• Konkurs Ładnego Pisania - twórczość Fredry

• 08.06.2023 16:45
      • Nasza szkoła po raz szósty zaprosiła uczniów szkół podstawowych z powiatu oleckiego do udziału w Powiatowym Konkursie Ładnego Pisania. Konkurs  odbył się 18 kwietnia 2023r., a motywem przewodnim było hasło Rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do  doskonalenia umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania, a tym samym motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma. Zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej, ortograficznej i interpunkcyjnej.

Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

• kategoria I - uczniowie klas II-IV,
        • kategoria II - uczniowie klas V-VIII.

W szranki o tytuł Mistrza Kaligrafii stanęło 21 uczestników z 6 szkół. Zadanie uczestników polegało na przepisaniu odręcznie długopisem utworu Aleksandra Fredry pt. „Wiatr i noc” (kat. I) oraz „Paweł i Gaweł” (kat. II).

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Krystyna Karczewska - przewodnicząca, p. Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska oraz p. Krzysztof Krajewski – członkowie, która po dokładnym sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła listę laureatów:

• kategoria I

1 miejsce - Nadia Stasiak kl. II b SP4 Olecko – podopieczna p. Anety Skrzypiec;

2 miejsce -  Zofia Wiśniewska kl. II b SP4Olecko – podopieczna p. Anety Skrzypiec;

3 miejsce - Hanna Jeglińska kl. IV b SP2 Olecko – podopieczna p. Renaty Kołdys;

• kategoria II

1 miejsce - Anna Bielawska kl. VIII A SP3 Olecko –  podopieczna p. Jolanty Gierak;

2 miejsce  - Edyta Sienkiewicz kl. VIII A SP4 Olecko – podopieczna p. Marioli Zdancewicz;

3 miejsce - Maja Sztelmach  kl. VIII A SP4 Olecko-  podopieczna p. Marioli Zdancewicz.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy konkursu szczególne podziękowania kierują do uczennicy klasy VII, Leny Czaplejewicz, za przygotowanie prezentacji multimedialnej i  przybliżenie wszystkim obecnym na konkursie postaci Aleksandra Fredry oraz do pań Wioletty Czaplejewicz i Żanety Milewskiej za przygotowanie okolicznościowej tablicy.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!

Organizatorzy:

Małgorzata Marcinkiewicz