• Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

• 14.12.2021 13:13
      •  25 listopada cała szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Aż trudno uwierzyć, że prawie wszyscy przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. W czasie przerw i na zajęciach towarzyszyły pluszowe maskotki. Warto było: posiadacz Pluszowego Misia był w tym dniu zwolniony z odpowiedzi. Na długiej przerwie właściciele "pluszków" mogli sobie zrobić zdjęcie ze swoją maskotką.

oraz zdjęcie 5b z godziny wychowawczej:
        Zdjecie_z_misiem.pdf
        heartheartheart

• Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od 114 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada. I dlatego właśnie w tym dniu odbyła się bibliotece impreza czytelnicza, adresowana do uczniów z klas I-III i nie tylko. Czytelnię przyozdobiły sylwetki misiów, malowane specjalnie na tę okazję oraz pluszowe misie przyniesione przez dzieci.

Z okazji tego święta również zerówki odwiedziły bibliotekę szkolną tylko troszeczkę później, bo w grudniu. Wszystkie dzieci przybyły w towarzystwie…swoich ulubionych pluszaków.  Młodszym koleżankom oraz kolegom czytali uczniowie klas starszych : Zuzia i Vanessa z klasy 7a.  Akcja  „Starsi czytają młodszym” jest elementem realizowanego w szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Dzieci zapoznały się z historią powstania Dnia Pluszowego Misia oraz poznały życie prawdziwego niedźwiedzia brunatnego. Zerówkowicze miały możliwość przedstawienia swojego ulubionego misia przyniesionego do biblioteki oraz dowiedziały się, że miś pluszowy jest najlepszym przyjacielem dziecka i trzeba go szanować jak również inne zabawki. Na koniec zajęć nasze głodne małe misie poczęstowały się ,,słodkim małym co nieco”.

Drodzy Rodzice!

Biblioteka szkolna umożliwiła w zeszłym roku zapisywanie dzieci z „O” do grona naszych czytelników. Widzimy, że dzieci w obecnych klasach 1 już bardzo ładnie czytają i jeszcze przed pasowaniem na czytelnika regularnie wypożyczają książki.

Zachęcamy i zapraszamy serdecznie do korzystania z bardzo bogatego księgozbioru dziecięcego. Bo czytać warto!

grupa 0 c                               grupa 0a