• 01.12.2021 15:04

Film
      • 11 listopada 1918 r. – dzień, który kojarzy się Polakom z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, został oficjalnie uznany jako święto państwowe dopiero pod koniec lat 30. XX wieku. Tragiczny okres II wojny światowej nie zniszczył polskiej pamięci o odzyskaniu niepodległości. W Polsce komunistycznej święto było zakazane i obchodzone nielegalnie. Przywrócono je dopiero w 1989 roku pod nazwą: Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku przypada 103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wybraliśmy się na spacer po Olecku- naszej małej ojczyźnie. Zaprosiliśmy do rozmowy kilkoro gości, m.in.: pana Karola Sobczaka – Burmistrza Olecka. Wykonaliśmy transparenty, przygotowaliśmy słodki poczęstunek, uczniowie należący do Szkolnego Zespołu Wokalnego zaśpiewali piękne pieśni patriotyczne, a uczniowie klasy 1b wyrecytowali wiersz i zatańczyli do utworów Fryderyka Chopina. W ramach lekcji plastyki uczniowie klasy 7c wykonali portrety wybitnych postaci zasłużonych dla polskiej wolności. Za realizację działań odpowiedzialne były panie: Małgorzata Truchan, Wioletta Czaplejewicz i Magdalena Stachowicz.

Naszą pracę uwieczniliśmy na filmie. Zapraszamy Państwa do obejrzenia.