• Życie i kultura w średniowieczu – pokaz historyczny

• 08.11.2022 09:40
      • 27 października 2022 r. po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy Grupę Artystyczną ,,Rekonstrukto” zajmującą się propagowaniem historii eksperymentalnej z programem edukacyjnym pt. „Życie i kultura w średniowieczu”.

• Pokaz historyczny przybliżył czasy wieków średnich, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by chronić honoru i Ojczyzny. Uczniowie dowiedzieli się, jaka droga wiodła do stanu rycerskiego. Żywa lekcja historii to także prezentacja obyczajów i kultury średniowiecza, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, zapierające dech w piersiach pojedynki. Lekcja była przede wszystkim okazją, aby poznać dawne prawo (narzędzia tortur), gry i zabawy plebejskie, dużą kolekcję broni i rekwizytów oraz  osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojem. Podczas pokazu wybrani uczniowie dostąpili zaszczytu pasowania na rycerza, mogli wziąć udział w próbie siły, trzymając w jednej ręce miecz w pozycji poziomej.

Taka podróż w czasie do odległego, zakurzonego minionym czasem średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii.

Pokaz historyczny zorganizowała Anna Karolina Szyłkiewicz– nauczycielka historii.