• Wycieczka do Białegostoku

• 01.12.2021 14:56
      • 19 października 2021 r. uczniowie klasy I b i klasy II a byli uczestnikami edukacyjnej wycieczki do Białegostoku. Zorganizowana została ona w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  i Nauki   „Poznaj Polskę”.
      • Najmłodsi uczniowie obejrzeli spektakl teatralny w Białostockim Teatrze Lalek, zatytułowany „ Andersen. Kosmiczny Agent”. Nie kryli swojego zadowolenia fabułą i akcją przedstawienia, jak i efektami specjalnymi. Główni bohaterowie Wojtek Pryszcz  i Hans Christian Andersen, zostają wyrzuceni ze Szkoły Kosmicznych Agentów na planecie Dziewanna, za to, że są ludźmi, a ludzie potrafią wszystko zniszczyć. Przesłanie spotkało się ze zrozumieniem młodych odbiorców, zwłaszcza, że opowieść ma oczywiście szczęśliwe zakończenie. Po dawce emocji związanych z przeżywaniem sztuki, uczniowie zostali zapoznani z historią powstawania lalek, mogli zobaczyć w Muzeum Lalek ich rodzaje i materiał z którego zostały wykonane. Następnym punktem zwiedzania  było Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który mieści się w Pałacu Branickich. Zanim uczestnicy wycieczki obejrzeli wyposażenie wybranych gabinetów sprzed stu lat, samodzielnie, ale pod bacznym okiem prowadzących, tworzyli glicerynowe mydełka. Ta działalność cieszyła się największym zainteresowaniem. Kto wie, może powrócą tam za kilka lat już jako studenci?

Aneta Skrzypiec