• 08.06.2023 16:59
      • 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Z tej okazji uczniowie kl.4A, kl.5A, kl.6A i B podjęli szereg działań, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Młodsi uczniowie zagrali w ortograficzne Kaboom! oraz przygotowali kaligramy – rysowali słowami. Klasa 4a sprawdziła również poprawność językową w ogłoszeniach, które pisali ich koledzy. Natomiast starsi uczniowie wzięli udział w turnieju „Tajemnicze słowa”. Pracowali również metodą stacji dydaktycznych. Rozwiązywali przeróżne zadania dotyczące np. polskiej frazeologii czy kształcące umiejętność korzystania ze słowników.
      • Dodatkowo od poniedziałku 20 lutego do piątku 24 lutego chętni uczniowie klas 4-6 brali udział w codziennych wyzwaniach dotyczących języka ojczystego.

Mistrzem Języka Ojczystego został Sebastian Subocz z kl.4b,

Wicemistrzem - Dawid Drażba z kl.4a.

Gratulacje!:)

Ojczysty – dodaj do ulubionych!