• 01.12.2021 15:10
      • We wtorek, 12 października 2021r. uczniowie klasy VII a, b i c byli uczestnikami edukacyjnej wycieczki do Torunia. Zorganizowana została ona w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”.
      • Oto relacja jednej z uczestniczek tej wycieczki:

Dojechaliśmy do Torunia o 11.00 i zaczęliśmy naszą przygodę od wizyty w "Centrum Nowoczesności - Młyn wiedzy". Była to niespotykana interaktywna wystawa edukacyjna "Kalejdoskop". Uczestniczyliśmy również w ciekawych lekcjach z zakresu fizyki, biologii oraz Internetu. Następnie udaliśmy się do "Muzeum przyrodników im. Tonego Halika", które związane jest z egzotycznymi podróżami do Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Po 16 zaczęła się niesamowita gra miejska, w której poruszaliśmy się po toruńskim Starym Mieście. Poznaliśmy przy okazji ciekawą historię miasta i zwiedziliśmy najważniejsze zabytki, tj. bramy i baszty miejskie, mury obronne, spichlerze, Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz różne toruńskie kamienice mieszczańskie. Zwiedziliśmy obiekty sakralne oraz ruiny zamku krzyżackiego. Na końcu musieliśmy znaleźć bunkier, gdzie odbyła się symulacja nalotu bombowego. Skoro świt ruszyliśmy na zwiedzanie wystawy "Baza Mars" w Planetarium. Następnie odwiedziliśmy dom Mikołaja Kopernika i obejrzeliśmy film 4D. Ogromną atrakcją była dla nas wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie mogliśmy sami upiec swojego toruńskiego piernika. Z pięknymi wspomnieniami wróciliśmy o godzinie do Olecka.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Pani Magdalena Borys, Pani Dorota Witkowska, Pani Małgorzata Grzyb i Pan Fabian Szóstkiewicz.