• Nowa książka w naszej bibliotece

• 15.09.2021 08:32
      • Nauka zabawa z bohaterami książek wydawnictwa Media Rodzina
      • Nasza biblioteka szkolna zgłosiła się do otrzymania darmowego pakietu od wydawnictwa Media Rodzina. I tak właśnie dzisiaj otrzymaliśmy paczuszkę z.....zestawem zadań i zgadywanek edukacyjnych, składające się z dwóch kart pracy, dotyczących serii Sherlock Junior oraz książkę pt." Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu".

Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu to pierwszy tom nowej serii detektywistycznej dla dzieci – do nauki języka angielskiego!

Seria Sherlock Junior to zabawna i dowcipnie zilustrowana pierwsza taka seria detektywistyczna dla czytelników od ósmego roku życia, w której oprócz zagadki kryminalnej odkryją, że nauka angielskich słówek i zwrotów jest prosta jak wieża Big Bena. Każdy tom serii zawiera mapkę Londynu, słowniczek wszystkich słówek oraz link do ich odsłuchania.

W tej książce dziecko wkracza w świat szkoły i pierwszych samodzielnych lektur, znajduje prawdziwą, pasjonującą detektywistyczną przygodę. Najfajniejsze jest to, że książka zawiera dowcipne ilustracje, które nie tylko bawią, ale także sprawiają, że kartki szybko się przewracają.

Wisienką na torcie w tej książce jest to, że zagadki zawarte w ilustracjach, stawiają samych czytelników w roli detektywa. No jak to odkryjemy robimy wielkie "wow" no i sami zaczynamy oglądać ilustracje w poszukiwaniu ukrytyw w nich wskazówek.

Już niedługo będzie można ją u nas wypożyczać.