• Warsztaty on-line - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

• 08.06.2023 16:25
      • W dniach 9-12 maja 2023 roku, klasy: 1a, 2a i 3b, odbyły warsztaty on -linez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Spośród 5 tematów do wyboru wybrały następujące: „Jak pięknie się różnić?” i „ Stara szafa. Opowieść o ratowaniu.” .

• Pierwszy temat dotyczył tego, jak ważne sąróżnice. „ Nawet małe dzieci bardzo różnią się między sobą. I właśnie dlatego każdy jest potrzebny! Dzięki różnicom wspólnie można zrobić więcej.” – takimi słowami muzeum zaprasza na swoje spotkanie.Podczas warsztatów „Stara szafa. Opowieść o ratowaniu”- dzieci poznały niezwykłą, prawdziwą historię o dziecięcej pomocy w czasie wojny. Bohaterką opowieści była Ala, ich polska rówieśniczka, która razem z mamą i siostrą ukrywała żydowską rodzinę. Szafa, która służyła czasem za kryjówkę, stoi w mieszkaniu Ali do dziś. To opowieść, która kończy się dobrze i uczy dzieci o sile przyjaźni, odwagi i ludzkiej solidarności.Uczniowie, nie tylko obejrzeli ciekawe filmy, ale także wzbogacili swoją wiedzę o kulturze i zwyczajach żydowskich. Mieli okazję konwersować z prowadzącymi zajęcia na temat muzeum, i tego co się tam znajduje oraz pytać o wszystko co związane jest z wojną. Poziom wiedzy jaką posiadały dzieci, dotyczącą Żydów, getta, wojny, był na bardzo wysokim poziomie.Warsztaty wzbogaciły nas o poczucie tego, co w życiu ważne, ugruntowały również naszą wiedzę dotyczącą czasów wojny.

Sylwia Wysocka