Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XIII Powiatowy Konkurs Kolęd „Szkolne Kolędowanie”.
10 stycznia 2019r. w sali kinowej Regionalnego Ośrodka Kultury ,,Mazury Garbate” w Olecku odbył się XIII Powiatowy Konkurs Kolęd „Szkolne Kolędowanie” od lat organizowany przez naszą szkołę we współpracy z ROK .
W tegorocznym koncercie kolęd wystąpiło 44 wykonawców z 11 szkół powiatu oleckiego, które przyjęły nasze zaproszenie do uczestnictwa w konkursie.
Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Marcinkiewicz i Aleksandra Zwęglińska z kl.0b, Lena Grześ z kl.Ib, Hanna Miłun z kl.IIIa, Michalina Kalinowska z kl.Va, Lidia Grześ z kl. IVb, Magdalena Milewska i Hanna Dziokan z kl.VIIb oraz Eryk Czaplejewicz z kl.VIIIa.
Uczniowie walczyli o nagrodę Grand Prix dla najlepszego wykonawcy oraz laur zwycięstwa w 4 kategoriach:
- I-dzieci z grup „0” oraz 5-6-latków,
- II-uczniowie klas I-III,
- III-uczniowie klas IV – VI,
- IV- uczniowie klas VII-IIIG.
Zmagania uczestników konkursu oceniała komisja w składzie:
- Jolanta Grędzińska – Kosiorek konsultant w W- MODN Filia w Olecku,
- Zuzanna Hołubowicz- konsultant w W- MODN Filia w Olecku,
- ks. Seweryn Modrzejewski,
- ks. Arkadiusz Gutowski,
- ks. Maksymilian Barwikowski.
Członkowie komisji nie mieli łatwego zadania. Śpiewający zaprezentowali wysoki poziom wykonania kolęd, toteż obrady były dość burzliwe, a na ogłoszenie wyników z niecierpliwością oczekiwali sami wykonawcy, przygotowujący ich nauczyciele, przybyli członkowie rodzin, no i oczywiście widownia: uczniowie oleckich szkół, dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi ,,Krasnal” w Olecku czy uczestnicy WTZ w Olecku.
Po przerwie ogłoszono wyniki konkursu.
Kategoria I - klasy ,,0" i sześciolatki:
I - Naila Nowoć
II - Adam Wiśniewski
III - Jan Witkowski
wyróżnienie - Beniamin Szuliński
Kategoria II- klasy I – III:
I - Hanna Miłun
II - Łukasz Kosakowski
III - Wiktor Bartnik
wyróżnienie - Michał Szmigiero
Kategoria III- klasy IV – VI:
I - Karolina Ciszewska
II - Amelia Jarosz
III- Dominika Kosakowska
wyróżnienie - Lidia Grześ
Kategoria IV- klasy VII – IIIG:
I - Dominik Jackiewicz
II - Hanna Dziokan
III - Milena Giełazis
Nagroda GRAND PRIX przypadła Zuzannie Jarosz.
Organizatorki XIII Powiatowego Konkursu Kolęd „Szkolne Kolędowanie” - Anetta Borawska, Anna Sitko, Krystyna Jankowska i Karolina Domel - składają szczególne podziękowania sponsorom, dzięki którym zyskał on tak bogatą oprawę, czyli:
- Państwu Sobańskim - Piekarnia Młyn,
- Państwu Statkiewiczom - sklep Agat,
- Państwu Sznurkowskim - Magnolia Studio Dekoracji Ślubnych,
- Pani Janinie Słuchockiej,
- Pani Katarzynie Fiećko- Prezes Stowarzyszenia Pomarańcza,
- Nadleśnictwu w Olecku,
- Państwu Jolancie i Zbigniewowi Banachom,
- Panu Januszowi Żero - Usługi Pogrzebowe,
- Panu Janowi Bagińskiemu - Salon Meblowy,
- Państwu Joannie i Krzysztofowi Czarnieckim - Pub u Czarnego,
- Państwu Teresie i Januszowi Barszczewskim - Szkoła Języków Obcych Perfekt,
- Państwu Teresie i Mirosławowi Popkom - Centrum Handlowe IMPULS.
Podziękowania składamy również - p. Radosławowi Skrockiemu - dyr. ROK ,,Mazury Garbate" w Olecku, a także pracownikom i instruktorom tegoż ośrodka za udzielone wsparcie w organizacji konkursu.
Anna Klimasara