• Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki

• 08.06.2023 16:39
      • 30 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana od Biedronki. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, a twórczość naszego Patrona „od mrówki, ważki, biedronki”  jest chętnie prezentowana przez dzieci i nastolatków. Wiersze łączą humor z powagą, rzeczom małym, szczegółom nadają rangę wielkości, uczą zachwytu nad światem i wielkiej miłości do ludzi. Niepowtarzalność poezji ks. Jana Twardowskiego polega na doskonałym połączeniu klimatu ciepła i pełnej humoru obserwacji świata i człowieka.
      • W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich etapów edukacyjnych, a do zmagań szkolnych przystąpiło 46 osób. Jury po owocnych naradach wytypowało laureatów i wyróżnionych.

Kategoria I - klasy 0-3 SP

1 miejsce - Zofia Wiśniewska, kl.IIb i Michał Smokowski, kl. IIb
        2 miejsce - Oliwier Marciniak, kl. IIa i Zofia Wysocka, kl. Oc
        3 miejsce - Nikodem Kuczykowski, kl.Ib i Bartosz Kawałko, kl.IIIb

Wyróżnienia - Barbara Skowrońka, kl.IIIb i Marcel Chlebus, kl.IIIb, Natalia Sawicka, kl.Ib, Beniamin Sadowski, kl. Ib, Antoni Stachowicz, kl.Oa

Kategoria II- klasy 4-8 SP

1 miejsce - Maja Wsilewska, kl.VIb i Alicja Konopko, kl.5b
        2 miejsce - Anna Stefanowska, kl.Vb
        3 miejsce - Dominika Marcinkiewicz, kl.IVb i Lena Grześ, kl.Vb

Wyróżnienia - Martyna Mackun, kl.IVb, Julia Gałgowska, kl.IVb, Nikola Korejwo, kl.VII, Rafał Smokowski, kl. VII i Julia Mrciniak, kl.VIIIb

Laureaci etapu szkolnego będą reprezentować naszą szkołę 6 czerwca w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Muzycznym Poezji Jana od Biedronki w sali AGT w Olecku. Życzymy powodzenia!

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy, a nominowanym życzymy sukcesów na wyższych szczeblach.

Dziękujemy także Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla recytatorów.

Karolina Szyłkiewicz