• Pamięć o zmarłych, poległych za Ojczyznę

• 03.11.2022 13:49
      •   28 października 2022 r. uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią Angeliką  Fiećko uczcili pamięć o bohaterach poległych za Ojczyznę, zapalili symboliczne znicze pamięci przy pomniku postawionym w hołdzie pomordowanym i zagłodzonym w katordze, sowieckich więzieniach i łagrach na Syberii, który znajduje się  na Cmentarzu Komunalnym w Olecku oraz przy opuszczonych i bezimiennych grobach najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

•                    "Szkoła pamięta" to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Szkoła nie tylko uczy, ale również wychowuje. Biorąc udział w akcji "Szkoła Pamięta" kształtujemy w dzieciach postawy obywatelskie, postawy poszanowania tradycji i kultury własnego narodu, a także postawy poszanowania tradycji.

Anna Karolina Szyłkiewicz