• 14. Zamkowe Biegi z Clio

• 02.11.2022 17:09
      •            29 września 2022r. w  Zamkowych Biegach z Clio  SP4 w Olecku reprezentowały uczennice z klasy VIII c: Maja Dziubińska, Paulina Marcinkiewicz, Izabela Stefanowska i Lena Szyłkiewicz.

• Zespół Szkół Technicznych w Olecku wraz z Oleckim Stowarzyszeniem Aktywnych „Zamek” zaprosił drużyny z klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół średnich z powiatu oleckiego oraz do wzięcia udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa z hasłem przewodnim „POŁĄCZENI DZIEDZICTWEM”.

W  oleckim „Zamku” zmierzyło się 8 drużyn. Ich zadaniem było: ustawienie wieży z   nietypowych klocków, pokonanie toru przeszkód, odnalezienie szyfru w tekście Biblii, zważenie jabłek na starodawnej wadze, pokonanie trasy w „miasteczku ruchu”, ulepienie ciastek, odgadnięcie tytułu i autora znanego obrazu oraz wykazanie się umiejętnościami kaligrafii. Drużyny ponadto musiały odpowiedzieć na pytania związane z kultowymi filmami, lekturami szkolnymi, polskimi przysłowiami, odgadnąć typy tańca oraz dopasować stroje, fryzury i muzykę do odpowiedniej epoki.

Drużyna z naszej szkoły zajęłą II miejsce.

Anna Karolina Szyłkiewicz