• Narodowe Święto Niepodległości
   • Narodowe Święto Niepodległości

   • 29.11.2022 11:24
   • 10 listopada 2022 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel upamiętniający 104.  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
   • W apelu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas szkoły wraz z opiekunami. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego  w ramach włączenia się w ogólnopolską akcję „Szkoła do Hymnu”. W nastroju powagi i zadumy widzowie obejrzeli część artystyczną, która została przygotowana przez uczniów z klasy VII  pod kierunkiem p. Ewy Iwanowskiej i p. Karoliny Szyłkiewicz, przy wsparciu wychowawczyni klasy VII – p. Krystyny Matwiejczyk i p. Krzysztofa Krajewskiego.  Montaż  artystyczny połączył elementy historii ze współczesnością i dał wyraz naszego przywiązania do historii, tradycji, kultury, które kształtują naszą tożsamość narodową. Apel uświetnił występ Lidii Grześ – tegorocznej laureatki XVII Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. W holu szkoły obejrzeć można prace uczniów wykonane w ramach lekcji historii dotyczące odzyskania niepodległości – kartki pocztowe z życzeniami dla Ojczyzny.
        Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.

    Karolina Szyłkiewicz
    Podziękowanie
        Wszystkim tym, którzy wystąpili w apelu i udzieli wsparcia w jego przygotowaniu, serdeczne podziękowania składają organizatorki uroczystości. Dziękujemy p. Magdalenie Siedleckiej, p. Magdalenie Stachowicz, p. Robertowi Sienicy oraz w szczególności p. Krystynie Matwiejczyk i p. Krzysztofowi Krajewskiemu.

    Ewa Iwanowska i  Karolina Szyłkiewicz

   • Wróć do listy artykułów