• Biała dama i inne legendy... - zajęcia grupy 0b w bibliotece pedagogicznej

• 08.06.2023 16:12
      • W środę 5 kwietnia 2023 r. przedszkolaki z oddziału 0b po raz drugi wzięły udział w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku. Tym razem tematem spotkania były "Legendy mazurskie".
      • Zeróweczka z ogromnym zaciekawieniem wysłuchała kilku historii związanych z oleckim jeziorem, zamkiem i dawnymi mieszkańcami naszej miejscowości. Dzieci mieszkające w okolicy zamku i jeziora dziwiły się, że jeszcze nigdy nie było im dane zobaczyć białej damy, syreny klaszczącej w dłonie czy kuferka pełnego złota. Ponadto przedszkolaki miały okazję usłyszeć wersję bajki o Czerwonym Kapturku w mazurskiej gwarze. Wzięły też udział w zabawie, która polegała na przeszukiwaniu bibliotecznych półek z książkami w celu znalezienia ukrytych elementów mapy Mazur. Nie mogło też zabraknąć kontynuacji bajki koordynacyjnej, która podobnie jak ostatnio dostarczyła dzieciom dużo radości. Zresztą jak całe spotkanie.

Sześciolatki wyszły z biblioteki pedagogicznej bardzo zadowolone, bogatsze o nową wiedzę i poznane legendy mazurskie. Kolejny raz zostały pochwalone za zaangażowanie, uważne słuchanie oraz bardzo dobre zachowanie.

Agnieszka Gryniewicz-Dębkowska
        Agnieszka Krassowska