• Pamiętamy – 80. rocznica ujawnienia Zbrodni Katyńskiej

• 13.04.2023 11:57
      • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest świętem obchodzonym co roku 13 kwietnia.
        Uczniowie naszej szkoły również oddali cześć ofiarom Zbrodni Katyńskiej w 80. rocznicę ujawnienia tych wydarzeń, nie zapomnieli o polskich oficerach, przedstawicielach polskich elit, którzy zostali bestialsko zamordowani. Przedstawiciele  klas szóstych i ósmych, w  imieniu całej społeczności szkolnej,  upamiętnili zamordowanego w Katyniu porucznika 5 Pułku Piechoty Legionów – Wincentego Butkiewicza. Zapalili symboliczny znicz i złożyli wiązankę przy obelisku i posadzonym przy szkole Dębie Katyńskim upamiętniającym  zamordowanego  w Katyniu Polaka. Uczcili pamięć o wszystkich poległych  rodakach minutą ciszy.

• Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest też okazją, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się o wydarzeniach sprzed ponad 83. lat, dlatego też w bieżącym tygodniu na lekcjach historii wspomnieniami uhonorujemy polskich oficerów wziętych do niewoli i brutalnie mordowanych od kwietnia 1940 roku przez NKWD w Lesie Katyńskim, w okolicach Charkowa i Tweru. Dopiero w 1990 r. Związek Radziecki oficjalnie potwierdził prawdziwość oskarżeń o popełnienie zbrodni.
        Pamiętajmy.

Anna Karolina Szyłkiewicz