkołę reprezentować będą Rozalia Mikielska z klasy VIa, która zdobyła maksymalną liczbę punktów, druga była Lidia Grześ z kl IV b, a trzecia Kamila Zarzecka z klasy V a. Najliczniej, bo aż w liczbie 23, przybyli na konkurs nasi najstarsi czyli uczniowie klas VII, VIII i IIIgimnazjum. Tą grupę będą reprezentowały: Zuzanna Bagan z kl. VIIIa ( rozwiązanie na maksymalną liczbę punktów), Julia Truszczyńska z kl VIIa, oraz Gabriela Trofimow z klasy III b gimnazjum. Przed naszymi uczniami najważniejsze starcie - 6 lutego o godz. 9.30 w Liceum Ogólnokształcącym w Olecku. Życzymy im sukcesów.

                   Dziękuję wszystkim uczniom za udział w eliminacjach oraz.nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu. Cieszę się, że ta forma rozwijania logicznego myślenia zyskuje coraz większą popularność.  

      Małgorzata Grzyb - szkolny koordynator konkursu

     • III POWIATOWY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

     •     Już po raz trzeci w naszej szkole, w tym wyjątkowym, pełnym magii i radości okresie Świąt Bożego Narodzenia, zorganizowano KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY. Głównym celem konkursu było kultywowanie i podtrzymywanie zanikającej już tradycji własnoręcznego robienia stroików świątecznych. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III i ich rodzin  z terenu powiatu oleckiego. W tym roku wzięło w nim udział 31 uczestników.

          Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 grudnia 2018 roku.  Komisja konkursowa w składzie: Marek Sznurkowski – przewodniczący, Anna Topolska, Marta Romotowska i  Zofia Kardel, dokonała oceny stroików. Podczas oceny jury zwracało uwagę na: oryginalność kompozycji, brak elementów gotowych, estetykę wykonania, dobór kolorystyki, wykorzystanie materiałów naturalnych oraz wkład pracy. Po burzliwych obradach komisja wytypowała zwycięzców. Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Łukasz Kosakowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. II miejsce komisja przyznała Julii Snarskiej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich, zaś III miejsce zajął Mikołaj Sajnaga ze Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich. Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia, które trafiły do Piotra Zaborowskiego i Gabrieli Czerwińskiej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich oraz do Adriana Kulhawika ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom nastąpiło 21 grudnia 2018r. podczas uroczystego apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.

          Panie, Agnieszka Krassowska i Małgorzata Marcinkiewicz, osoby odpowiedzialne z ramienia Organizatora za przeprowadzenie konkursu, serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i ogromny wkład, jaki włożyli w przygotowanie tak pięknych i oryginalnych stroików, zaś najlepszym składają serdeczne gratulacje.

      M. Marcinkiewicz

     • Konkurs - „Najładniejsza kartka świąteczna w języku niemieckim”

     •          Już po raz trzeci w okresie adwentu w  naszej szkole nauczycielki języka niemieckiego, Pani Małgorzata Marcinkiewicz oraz Pani Violetta Janczenia,  zorganizowały wewnątrzszkolny konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ W JĘZYKU NIEMIECKIM, który skierowany był do wszystkich uczniów uczących się języka niemieckiego. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim, doskonalenie umiejętności pisania życzeń w języku obcym, kultywowanie zwyczaju wysyłania kartek świątecznych oraz umożliwienie uczniom rozwijania zdolności manualnych i artystycznych. Po obejrzeniu wszystkich kartek komisja konkursowa w składzie: Pani Anetta Borawska, Pani Magdalena Szlaszyńska oraz Pani Małgorzata Marcinkiewicz wyłoniła zwycięzców. I miejsce  komisja przyznała Kamili Domel z kl. 3a gimnazjum. II miejsce zajął Eryk Czaplejewicz z kl.8a, zaś III miejsce Malika Makhametbaeva z kl.8b. Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali dodatkowymi ocenami celującymi z języka niemieckiego. Laureaci zaś otrzymali dodatkowo dyplomy i upominki, które zostały wręczone im podczas szkolnego apelu bożonarodzeniowego.

      M.Marcinkiewicz