• 02.11.2021 18:05
      • Dnia 29.09.2021r. w świetlicy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
      • Czytanie książek to ciekawa forma spędzania wolnego czasu,  pozwala zdobywać nową wiedzę, ale również rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Tego właśnie dnia nasze świetliczaki wzięły udział we wspólnym głośnym czytaniu ulubionych pozycji książkowych oraz odwiedziły bibliotekę szkolną. Biblioteka okazała się bardzo interesującym miejscem dla dzieci. Nauczyciel biblioteki opowiedział o pracy bibliotekarza, bibliotece i księgozbiorach. Dzieci ze skupieniem oglądały pięknie wydane albumy i inne publikacje. Po rozmowach z dziećmi wiemy, że ten dzień oraz wycieczka do biblioteki dostarczyła im wiele informacji, zadowolenia i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki wypożyczyć kolejną książkę.