• Warsztaty origami

• 14.03.2022 06:43
      • Dnia 10.11.2021r. w świetlicy odbyły się warsztaty origami. Specjalnym gościem niniejszego wydarzenia była Pani Czesława - uczestniczka lokalnego Klubu Seniora.
      • Podczas warsztatów nasi uczniowie nie tylko poznali sposoby składania papieru, ale również historię powstawania zabawek. Dawniej w tworzenie zabawek zaangażowane były całe rodziny. Zabawki powstawały z materiałów łatwo dostępnych w danej okolicy – drewna, słomy, korzeni, papieru czy gliny. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, czym dawniej bawiły się dzieci, a następnie wykonaliśmy wspólnie  z Panią Czesławą papierową zabawkę.

Celem niniejszego spotkania było kształtowanie wśród dzieci poczucia przynależności do rodziny, środowiska lokalnego, społeczności szkolnej oraz upowszechnianie wiedzy na temat polskiej kultury.

Czas spędzony w świetlicy z Panią Czesławą minął za szybko, na szczęście wiedza i zdobyte umiejętności podczas warsztatów na pewno zostaną przez dzieci zapamiętane.